Konkurencinės kovos lauke kenčia naumiestiškiai

2015-10-19, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Paaiškėjo, kad šiame pastate verda tikrai didelė kova.
Paaiškėjo, kad šiame pastate verda tikrai didelė kova.
Pirmadienį redakcijoje netilo telefono skambučiai iš Žemaičių Naumiesčio. Žmonės piktinosi, kad jie negali gauti tinkamų paslaugų jų miestelyje esančioje ambulatorijoje. Pastate, kurioje yra dvi įstaigos – Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro Žemaičių Naumiesčio punktas ir individuali įmonė „Sveikatos priežiūra, reabilitacija ir korekcija“, labai šalta. Taip atsitiko tik dėl to, kad neva individualios įmonės savininkas Vladimiras Gorodeckis savivaliauja ir atjungia elektrą, kada sugalvojęs.

Žmonėms kantrybė trūko, kai jis skydinę grandine apsuko ir užrakino, nes jos neatidarius, neįmanoma įjungti elektros tiekimo.

Įsikišus „Šilokarčemai“ paaiškėjo, kad tarp minėtų įstaigų verda tikrai didelė kova.

Nenori pyktis

Nuvykę į  Žemaičių Naumiestį koridoriuje sutikome Šilutės PSPC Žemaičių Naumiesčio punkto bendros praktikos slaugytoją Dianą Lukošaitienę. Medicinos darbuotoja patvirtino, kad jų pacientai teisūs – elektros skydinė tikrai buvo apjuosta metaline grandine ir užrakinta, o pastate visiškai nebuvo elektros. Tai užfiksavo ir atvykę pareigūnai, kurie patarė parašyti pareiškimą ir kreiptis į policiją. Darbuotoja teigia, kad skydine turi naudotis abi įstaigos, nes tai bendras turtas. Moteris puikiai prisimena atvejus, kada ne tik elektra buvo atjungta, bet ir vanduo. Tik dabar keletą savaičių vandens nėra dėl gedimų.

D. Lukošaitienė dar visai neseniai buvo V. Gorodeckio įmonės darbuotoja. „Nenoriu pyktis ir dabar. Jis buvo nuostabus darbdavys. Dirbau 6 metus. Man išėjus dirbti į kitą įstaigą, dalis pacientų atsisakė jo paslaugų. Gal jis galvoja, kad aš juos nuteikiau. Žmonės patys renkasi gydytoją. Jie eina ten, kur jiems atrodo geriau. Kažkada pas jį dirbo ir gydytoja Virginija Kučinskienė. Ji dabar dirba PSPC mūsų punkte. Dėl jos labai daug žmonių pas mus prisirašė“, - tęsė pokalbį slaugytoja.

Ant stalo buvo išdėliotos žmonių medicininės kortelės, kurių dalis buvo tik po keletą lapų. Medicinos darbuotoja paaiškino, kad taip yra dėl to, kad V. Gorodeckis negražina buvusių pacientų kortelių. Anot jos, yra ir tokių pacientų, kurie jas per pykčius atgavo tuomet, kai nuėjo pas minėtąjį mediką patys.

D. Lukošaitienė suskaičiavo, kad dabar jų punkte lankosi arti 300 pacientų, iš jų nemaža dalis atsisakiusių V. Gorodeckio paslaugų.

Patalpoje, kurioje buvo virš lango parašyta „Registratūra“ taip pat sėdėjo V. Gorodeckio darbuotoja. Tačiau ji kategoriškai atsisakė ką nors komentuoti.

Nuolat atjunginėjama elektra

Pakomentuoti susidariusią situaciją paprašėme ir Šilutės PSPC direktoriaus Liutauro Indriuškos.  Pastatas, kuriame įsikūrusi ambulatorija, priklauso Savivaldybei. Jas įstaigų vadovai iš jos ir nuomoja. Anksčiau tas patalpas turėjo viena įstaiga. Todėl elektros ir vandens įvadai į pastatą yra įrengti po vieną. Buvo pastatyti kontroliniai elektros skaitikliai. Įstaigos dabar turi atsiskaityti pagal skaitiklių parodymus išrašytas sąskaitas. „Kodėl nebuvo šalto vandens? Rūsyje trūko nuotekų vamzdis, jis pradėjo leisti vandenį. Jis yra ne mums pavaldžiose patalpose. Į jas net neįėjome.  Remontuoti turėtų nuomininkas, savininkas arba tas, kieno patalpose vamzdis yra. Prielaida – kažką darant, galėjo tą vamzdį kažkas ir sugadinti. Dingo kol kas vanduo. O kas su elektra? Nutinka ir taip, kad ateina V. Gorodeckis ir ją atjungia, nes jų įstaigai jos nereikia. Tuomet punktui irgi jos nelieka. Ją vis įjungdavo mūsų darbuotoja“, - dėstė L. Indriuška. Sudaryta Savivaldybės darbo grupė aiškinosi, kodėl atjunginėjama elektra. V. Gorodeckio darbuotoja teigė, kad tą jai liepia daryti darbdavys. Buvo sutarta, kad ji to nebedarys. Pasak L. Indriuškos, vis tiek nutiko taip, kad kitos įstaigos vadovo iniciatyva, vėl išjungta elektra. Negana to, ant skydinės uždėta grandinė ir užrakinta, kad niekas elektros negalėtų įjungti.  Buvo iškviesta policija, kad užfiksuotų esamą situaciją.

Direktorius teigia, kad elektros tiekimo nutraukimas sukelia itin daug nepatogumų – žmonėms šalta, neveikia pagrindinės įėjimo durys. Nutraukus elektros tiekimą, negalima Žemaičių Naumiestyje laikyti ir greitosios medicinos pagalbos automobilio, nes jis turi būti nuolatos prijungtas prie tinklo, kad būtų šildomi skysčiai, užkrauta medicininė įranga, kad salonas būtų šiltas. To daryti nebus galima, kol nebus išspręsta dabar susiklosčiusi situacija.

Priežastys, kodėl taip yra? Kas paskatino taip elgtis V. Gorodeckį? „Jo įmonė teikia sveikatos priežiūros paslaugas, turi gydytojų kabinetą. Įkūrėme medicinos punktą, kur yra ir slaugytojos darbo vieta. Čia, poreikiui esant, atvažiuoja gydytoja. Mūsų yra greitosios padalinys, kad būtų galime kitame rajono krašte greičiau suteikti reikiamą pagalbą“, - dėstė L. Indriuška.

Yra du problemos sprendimo būdai

L. Indriuška patvirtino, kad punkte dirba moteris, kuri anksčiau buvo V. Gorodeckio įmonės darbuotoja. Atvažiuojanti gydytoja V. Kučinskienė taip pat yra teikusi savo paslaugas naumiestiškiams. Todėl dalis pacientų prisirašė į ambulatoriją ir dėl jos. Dirba čia ir V. Gorodeckio vadovaujamoje įstaigoje puse etato dirbusi valytoja. Norėdama dirbti ir likusią darbo dieną, ji pasiprašė darbo ir PSPC direktoriaus. Ji buvo priimta. Tačiau, tai galimai nepatiko V. Gorodeckiui, jis ją, anot pašnekovo, netrukus atleido.

Kodėl dalis pacientų atsisakė V. Gorodeckio paslaugų? Pasak direktoriaus, taip galėjo nutikti ir dėl to, kad dalis jų tiesiog įvertino tai, kad ambulatorija turi geresnes patalpas, gal teikia daugiau ir geresnių paslaugų.

„Nemažas skaičius pas mus persirašė. Pacientų persirašymas - tai tam tikros lėšos iš Ligonių kasų. Vadinasi, jis pralošia konkurencinę kovą ir bando tą kovą taikyti trukdymamas dirbti“, - kalbėjo L. Indriuška.

Jis teigė, kad asmeniškai sulaukia V. Gorodeckio kaltinimų, kad vagia pacientus, darbuotojus.

Direktorius dabar bendrauja su patalpų savininku – Savivaldybe, sprendžiama ar Savivaldybė perims vandens ir elektros tiekimą ir pati abiem čia įsikūrusioms įstaigoms išrašinės sąskaitas už sunaudotą vandenį bei elektrą. Dar yra mintis tiesiog įsivesti atskirus įvadus. Skaičiuojama, kiek tam reikėtų lėšų. Pasak L. Indriuškos, buvę V. Gorodeckio pacientai prisirašo prie ambulatorijos, tačiau kai kurių net keletą mėnesių nėra gražinamos ambulatorinės knygelės. Nors pagal dabar galiojančią tvarką teikusi paslaugas įstaiga jas turi gražinti per tris darbo dienas. Todėl direktoriui teko ne vieną raštą rašyti konkurentams su prašymais jas gražinti. Be jų apsunkinamas gydytojo darbas – nematoma paciento gydymo priešistorė. Žmonės ne visada prisimena, kada ir kokius vaistus jau yra vartoję.

L. Indriuška jau kreipėsi į Ligonių kasas, kurioms perduoti dokumentai liudijantys, kad raštai su prašymais buvo siųsti. Per dešimt dienų V. Gorodeckiui nepateikus pacientų kortelių, vėl bus kreipiamasi į Ligonių kasas. Tuomet jos vykdys abiejų įstaigų patikrinimą ir aiškinsis, kodėl tie dokumentai nebuvo pateikti.

Ištraukė iš duobės Savivaldybę

Pavyko susisiekti ir su gydytoju V. Gorodeckiu. Jis neslėpė, kad pykčiai tikrai yra tarp ambulatorijos ir jo įstaigos. Pasak V. Gorodeckio, dar prieš 6 metus šiose patalpose buvo Žemaičių Naumiesčio ambulatorija. Tada buvo laimėtas konkursas ES investicijoms – 600 000 litų. Įstaiga buvo bankrutavusi. „Savivaldybės administracija kreipėsi į mane, kad juos išgelbėčiau. Jei projekto būčiau nesutikęs tęsti, tada Savivaldybė būtų privalėjusi gražinti tuos 600 tūkst. litų ir būtų buvusi įrašyta į juodus sąrašus bei negavusi artimiausiu metu kitų investicijų“, - pokalbį pradėjo medikas. Tuomet jis pasirašė su Savivaldybe bendradarbiavimo sutartį, kad Savivaldybė ir V. Gorodeckis vieni kitiems padės. Pasak pašnekovo, tada jis ištraukė iš duobės Savivaldybę. Šiemet minėtas projektas baigėsi. Vadovas teigia, kad civilizuotame pasaulyje, kur įstaigos vykdo projektus, juos sėkmingai užbaigia, turi pasilikti resursai, šiuo atveju patalpos. „Deja, Šilutės rajono savivaldybėje yra kitaip. Ji varo mane lauk. Aš jau nebereikalingas. Manau, kad tai avantiūriniai PSPC vadovo L. Indriuškos planai. Jie nori čia padaryti „Vasiuki“ projektą – įkelti greitąją pagalbą, PSPC. Savivaldybė palaiko jo pusę. Jiems dabar maišau, esu nebereikalingas“, - dėstė V Gorodeckis.

Kas leidžia manyti, kad Savivaldybė yra šališka? Pasak jo, tai rodo net tai, kad darbo grupė posėdžiauja, sprendžia iškilusias dviejų įstaigų problemas, ir tie posėdžiai yra uždari. Jam kyla klausimas – kas slepiama nuo žmonių? Pagėgiškis medikas įsitikinęs – čia kovojama ne su juo, o su pacientais, kurie jį pasirinko kaip gydytoją ir norima pakenkti viešam interesui – savo gyventojams, savo rinkėjams, mokesčių mokėtojams.

Neatsiskaito už elektrą

Projektui pasibaigus V. Gorodeckis pradėjo mokėti ir nuomos mokestį už patalpas. „Atvažiavo patikrinti, kaip aš naudoju patalpas. Pradėjo morališkai spausti, gavosi tai, kad aš jiems vos ne ant kelių turiu klauptis. Savivaldybės pozicija man nesuprantama. Manau, kad ir greitosios pagalbos punkto įkūrimas... Ar kas sveiku protu pagalvoja, kad tas punktas bus nuostolingas? Ar jis pasiteisins ekonomiškai? Čia žengtas kažkoks tai žingsnis. Ar prieš rinkimus, ar dar kažkoks. Ką jie mąsto. Neįsivaizduoju. Jie nori teikti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Užverbavo mano seselę. Perviliojo ją 50 eurų didesniu atlyginimu. Ji darbo metu iš duomenų bazės nurašė ligonius ir staiga per vieną dieną šimtai ligonių perėjo į ambulatoriją. Aš skaitau, kad mane apvogė. Jie klaidina ligonius. Sako, kad aš čia nedirbsiu, kad jie turi pereiti į PSPC“, - kalbėjo medikas. Jis sakė, kad PSPC dabar neatlygintinai naudojasi jo elektros energija, už kurią jis atsiskaito bendrovei „Lesto“. 

O kaip dėl elektros energijos? „Jei jie nori gauti elektros energiją, tegul sudaro sutartį su AB „Lesto“ ir daro tada, ką tik nori. Nori iš mano kišenės. Jie ir dabar vagia elektros energiją ir su manimi už ją neatsiskaito. Kad nedarinėtų skydinės, rašiau jiems ir laiškus. Uždėtą grandinę jie nukirto. Skaitau, kad esu teisus, ir jie neturi teisės taip elgtis.

Sutartis pasirašyta ir su UAB „Šilutės vandenys“. 

Pacientai suklaidinti?

Pacientų knygelės dar nėra visos perduotos, nes, anot gydytojo, dalis pacientų jau grįžta ir vėl prisirašo prie jo vadovaujamos įstaigos. Teigė, kad dalis jų sako, jog net nesuprato, kodėl ir į kurį kabinetą jau reikia eiti. „Žmones apgavo. Paėmė jų parašus. Kyla klausimas, ar žmonės dėjo parašus savo valia.

Valytoja tikrai jau nebedirba V. Gorodeckio įstaigoje, mat, anot jo, ji iš darbo išėjo savo noru. Verslininkas teigė, kad jos iš darbo tikrai nevarė. „30 eurų didesnis atlyginimas. Jei jau toks sumanymas - pervilioti visus mano darbuotojus, išnaudoti, kad man būtų pakenkta. Visus mano darbuotojus viliojo. Sakė, kad jei ateis pas juos dirbti, bus čia rentgenas, chirurgai, ginekologas. Čia yra „Vasiuki“ fantazijos. Taip nebūna. Stebina Savivaldybės pozicija. Tai labai liūdina“, - kalbėjo V. Gorodeckis. Verslininkas sakė, kad dabar jau nežino, kas jo laukia. Kiek jis turi dabar pacientų? Teigė, kad tai – paslaptis. Jis pritarė, kad tokio karo metu labiausiai nukenčia žmonės. Yra įsitikinęs – jį sukūrė PSPC su Savivaldybe, nes jie neva veikia kartu. Stebina verslininką, kad į jo privatų verslą, gydymus yra taip kišamasi Savivaldybės. „Į mus žiūri kaip į liaudies priešus. Lyg būtume kažkokie savanaudžiai, kurie renka žmonių pinigus. Čia yra ne taip. Privačios gydymo įstaigos visada buvo geresnės už valdiškas. Čia ne mano nuomonė. Čia yra vieša nuomonė. Esu iš tų žmonių, kurie nepasiduoda“, - pokalbį baigė verslininkas iš Pagėgių.

Vakar po pietų vyko uždaras Šilutės rajono savivaldybės sudarytos darbo grupės posėdis. Jo metu buvo sprendžiamos problemos, kurios kamuoja abi įstaigas. Tęsinį apie tai skaitykite kitame „Šilokrčemos“ numeryje.


Foto galerija

L. Indriuška teigė, kad elektros tiekimo nutraukimas sukelia itin daug nepatogumų.V. Gorodeckis įsitikinęs, kad PSPC perviliojo jo darbuotojus.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!