Daugiau siautėja sukčių, mažiau – palaidų šunų
Pagėgių policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio Prevencijos grupės vyresnioji specialistė R. Buinauskienė: „Spalio pradžioje suaktyvėję sukčiai pastarosiomis dienomis ėmė dar labiau siautėti“.
Toks jau tas policininkų darbas – gaudyti ir bausti visokius niekadėjus. Ir ne tik negerus žmones stengiasi sučiupti – pastebėję palaidą šunį ieško jo savininko, o baudžia, aišku, ne keturkojį, bet jo šeimininką. Kitose šalyse dar ir kitokių funkcijų policijai yra priskirta, pavyzdžiui, Anglijoje žmonės, pastebėję savo bulvių lauke kolorado vabalų, skambina ne į kokią nors specialią tarnybą, o tiesiai į policiją. Pastaroji suranda ir nurodytu adresu atsiunčia kolorado vabalų naikintojus...
Vėl siaučia sukčiai
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio Prevencijos grupės vyresnioji specialistė Rima Buinauskienė „Šilokarčemai“ sakė, kad spalio pradžioje suaktyvėję sukčiai pastarosiomis dienomis ėmė dar labiau siausti.
Štai praėjusį pirmadienį vienai Stoniškių kaimo gyventojai į laidinį telefoną paskambinęs asmuo prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vyriausiuoju tyrėju Romu Malinausku iš Klaipėdos. Jis pradėjo teirautis stoniškietės, ar ji anksčiu nebuvo pametusi asmens dokumentų, ar banko sąskaitoje nepasigedo pinigų. „Tyrėjas“ R. Malinauskas sakė, kad yra sulaikyta moteris, pas kurią rasta įvairių mokėjimo kortelių ir galimai iš jos banko sąskaitos buvo „plaunami“ pinigai. Todėl reikia užblokuoti stoniškietės elektroninės bankininkystės prieigą, paprašė padiktuoti tos prieigos kodus. Tada stoniškietė suprato, kad skambinantis asmuo sukčiauja, ir tokių duomenų nesuteikė.
Kitas sukčius neseniai iš vieno Natkiškių kaimo gyventojo išviliojo elektroninės bankininkystės kodus ir paėmė greitąjį kreditą.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, kasdien iš sukčių būna po keletą tokių nelauktų skambučių. Vieni gyventoji ant sukčių kabliuko „pasimauna“, kiti - ne. Pastebėta, kad šiuo metu sukčiai naudojasi itin populiariu scenarijumi – paskambinę asmeniui prisistato policijos pareigūnu ir praneša, kad šito asmens vardu yra pradėta byla, todėl reikia namuose atlikti kratą. Arba, kad jo sąskaita naudojasi sukčiai, dėl to būtina nurodyti savo elektroninės bankininkystės kodus ir pan. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai sukčius savo „aukos“ paprašo leisti pasinaudoti jo banko sąskaita tam tikroms banko operacijoms atlikti, kadangi pastarojo sąskaita užblokuota. Sukčius motyvuoja, kad veiksmai teisėti, tačiau išpešęs elektroninės bankininkystės kodus, jis greitai ištuština asmens sąskaitą ir dingsta.
Konkretus pavyzdys – garbaus amžiaus vyriškiui paskambinęs asmuo prisistatė policijos pareigūnu ir pranešė, kad jo namuose laikomi pinigai yra netikri, ir juos netrukus ateis patikrinti. Į namus atėjęs vyriškis ir pamatęs pinigus, nieko nelaukdamas nuo lovos čiupo 2 000 eurų ir pabėgo. Šiuo metu dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Pareigūnai primena, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, nereikalauja perduoti grynųjų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitas bankines operacijas. Pareigūnai ragina gyventojus elgtis itin apdairiai ir nepakliūti į sukčių pinkles – neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami praneškite Tauragės policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
Keturkojai draugai ne visada draugiški
Pagėgių policijos komisariato pareigūnai kartu su Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiąja specialiste sveikatai ir sanitarijai Irena Levickiene bei Pagėgių savivaldybės seniūnais patikrino, ar nepažeidinėjami Gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklių reikalavimai Pagėgių savivaldybėje.
Pagrindinis dėmesys buvo kreipiamas į palaidus šunis, tikrinami ar jie registruoti seniūnijose. Septyniems asmenims pradėtos administracinės teisės pažeidimo bylos teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnį „Gyvūnų įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, gabenimo ir prekybos jais taisyklių bei atskirų rūšių gyvūnų registravimo gyvenamosiose vietovėse taisyklių ir agresyvių šunų įvežimo, įsigijimo, laikymo, registravimo, veisimo, dresavimo ir prekybos jais taisyklių pažeidimas“.
Už minėtą pažeidimą yra numatyta atsakomybė - įspėjimas arba bauda iki šešių šimtų devyniasdešimt penkių eurų su gyvūnų konfiskavimu arba be konfiskavimo. Šį kartą trims Pagėgių miesto ir keturiems kaimiškų vietovių gyventojams pareikšti tik įspėjimai.
Prevencijos grupės vyresnioji specialistė Rima Buinauskienė „Šilokarčemai“ sakė, kad praėjusiais metais palaidų šunų buvo nustatyta žymiai daugiau – teko bausti 17 jų savininkų. Pasak R. Buinauskienės, palaidi keturkojai dažniausiai yra pagyvenusių žmonių problema. Jie nori laikyti šunį, bet nenori, kad jie būtų pririšti. Štai Panemunėje niekaip nepavyko įtikinti vieną senolį, jog jis daro pažeidimą atvirame kieme laikydamas nepririštą didelį šunį – vaikai, vykdami į mokyklą ar grįždami namo, priversti iš tolo apeiti tą vietą. Senolis aiškino, kad kiemas – privati valda, jog jis prižiūri tą šunį ir t. t. Vėliau šis žmogus buvo atvažiavęs į policijos komisariatą, sutiko su padarytu pažeidimu, pareiškė, kad šunį atidavęs sūnui.
Nė vieno palaido šuns nerasta Stoniškių ir Vilkyškių seniūnijose. R. Buinauskienės manymu, ten prevencinį darbą dėl šunų laikymo gerai atlieka seniūnijų darbuotojai.
Bendraudama su gyventojais Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė sveikatai ir sanitarijai I. Levickienė priminė, jog kates bei šunis auginantys Pagėgių savivaldybės gyventojai privalo ne tik laikytis patvirtintų gyvūnų laikymo taisyklių, bet ir visus savo turimus augintinius užregistruoti bei paženklinti, turi būti sumokėtas rinkliavos mokestis už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose.
Panašios akcijos bus vykdomos ir ateityje.
Straipsnio komentarai
Norėčiau paklausti gerb. S.Bielskio: kodėl internetiniame "Šilokarčemos" variante nėra Jūsų "puikaus" straipsnio "Kelininkai ir pelkes asfaltuoja..." ? Gal gėda surėmė ? O gal prieš rašant nesąmones, reikėtų paklausti žmonių, "pilančių asfaltą į vandenį" ?
Gal reikėjo atsisėsti ant papilto "asfalto" ir įsitikinti, ar ten tikrai ASFALTAS. Ant asfalto gal ir neilgai pasėdėtumėt, nes nuo 160 laipsnių šilumėlės būtų kai kurie organai nušutę...