Rūkytos mėsos pasmerkimas piktina Italijos kumpių gamintojus
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai ir mitybos specialistai žmones dėl galimai padidintos vėžio rizikos skatina valgyti mažiau rūkytų mėsos produktų. Tuo piktinasi vieno iš Italijos kulinarinių pasididžiavimų, Parmos kumpio, gamintojai. Jie teigia, kad prasidėjęs karas prieš rūkytą mėsą gali grėsti dideliais nuostoliais Italijos ekonomikai.
Metinė garsiuosius itališkus kumpius gaminančio sektoriaus vertė siekia 32 mlrd. eurų, rašo naujienų svetainė independent.co.uk.
Be to, Italijos kumpių gamintojai teigia, kad egzistuoja rizika, jog krentant šių mėsos gaminių pardavimams gali būti panaikinta 180 tūkstančių darbo vietų.
Labiausiai dėl poveikio ekonomikai nerimauja Šiaurės Italija, kurioje rūkytų kiaulienos gaminių pramonė sukuria nemenką dalį pridėtinės vertės.
Mėsininkus vienijančios organizacijos „Assomacellai“ prezidentas Gianas Paolo Angelottis skundėsi, kad nuo autoritetingų sveikatos organizacijų perspėjimų apie mėsos ir vėžio ryšį paskelbimo raudonos mėsos pardavimai Italijoje jau susitraukė 20 proc.
Tačiau krentančiais mėsos pardavimais džiaugiasi šalies medikai.
Štai Italijos epidemiologų asociacijos teigimu, jeigu šalies gyventojai raudonos ir perdirbtos mėsos gaminių naudotų bent per pusę mažiau, būtų išvengta apie 2000 mirčių nuo vėžio ir širdies ligų atvejų kasmet.
Italijos sveikatos ministrė Beatrize Lorenzin savo ruožtu laikosi vidurio pozicijos: „Turėtume visko valgyti po truputį. Visada žinojome, kad per daug raudonos mėsos kenkia sveikatai. Tačiau pastaraisiais metais pamiršome savo tradicijas ir valgome vis daugiau ir daugiau apdorotos mėsos“.