Medikai nepatenkinti „diktatorišku“ vadovavimu
Kai kurie Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) darbuotojai šio centro direktorių Liutaurą Indriušką vadina diktatoriumi. Trys darbuotojai, atstovaujantys gydytojus, greitosios medicinos pagalbos padalinį ir slaugytojas buvo net pas Šilutės rajono savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį nuėję pasiskųsti dėl netinkamo, jų nuomone, L. Indriuškos vadovavimo.
Tada meras V. Laurinaitis nusprendė susitikti su Šilutės PSPC kolektyvu nedalyvaujant šios įstaigos administracijai. Buvo paskelbta, kad susitikimas vyks spalio 29 dieną, 16 val. 30 min., Šilutės ligoninės salėje.
Apie šį mero susitikimą su PSPC darbuotojais nebuvo skelbta net Savivaldybės interneto svetainėje talpinamoje Savivaldybės vadovų darbotvarkėje. Kodėl? Meras „Šilokarčemai“ aiškino, jog toks buvo medikų pageidavimas – pasikalbėti artimame rate, be žurnalistų ir kitų pašalinių asmenų, kad pastarieji neišneštų šiukšlių iš namų...
Beje, tikrasis nuoširdus bendravimas prasidėjo tik baigus oficialiąją susitikimo dalį, kai darbuotojai po vieną priėjo prie mero ir išsipasakojo visas savo nuoskaudas.
Iš daugiau nei šimto PSPC darbuotojų į susitikimą su meru V. Laurinaičiu, kuriame dalyvavo ir Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistas-Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus, atėjo tik devyniolika. Kodėl tiek nedaug? Meras „Šilokarčemai“ teigė turintis informacijos, kad PSPC administracijos darbuotojai prieš susirinkimą skambinėjo medikams ir ragino nedalyvauti tame susirinkime.
Meras sakė, jog medikai skundžiasi, jog PSPC jau beveik trejus metus nėra normalios darbinės nuotaikos: „Verda ir pučiasi, pučiasi toks burbulas. Ir niekaip jis negali subliukšti“.
V. Laurinaičio manymu, trūksta PSPC vadovui L. Indriuškai lankstumo. „Yra taisyklės, yra tvarkos – ir jų reikia laikytis, - sakė meras. – Yra tam ir žmogiškieji faktoriai. Manau, kad PSPC nelanksčiai pasižiūrėta į papildomą darbą. Kodėl neleidžiama saviems darbuotojams dirbti daugiau nei vienu etatu, kodėl darbuotojai kviečiami iš kitur? Greitosios medicinos pagalbos padalinyje vyksta pamaininis darbas, o kai atsitinka kokia nors bėda L. Indriuška draudžia susikeisti kolegoms darbe. Juk gyvenime būna nenumatytų situacijų, niekados negali žinoti, kas atsitiks ar kas įvyks. Medikai nesupranta, kodėl vieni gauna priedus prie atlyginimo, kiti – ne. Turėtų būti kažkokie darbo apmokėjimo arba skatinimo kriterijai, tvarka – visi turėtų tai žinoti. Tokie trūkumai ir atneša į kolektyvą įtampos, nesantaikos, galbūt ir nepasitikėjimo. Man dar nepavyko susitikti su L. Indriuška, bet manau, kad artimiausiu metu susitiksiu su juo ir dar kartą jam priminsiu tas bėdas ir problemas“.
Pasirodo, jau prieš porą metų V. Laurinaitis, kai merė buvo Daiva Žebelienė, buvo susitikęs su L. Indriuška. Tuomet irgi buvo darbuotojų skundų dėl L. Indriuškos vadovavimo PSPC kolektyvui. Mero manymu, panašu, kad L. Indriuška per tuos dvejus metus išvadų nepadarė.
O kaip bus, jei ir dabar L. Indriuška neištaisys tų problemų, neaiškumų, neatsisakys diktatoriško vadovavimo stiliaus? „L. Indriuškos baltarusiškuoju Lukošenka tikrai nepavadinčiau, tik labai gaila, kad šis vadovas, nors daug kartų jau buvo kalbėta, diskutuota apie tai, visiškai nereaguoja. Visi į kritiką sureaguoja, bando kažką pakeisti, o šiam vadovui visiškai nesvarbu, ką sako kolektyvas, kokia yra Savivaldybės pozicija. O jeigu nepavyks su L. Indriuška susikalbėti, susitarti, yra dar ir kitas kelias. Koks, visi tai puikiai žino... Jeigu nepavyksta kompromisiniu būdu išspręsti problemos, tai tada viena šalis turi pasitraukti. Vadovas yra vadovauti kolektyvui, o ne sėdėti kėdėje už stalo“, - vakar „Šilokarčemos“ žurnalistui pasakojo meras V. Laurinaitis.
O ką apie savo vadovavimą mano pats L. Indriuška? Jis telefonu taip paaiškino susidariusią situaciją: „Ar yra skundų? Jeigu yra, tai jie turėtų būti nagrinėjami taip, kaip numato teisės aktai. Žinote, kad žodiniai sprendimai nėra priiminėjami, yra priimami tik raštiški sprendimai. Nė vieno raštiško skundo nesu gavęs. Niekas neįvardino, kad yra nusižengta kažkuriam teisės aktui ar kitokiam dokumentui. Gal ir gali būti skundų, bet ar jie yra pagrįsti?“.