Pas kailinių siuvėją net iš Suvalkijos klientai atvažiuoja
Kailinių siuvėja Laimutė Macaitienė, jos vyras Vaidas ir jų klientė Salomėja, atvykusi iš Šakių (kairėje).
Laimutė ir Vaidas Macaičiai, nenorėdami registruotis darbo biržoje, maldauti iš valdžios įstaigų kokių nors pašalpų ar kompensacijų, parsikraustė iš miesto į kaimą, pradėjo čia savo verslą.
V. Macaitis sodybos paprastame ūkiniame pastate įrengė kailių siuvimo dirbtuvėles, o žmona pradėjo siųti.
„Puikiai čia jiedu gyvena, tvarkosi savo buitį. Nesiskundžia verslu, stengiasi eiti tik į priekį, nenuleidžia rankų – verslas po truputį klesti ir turi paklausą“, - pasakojo Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius.
Jo žodžius patvirtino ir tai, kad tądien, kai lankėmės pas Laimutę ir Vaidą, pas juos iš Šakių buvo atvykusi jauna sutuoktinių pora. Šakietė Salomėja matavosi čia, Rukų kaime, jai siuvamus kailinius.
L. Macaitienė „Šilokarčemos“ korespondentui sakė turinti siuvėjos profesiją, anksčiau yra dirbusi kailinių siuvimo įmonėje „Eksa“, Šilutėje.
„Taip susiklostė aplinkybės, kad prieš penkerius metus tėvai norėjo parduoti pusę namo, todėl mes, stengdamiesi išsaugoti sodybą, grįžome gyventi į tėviškę, - pasakojo Laimutė. - Mieste darbų nebuvo, todėl pagalvojau, kodėl tiek metų siuvusi kailinius, aš negalėčiau pradėti savo verslo“.
Vaidas sakė irgi norėtų išmokti siūti, bet šiuo metu jam tenka tiekėjo ir kitokius vyriškus darbus atlikti. Jo manymu, sėkmingai verslą plėtoti galima ne tik mieste, bet kaime gyvenant – tereikia tik didelio noro ir pastangų. „Įsteigėme įmonę, pernai buvo tik pabandymo metai, šiemet Laimutė jau rimtai siuva įvairius kailinius. Jų siuvimas yra labiau sezoninis darbas, matysime, kaip toliau seksis“, - pasakojo Vaidas.
Pasidomėjome, kodėl klientė iš Šakių kailinių neužsisako Šilutėje, ar dar kur nors kitur, o važiuoja būtent į Rukus. Vaidas paaiškino, kad veikia konkurencija – juodu dirba pagal individualios veiklos patentą, todėl gali pigiau pasiūti. „Jeigu ir šimtu eurų pigiau, tai kai kam yra nemaži pinigai. Dabar jau pats darbymetis, dar šiek tiek darbo bus ir po Naujųjų metų. Grietinę reikia nugriebti iki Naujųjų“, - kalbėjo Vaidas.