Pagarba išreikšta Kražių tragedijos aukai
Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis ir Šilutės socialinių paslaugų centro vadovė R. Jakienė.
Praėjusią savaitę Kražiuose žiauriai nužudytos keturios moterys. Tarp mirusiųjų – Kelmės rajono socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja. Kražiuose pirmą kartą šalies socialinio darbo istorijoje darbo vietoje tragiškai žuvo darbuotojas. Ši mirtis atskleidė, koks pavojingas socialines paslaugas teikiančių žmonių darbas.
Uždegti žvakutes ir tylos minute pagerbti kolegę penktadienį rinkosi įvairių šalies socialinių paslaugų įstaigų kolektyvai, nevyriausybinės organizacijos, socialinio darbo mokyklos, valdžios institucijos, atsakingos už socialinę politiką. Į Šilutės socialinių paslaugų centrą atvyko ir mūsų rajone socialines paslaugas teikiančių įstaigų atstovai. Pasak Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvido Šimelionio, svarbu atkreipti dėmesį, kad žmonės, valdžios atstovai suprastų, koks pavojingas socialinių darbuotojų darbas. „Atrodo, nekalta darbinė pareiga aplankyti senutę virto tragedija“, - sakė vedėjas ir kvietė visus pagerbti žuvusiąją tylos minute, uždegti žvakę.
Centro vadovė Rasa Jakienė teigė, kad socialiniai darbuotojai žino, su kokia rizika dirba, bet nežino, kurią akimirką tykoja jų pavojai.
Į akciją pagerbti tragiškai žuvusios darbuotojos kvietė Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė Rasa Laiconienė. Beveik visada socialinių paslaugų srities darbuotojų klientai yra į labai sunkią padėtį patekę asmenys ar jų grupės, kuriems reikia specifinės pagalbos ir paramos. Nenuostabu, kad tokioje veikloje darbuotojui nuolat iškyla psichologinių ir fizinių grėsmių. R. Laiconienė sakė, kad socialiniai darbuotojai ne kartą ir ne du yra patekę į sveikatai ar net gyvybei grėsmingą situaciją. Grėsmes kelia darbas švirkštų keitimo mobilioje komandoje, rizikos šeimų lankymas namuose, darbas su psichikos ir proto negalią turinčiais žmonėmis, elgesio ir emocijų sutrikimų turinčiais vaikais.
Pasaulio ir Lietuvos mokslininkų tyrimų rezultatai atskleidžia, jog socialiniai darbuotojai du kartus dažniau nei vidutiniškai kitų profesijų atstovai savo darbe patiria profesinę riziką. Socialiniai darbuotojai gali pateikti aibę praktinio darbo pavyzdžių, kada socialinio darbo aplinkoje patyrė grėsmingas situacijas. Deja, minėtas situacijas socialinis darbuotojas yra priverstas įveikti vienas, nes šiuo metu socialinių paslaugų teikimo finansavimas nesudaro galimybių sistemiškai spręstis šias problemas. Tokiomis darbo sąlygomis dirbančių socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimai Lietuvoje yra vieni iš mažiausių. Nepaisant to, socialinių paslaugų srities darbuotojai, jausdami pašaukimą padėti pagalbos stokojančiam žmogui, pareigas atlieka profesionaliai.