Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre įgyvendinamas Erasmus+ projektas
Šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje mokymo/mokymosi procesas sunkiai įsivaizduojamas be sparčiai tobulėjančių IKT panaudojimo. Todėl Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras įgyvendina Erasmus+ programos projektą „Užsienio kalbų mokymas/mokymasis taikant informacines komunikacines technologijas (IKT)“.
Projektas vykdomas gavus Europos Sąjungos paramą pagal „Erasmus+“1 bendrojo ugdymo ir suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo (asmenų mobilumas mokymosi tikslais) programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projekte dalyvauja centro bendruomenės mokytojai. Mobilumų dalyviai - vyr. anglų kalbos mokytoja R. Bernotienė ir vyr. informacinių technologijų mokytoja S. Saudargienė.
Mokytoja R. Bernotienė 2015 m. rugpjūčio10-21d. dalyvavo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose „TEFL language and methodology programme: Professional Development for Teachers of English“ Maltoje, Swieqi, bei spalio 19-30 d. - „Erasmus+ Teacher Training course Effective communication and Practical Teaching and ICT skills with an introduction to Scottish culture“ Škotijoje, Edinburge. Kursuose dalyvavo pedagogai iš Danijos, Čekijos, Bulgarijos, Slovakijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Ispanijos, Reunjono.
Kursus Maltoje vykdė Link School of English kalbų mokykla, kuri rengia anglų kalbos mokymo ir tobulinimo kursus ne tik mokytojams, bet ir padeda pasiruošti FCE, CAE PET, KET, IELTS egzaminams. Buvo išbandyti įvairūs netradiciniai metodai, tokie kaip „Tylusis metodas”, „Tinklo nėrimas” ir kt. Viena naudingiausių veiklų buvo pamokų stebėjimas, kurias vedė patyrę EFL mokytojai.
Svarbią mokymų dalį sudarė praktinis kursas – kursų dalyviai turėjo pritaikyti įgytas teorines žinias vesdami pamokas. Ypač vertinga buvo gauti pastebėjimus, patarimus iš ilgametę patirtį turinčių profesionalių EFL mokytojų.
Kursus Škotijoje organizavo Inlingua Edinburgh. Čia buvo mokoma dirbti su kompiuterinėmis programomis, kurios padeda bendradarbiauti ir bendrauti, paįvairinti pamokas, jas galima pritaikyti mokymosi motyvavimui, mokymuisi per tyrimą, probleminiam mokymui. Išbandytos programos „Mover maker", „Hot potatoes", weebly.com, socrative.com ir t.t. Visos jos labai naudingos, norint paįvairinti mokymo/mokymosi eigą. Be to, buvo aptartos CLIL taikymo galimybės, pasidalinta turima patirtimi šioje srityje.
Dalyvavimas kvalifikacijos tobulinimo kursuose užsienyje turi didelę pridėtinę vertę. Tai ne tik pagilintos kompetencijos taikant IKT užsienio kalbų mokyme, naujų, šiuolaikiškų ugdymo/-si būdų bei metodų taikymas mokymo/-si procese, bet ir sustiprinta europinė dimensija. Tai puiki galimybė pabendrauti su švietėjais iš įvairių Europos šalių, pasidalinti gerąja patirtimi, užmegzti ryšius tolimesniam bendradarbiavimui.
Sėkmingam projektui būtina sklaida. Mokytojos pasiruošusios dalytis įgyta patirtimi asmeniniuose pokalbiuose, socialiniuose tinkluose, mokyklų bendruomenėse.
Kitas mobilumas planuojamas 2016 m. pavasarį Maltoje, į kurį vyks Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro vyr. informacinių technologijų mokytoja S.Saudargienė.
Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.