Naujasis TRATC direktorius Kęstutis Komskis: „Mes turime būti žmonėms ne priešai“

2015-12-02, Stasys BIELSKIS
TRATC direktorius Kęstutis Komskis prad4jo griežtą pertvarką, kad įmonė nedirbtų nuostolingai
TRATC direktorius Kęstutis Komskis prad4jo griežtą pertvarką, kad įmonė nedirbtų nuostolingai
Jau lygiai pustrečio mėnesio, kai Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriumi dirba pagėgiškis Kęstutis Komskis. Į šios bendrovės vadovo kėdę jis sėdo rugsėjo 15-ąją.

Naujasis TRATC vadovas „Šilokarčemos“ korespondentui sakė gavęs tikrai blogą palikimą – įmonės finansinė padėtis ir pernai buvo bloga, metus baigė nuostolingai, ir šiemet yra taip pat. K. Komskio manymu, ir šiuos metus dar teks baigti su nuostoliu.

„Pradėjome griežtą pertvarką, aiškinamės, kodėl dirbame nuostolingai, - pasakojo K. Komskis. – Kaip aš pats sau sakau – pirmiausia reikia sustabdyti kritimą, kad būtų galima pradėti augti. Mes esame keturių savivaldybių įmonė, kurios valdybą sudaro keturių savivaldybių administracijų direktoriai. Lengviau dirbti yra todėl, kad valdybos pirmininke yra Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, su kuria esu pažįstamas jau ne vienerius metus“.

TRATC direktorius sakė, kad atliekų tonos sutvarkymo kaina buvo patvirtinta įvedus naują rinkliavą 2012-aisias ir per tuos trejus metus ji nesikeitė, o bendrovės sąnaudos per tą laikotarpį didėjo. „Atsirado privatininkas su savo rūšiavimo linija, kuriam už atliekų rūšiavimą kasmet sumokėdavome po pusę milijono litų, o ši suma nebuvo tada įskaičiuota į vietinę rinkliavą, - nuostolių atsiradimo priežastis vardijo K. Komskis. – Per tą laiką sąvartyne atsirado ir naujesnės technikos, kurios įsigijimui bei eksploatavimui taip pat nebuvo numatyta lėšų“.

K. Komskis sakė, jog gruodžio pirmąją savaitę planuojama sušaukti TRATC valdybos posėdį, kad būtų galima patvirtinti naująją atliekų tonos sutvarkymo kainą – ji, aišku, didės. Bet gyventojams rinkliava kol kas nedidės, nes atliekų kiekis vis mažėja. Jeigu 2012 metais buvo surinkta apie 30 tūkst. tonų atliekų, tai šiemet jų bus tik apie 27 tūkst. tonų. Tauragės. Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybėse yra apie 46 tūkst. mokėtojų už atliekų tvarkymą.

Šiųmetę vasarą už europines lėšas privačioms valdoms buvo nupirkti atliekų rūšiavimo konteineriai. „Iškart sumažėjo atliekų kiekis, nes žmonės tampa sąmoningesni – rūšiuoja atliekas, - pasakojo K. Komskis. – Pas žmones važiuoja jau visai kitos mašinos, ir išrūšiuotos antrinės žaliavos į sąvartyną nepatenka“.

Didžiausia problema K. Komskis laiko tai, kad iš dešimties regioninių šalies sąvartynų tauragiškiai vieninteliai Lietuvoje nepasistatė atliekų rūšiavimo linijos. „Kodėl jos neturime? Apie tai galime diskutuoti ilgai ir nuobodžiai. Paskelbus konkursą jai įsigyti, buvo prašoma per didelė kaina. Dėl kažkokių priežasčių nesikreipėme į Aplinkos ministeriją, kad skirtų papildomą finansavimą. Paprasčiausiai, buvo nueita lengviausiu keliu – pasamdyta rūšiavimo linija. O konkursai šiems darbams atlikti yra skelbiami metams, tad, pasak buvusio Tauragės vicemero, kur garantija, kad kitais metais ši paslauga nepabrangs... Dabar ieškome galimybių kokiu nors būdu įsigyti savą rūšiavimo liniją. Sąvartyne neturime net angaro – visa technika yra sustatyta lauke“, - kalbėjo K. Komskis.

Pasak TRATC vadovo, nuo kitų metų liepos 1-osios turėtų būti taikoma nauja metodika – visoje Lietuvoje norima padaryti vienodą rinkliavą. Bet kol kas dar nėra patvirtintų taisyklių, kuo remiantis bus rengiama naujoji metodika.

„Kiekvienoje savivaldybėje yra didžiųjų atliekų priėmimo aikštelės, į kurias gyventojai gali atvežti naudotas padangas, stiklą, statybos ir griovimo atliekas, - pasakojo K. Komskis. – Jų nemokamai priimamas kiekis ribotas, kad tuo nepradėtų piktnaudžiauti ir juridiniai asmenys. Yra ir žaliųjų atliekų (kompostavimo) aikštelės, kur galima vežti žolę, medžių šakas“.

TRATC ir regioniniame sąvartyne dirba apie 40 žmonių. Kiekvienoje savivaldybėje yra ir po vieną rinkliavos administratorių, kurie bendrauja su gyventojais, patikslina mokėtinus objektus. Yra TRATC direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už rinkliavą – tokiose pareigose dar visai neseniai buvo K. Komskis.

„Norime, kad mūsų įmonė imtų dirbti pelningai. Kai pradėjau vadovauti TRATC, kolektyvui pasakiau – mes turime būti žmonėms ne priešai. Dabar pas mus visi, kas tik ateina, keiksnoja, kad tas ir tas nepadaryta, jog šiukšlės neišvežtos, kad tik pinigus renkame. Tai ir siekiame, kad gyventojai atvyktų pas mus, paklausytų ir išeitų su šypsena veide, jog išspręstume visas jų problemas“, - tokiais žodžiais baigė pokalbį naujasis TRATC vadovas K. Komskis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

aaaa2015-12-07
žmogiukai nepavydekit jei žmogus dirba tą darbą tai ir supranta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pamokslininkas2015-12-03
Neturint apie verslą nei žinių, nei praktikos lieka viena išeitis - vogti. Ką sėkmingai ir daro grupuotė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zopa2015-12-03
Kieno imone kurei tiek mokat.kad jus skestat .tipo Komentaras patinka Komentaras nepatinka