Cigarečių gamintojai pasieniečiams padovanojo visureigių
Pasieniečiai sulaukė dovanų iš rūkalų gamintojų. Kovai su kontrabanda verslininkai pareigūnams įteikė naujus visureigius ir įvairios įrangos.
UAB „Philip Morris Baltic“ Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) trečiadienį perdavė naujų transporto priemonių ir įrangos, kurių vertė – daugiau kaip pusė milijono eurų.
Šios priemonės padės pasieniečiams efektyviau kovoti su nelegalia prekyba tabako gaminiais kontroliuojant valstybės sieną kertančių asmenų ir transporto priemonių judėjimą bei saugant valstybės sieną.
„Tai puikus bendradarbiavimo pavyzdys, kai verslo įmonės yra suinteresuotos stiprinti specialiąsias tarnybas, kurių vienas iš tikslų yra kovoti su šešėline ekonomika“, – renginyje sakė vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius.
UAB „Philip Morris Baltic“ generalinis direktorius Alberto Bernardi teigė, kad bendrovė džiaugiasi ir didžiuojasi tuo, kad gali padėti valstybės institucijoms kovoti su nelegaliu verslu.
„Tai yra moderni įranga, kuri parinkta ir pristatyta pagal jūsų pačių poreikius ir pageidavimus, – taip į pasieniečius kreipėsi A. Bernardi. – Specialistų atlikti naujausi tyrimai rodo, kad kontrabandos mastai Lietuvoje mažėja ir fiksuojami teigiami pokyčiai. Tikiuosi, kad nei jūs, nei mes tuo neapsiribosime“.
„Dėkoju partneriams už suteiktą paramą sienos apsaugai, – kalbėjo VSAT vadas Renatas Požėla. – Ši įranga efektyviai pasitarnaus kovojant su neteisėtų akcizinių prekių gabenimu per valstybės sieną“.
Automobilius ir naują techniką pašventino policijos kapelionas Algirdas Toliatas.
Paramos sutartyje apibrėžtos dvi sritys, kuriose VSAT naudos naujas priemones – valstybės sienos apsaugoje ir nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijoje, atskleidime ir tyrime.
Pasieniečiai gavo 7 automobilius „Toyota Hilux“ ir 2 automobilius „Subaru Forester“. Šie didelio pravažumo automobiliai bus efektyvi priemonė persekiojant ir sulaikant pažeidėjus, vykdant pasienio teisinio režimo kontrolę.
VSAT gavo ir 20 mobilių sienos stebėjimo sistemų komplektų. Jos bus išdėstytos labiausiai pažeidžiamuose valstybės sienos ruožuose. Sistemų vieta bus keičiama atsižvelgiant į situaciją bei siekiant nedelsiant gauti signalus apie įtartinus judėjimus prie valstybės sienos.
12 priverstinio stabdymo įrenginių, vadinamųjų „ežių“, bus naudojami sulaikyti reikalavimams sustoti nepaklūstančius asmenis ir transporto priemones.
30 vaizdo registratorių komplektų fiksuos persekiojamų pažeidėjų veiksmus, o vėliau šie duomenys pravers kaip įrodymai teismuose.
Iš UAB „Philip Morris Baltic“ gauti ir 6 mobiliųjų telefonų apžiūros įrangos komplektai. Tai žvalgybinės paskirties įranga, skirta išmaniųjų įrenginių informacijai gauti, taip pat suteikianti galimybes atkurti ištrintą įrenginių informaciją ir pan.
Su 50 komplektų MMS kamerų bus fiksuojami pažeidėjai, o šiuos vaizdus operatyviai gaus VSAT pareigūnai, kurie galės nedelsiant reaguoti į susidariusias grėsmes.
Taip pat gauta ir 200 pakraunamų žibintuvėlių.
Per VSAT veiklos istoriją tai pirmas atvejis, kai pasieniečiai iš užsienio korporacijos gauna tokios vertės paramą.