Prabilta apie mintis reorganizuoti tris rajono mokyklas
Praėjusią savaitę Švietimo pagalbos tarnyboje vyko švietimo įstaigų vadovų pasitarimas. Diskusijų metu prabilta apie tai, kad kai kurios mokyklos gali būti tiesiog reorganizuotos.
Praėjusius metus baigėme keistai
Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė susirinkimą pradėjo kalbomis apie tai, kad susikaupusios skolos, jog reikia taupyti, ir pasvarstymais, kaip būtų galima tai padaryti. Susitikime dalyvavęs meras Vytautas Laurinaitis pabrėžė, kad mokinio krepšelio ir taupymo tema šiemet aktualesnė nei praėjusiais metais. „Praėjusius metus baigėme keistai. Mokinio krepšelis – 118 tūkst. eurų skola. To nėra buvę keletą metų. Gavosi taip, kad vienos mokyklos sutaupė, o kitos skolas išaugino. Neieškome kaltų. Yra tikslas pasikalbėti, kaip darysime šiais metais. Šiandien visumoje krepšeliui trūksta beveik pusės milijono eurų. Reikia kalbėtis, reikia kažką daryti. Mokinių mažėja kasmet“, - kalbėjo politikas. Jis teigė, kad pati nemaloniausia tema – tinklo reorganizavimas, pertvarka, ir pabrėžė, kad apie viską dabar yra tik diskutuojama, o kokie bus sprendimai, paaiškės netolimoje ateityje.
Susirinkimo metu informuota, kad Inkaklių kaimo daugiafunkcis centras bus prijungtas prie Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos. Tai jau nuspręsta galutinai. Pradėta kalbėti apie Traksėdžių, Pašyšių bei Gardamo pagrindines mokyklas. Paaiškėjo, kad jau yra minčių minėtas ugdymo įstaigas reorganizuoti į pradines mokyklas. Meras visus kvietė diskutuoti, teikti pasiūlymus.
Tądien apie tai, kad Traksėdžių pagrindinė mokykla gali būti reorganizuota į pradinę, pirmą kartą išgirdo ir pati šios ugdymo įstaigos vadovė Birutė Morkevičienė. „Mokyklos pastatai didžiausi – trys aukštai. Būreliai veikia, vaikai sportuoja, prie mokyklos yra darželis, biblioteka, valgykla, turime rajono mokytojų, kurie pas mus dirba su vaikais, yra glaudus ryšys su bendruomene, kuri organizuoja susitikimus, renginius mokyklos patalpose. Viską bandome įsivaizduoti, bet neįsivaizduojame. Kadangi vaiduoklį turime priešais mokyklą – buvusius kultūros namus, kuriuos kažkas nusipirko ir nieko nedaro. Vaikai sueina iš sunkiai besiverčiančių šeimų. Turime įvairių pasiekimų“, - kalbėjo direktorė. Ji prisipažino, kad išgirdusi kalbas apie jos vadovaujamos mokyklos reorganizavimą, labai suglumo. Čia dirba 20 pedagogų, ugdomi 109 moksleiviai ir 37 darželinukai.
Baisus smūgis bendruomenei
„Pas mus yra patalpų. Gardamas neturi darželio. Gali mokyklą pertvarkyti, padaryti ir ikimokyklinę grupę. Niekas apie reorganizavimą atviru tekstu nekalbėjo. Yra strateginiuose planuose, kad tinklas optimizuosis. Matyt ir spręs, ką daryti, kaip, iš kur“, - svarstė Gardamo pagrindinės mokyklos direktorė Regina Tamošauskienė. Jos vadovaujamoje įstaigoje mokslo žinių semiasi 83 mokiniai.
Pašyšių pagrindinės mokyklos reorganizavimas būtų labai baisus smūgis kaimo bendruomenei. „Kad reikia reorganizuoti mūsų mokyklą, girdžiu jau ketverius metus. Nenorime, kad ji būtų reorganizuota. Dėl to jau buvo sukilusi bendruomenė“, - kalbėjo ugdymo įstaigos vadovė Liudmila Kazlauskienė.
Nors mokykloje mokosi tik 71 mokinys, tačiau tai yra vienas didžiausių gyvenvietės kultūros židinių, kuris nuolat suburia įvairių kartų atstovus.
„Mokykla šiam kaimui šiuo metu reiškia beveik viską. Kartu renkamės, kartu vykdome projektus. Bendruomenė nori turėti mokyklą, darželį. Manau, jei reikės, kovos vėl. Mokykla visada gauna paramą iš bendruomenės, kuri mūsų kaime labai stipri. Atrodo, netoli yra Juknaičių pagrindinė mokykla. Tačiau mes esame visai kas kita. Čia mokosi ir tokių, kurių šeimos negalėtų vaikų išleisti į miesto mokyklas. Jei neliktų mokyklos, kas čia būtų pas mus? Nebebūtų net kur nueiti. Skaudu ne tik vaikams, bet ir visiems. Net seneliams“, - dėstė direktorė.
Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja B. Tekorienė teigė, kad yra privaloma parengti 2016-2020 metams tinklo pertvarkymo planus. Todėl pertvarkymai turėtų atsirasti ir Šilutės rajone. Pasak B. Tekorienės, rajone mažėja vaikų skaičius, o finansavimas netolygus, neatitinka poreikių.
Šiuo metu Šilutės rajone ugdymo įstaigas lanko šiek tiek daugiau nei 5 000 mokinių.