Ir vėl aistras kelia rusniškių ledo kelias

2014-11-12, Gerda BELOKOPYTOVA
„Šilokarčemos
„Šilokarčemos" archyvo nuotrauka
Lapkričio 4 dieną Šilutės r. savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl pasiruošimo šaltajam metų sezonui. Tuokart aptarta, kaip  įvairios institucijos, daugiausia darbo turinčios žiemą, pasiruošė savo įrangą, apsirūpino reikalingomis priemonėmis.

Kasmet prieš prasidedant žiemos sezonui į posėdį susirinkę ūkio subjektų, seniūnijų, gelbėjimo tarnybų atstovai aptaria praėjusių metų įvykius bei pasiruošimą ateinančiam šaltajam sezonui. Šie metai ne išimtis.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ pasiruošimą šaltajam 2014–2015 metų sezonui pristatė direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Mačiulis. Pasak jo, bendrovės įrenginiai, kaip ir kasmet, paruošti šildymo sezonui ir jau veikia visu pajėgumu. Šiuo metu eksploatuojami 9 šilumos gamybos šaltiniai, šiluma aprūpinama apie 480 pastatų. Bendrovė savo veiklą vykdo  Šilutės mieste, Traksėdžių, Juknaičių, Rusnės, Kintų ir Švėkšnos gyvenamosiose vietovėse, gamindama ir tiekdama šilumą prisijungusiems prie centralizuotojo tiekimo tinklų šilumos vartotojams. Iki šildymo sezono pradžios pakeisti 3 kilometrai magistralinių šilumos perdavimo vamzdynų, taip pat atlikti gyvenvietėse esančių katilinių tvarkymo darbai. Anot V. Mačiulio, Juknaičiuose pastatyta kuro saugojimo aikštelė. Tuokart „Šilutės šilumos tinklų“ atstovo teirautasi, kaip Rusnėje esanti katilinė, kuri yra kūrenama malkomis, aprūpinama kuru potvynio metu, ar specialiai tam ruošiamasi. V. Mačiulio teigimu, dėl potvynio niekuomet dar nebuvo kilę problemų, mat sužinojus apie artėjantį potvynį malkų atvežama daugiau, o esant reikalui, jos gabenamos ir per apsemtą kelio ruožą.

VĮ Klaipėdos regiono keliai Šilutės kelių tarnybos inžinierius Kęstutis Daugalas susirinkusiuosius informavo apie pasiruošimą žiemai. Pasak jo, įmonės darbuotojai nuolat, kaip to reikalauja taisyklės, rūpinasi rajono keliais. Iš viso įmonė prižiūri 560 valstybinės reikšmės kelių. Darbuotojų, prižiūrinčių kelius, pamaina prasideda 6 val. ryto ir baigiasi 19 val. vakaro. Išskirtiniais atvejais mechanizmai išsiunčiami ir po 19 val. Pasak K. Daugalo, visi mechanizmai, mažinantys kelių slidumą, valantys sniegą, yra aprūpinti palydovine įranga. Kiekvienas gyventojas, apsilankęs tinklalapyje www.eismoinfo.lt gali stebėti, kas buvo daryta, kokiu laiku, koks mechanizmas kur atliko kelių priežiūros darbus. Kaip ir kasmet, apsirūpinta druskos atsargomis – 600 tonų.

UAB „Šilutės komunalininkas“ atstovavo Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Anot jo, jau paruošta 17 įvairių pajėgumų mechanizmų sniego valymo darbams, taip pat apsirūpinta smėlio-druskų mišiniais. Nepakeičiama papildoma pagalba yra ir žmonės, dirbantys viešuosius darbus. Šie valo atokesnes miesto gatves. Seniūnas džiaugėsi, kad noriai prisideda ir ūkininkai, kurie sudarinėja sutartis ir imasi valymo darbų. R. Steponkus pasakojo, kad miesto gatves stengiamasi nuvalyti iki 7 valandos ryto. „Priklausomai nuo to, kiek yra sniego, valome ir visą dieną. Darbas prasideda nuo 4 val. ryto. Pasitaikydavo, kad dėl ekstremalių sąlygų žmonės dirbdavo ir po 15 valandų“, - teigė seniūnas.

UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis teigė, kad prižiūri 71 vieną namą ir jau pavasarį prasideda pasiruošimas šaltajam metų sezonui. „Būtent pavasarį pasirodo visos problemos ir jei jos nesutvarkomos, gyventojai jas pamiršta iki kito šildymo sezono, o jam prasidėjus ir vėl reikia vargti“, - sakė A. Kvederis. Vis dar didžiausia bendrovės problema – vandentiekio užšalimas. „Dažnai gyventojai nesutinka apšildyti vandentiekio vamzdžių dėl apmokėjimo“, - pasakojo bendrovės direktorius.

Šilutės rajono policijos komisariato darbuotojai, nepriklausomai nuo oro sąlygų, pasiruošę visus metus. Šiemet jie dar gavo vieną didesnio pravažumo automobilį.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas taip pat teigė, kad jo vadovaujama tarnyba pasiruošusi veikti bet kokiomis oro sąlygomis. Bene vienintelę problemą įvardijo sunkiai pasiekiamus vienkiemius. Taip pat R. Mačijauskas pabrėžė, kad kiekvienoje seniūnijoje turi būti padarytas privažiavimas prie vandens telkinio bei jame iškirsta eketė, kuri neužšaltų. Šiuo metu tarnybos specialistai lankosi žmonių namuose ir tikrina, kaip gyventojai pasiruošė žiemos sezonui.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės agentūros vyresnysis specialistas Pranas Sirtautas kalbėdamas palietė ir vieną opią problemą – rusniškių važiavimą vadinamuoju ledo keliu. Tai, žinoma, įplieskė karštas diskusijas. Anot Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo Romualdo Renčeliausko, važiuoti užšalusiomis pievomis yra draudžiama įstatymais, o juos pažeidžiančiųjų laukia ir nemažos baudos. Nemuno deltos regioninio parko apsaugos reglamente nustatyta, kad „regioniniame parke draudžiama važinėti ne keliais motorinėmis transporto priemonėmis (įskaitant dvirates, trirates ir keturrates transporto priemones), išskyrus specialiąsias transporto priemones, aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančių institucijų transporto priemones, vykdant žemės ir miškų ūkio, žuvininkystės darbus, jas statyti ar kitaip eksploatuoti ne keliuose Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka“.

Susirinkusiųjų specialistų neįtikino ir rusniškių kalbos, kuomet pravažiavus užsemtu kelio ruožu genda automobiliai. Į šiuos pasisakymus R. Renčeliauskas turėjo savo atsakymą – esą automobilis privalo būti techniškai tvarkingas ir tuomet jokių bėdų nekilsią net pravažiavus vandeniu žiemą...

Nepaisant kilusių aistrų 2014–2015 metų žiemos sezonui pasiruošta. Dabar apie tai tik pakalbėta, o žiemą pažiūrėsime, ar šie ištarti sakiniai bus teisingi.

 

 

 

 

 


Straipsnio komentarai

russ2014-11-13
receliauskas neteisus minus 5laipsniai pervaziavus per100metru vandens ruoza visa masinos apacia apsala dingsta stabdziai neveikia amortizatoriai automobilis virsta tehniskai netvarkingas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Už ką balsuotumėte?