Alkoholikai gali likti be pašalpų ir išmokų
Nuo lapkričio Lietuvoje siūloma uždrausti organizuoti bet kokius žaidimus, akcijas, konkursus ar loterijas, skatinančias įsigyti ar vartoti alkoholinius gėrimus, o nuo liepos girtaujantiems šalies gyventojams ketinama neskirti socialinės paramos ir nemokėti bedarbio pašalpų.
Neeilinę sesiją inicijuojantys konservatoriai teikia Seimui priimti atitinkamas nuostatas įtvirtinsiančių įstatymų pataisas - trečiadienį parlamentarai apsispręs, ar jas įtraukti į posėdžių darbotvarkę.
„Per akcijas ir nuolaidų metu daugiausia parduodama alkoholio“, - BNS sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys konservatorius Antanas Matulas.
Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimais taip pat siūloma uždrausti alkoholio pardavėjams sudaryti pirkėjams galimybę įsigijus alkoholinių gėrimų laimėti prizą, pavyzdžiui, kelionę, ar gauti kitokių dovanų.
Tai pat siūloma uždrausti informaciją apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimus. Anksčiau siūlyta tokiu skelbimu nelaikyti kainų pokyčių pateikimo kainų etiketėse, bet dabar siekiama uždrausti ir tai.
Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo bei Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimais nuo liepos girtaujantiems asmenims siūloma ne tik neskirti piniginės socialinės paramos ar nedarbo išmokos, bet ir nutraukti jau paskirtų išmokų mokėjimą, nustačius, kad jie girtauja.
Pataisos numato, kad tokios sankcijos būtų taikomos per du mėnesius iki kreipimosi dėl paramos dienos nustačius, kad vienas iš jos prašančios šeimos narių buvo neblaivus.
Pakeitimų autorius „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis sako, kad tokiomis pataisomis siekiama išgryninti tą visuomenės asmenų grupę, kuriai piniginė socialinė parama iš tikrųjų yra reikalinga ir bus išnaudojama tikslingai pagal paskirtį.
Pataisomis taip pat siūloma nuo šių metų lapkričio įmonių, prekiaujančių alkoholiniais gėrimais, vadovus arba jų įgaliotus asmenis įpareigoti stebėti ir siekti, kad parduotuvėse ir maitinimo įstaigose nebūtų prekiaujama narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, o tai nustačius, pranešti apie tai policijai.
Už šių reikalavimų nevykdymą Administracinių nusižengimų kodekse siūloma nustatyti baudas nuo 500 iki 2 tūkst. eurų.