Meškerioti draudžiama, bet apie tai niekur nepranešta
„Šilokarčema“ gavo pasipiktinusio šilutiškio laišką, pavadintą „Apie žvejybą ir leidimus“.
Laiško autorius rašo: „Kovo 2-ąją buvo įdomus incidentas Uostadvario vidaus vandenų uoste. Nuvariau pagaudyti stintų. Atsisėdau, priėjo kažkoks dėdė ir pasakė: „Čia žvejoti draudžiama“. Pareiškiau jam, kad nesektų pasakų, ir jis nuėjo. Po kiek laiko pasirodė kitas - juodai apsirengęs jaunuolis. Šis irgi pasakė tą patį: „Čia žvejoti draudžiama“. Neprisistatė nei kas jis toks, nei iš kur. Tik tiek, kad atėjo ir paaiškino...
Tada pamaniau, jog taip negali būti, kad kiekvienas čia savo taisykles pradėtų įvedinėti, paklausiau, kas uždraudė? Atsakė, kad paskambino Vidaus vandens kelių direkcija ir uždraudė. Stop! Bet tokie dalykai skambučiais netvarkomi. Turi būti įsakymai ir t. t. Paprašiau parodyti įsakymą – neturėjo tokio, kuriame būtų koks nors draudimas.
Panašu, kad atėjo kažkoks bičas, kuris neprisistatęs apšvietė, jog žvejoti uoste draudžiama. Manau, tokie dalykai turi būti ant balto popieriaus juodomis raidėmis surašyti, ir antspaudais bei parašais patvirtinti. Tai va, aš niekur nenuėjau, pažvejojau ir vidurnaktį išvažiavau.
Moralas būtų ne apie tai, kad uždraudė. Moralas apie tai, dėl ko uždraudė. Vėliau išsikalbėjome su tuo jaunuoliu (paaiškėjo, jog tai - sargas), jis papasakojo, kaip prieš porą dienų buvo atvažiavę žvejoti kažokie „atsilupėliai“. Gėrė, kėlė triukšmą, karstėsi ant baržų, kol galų gale vienas vos nenuskendo įkritęs nuo krantinės į vandenį. O baigę tūsą išsiskirstė palikę kalną šiukšlių. Pikta darosi, kaip dėl kažkokių atvykėlių debilų, kurie nesilaiko viešosios tvarkos, turi kentėti normalūs žvejai, nešiukšlinantys ir visada palaikantys tvarką. Pasiūlymas: pamatėte, kad žvejai taip elgiasi – duokite jiems į skudurus truputį, nes greitai per tuos kaimiečius nieko nebebus galima daryti prie vandens“.
Su šiuo skundu supažindinome Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininką Stanislovą Sudeikį. Jis teigė, kad šiaip uostų ekvatorijose nėra draudžiama žvejoti, ir sakė nelabai įsivaizduojantis kokiu pagrindu būtų galima drausti žvejoti šiame uoste nuo krantinės.
„Nežinau, kokios sąlygos yra nustatytos Vidaus vandens kelių direkcijos vidaus tvarkos taisyklėse, - sakė S. Sudeikis. – Jie administruoja ir tas uostas dabar yra kaip ir jų nuosavybė. Priėjimai prie vandens telkinių negali būti užtverti, bet čia yra uostas ir teigti, kad turi būti palikti tie keli metrai iki vandens, nelabai gaunasi. Esmė tokia, kad uostas yra pačiame vandenyje. Suprasčiau, kad jei tai būtų kaip strateginės reikšmės objektas Klaipėdos uoste, - jūrų krovinių kompanija, „Klasco“ ar pan., kur yra pavojingos sąlygos, ir nesaugu būti toje teritorijoje, gal ir galėtų drausti žvejybą. Nelabai įsivaizduoju, kokius motyvus gali pateikti Vidaus vandens kelių direkcija“.
Valstybės įmonės Vidaus vandens kelių direkcijos, veikiančios Kaune, Uostų tarnybos viršininkas Vyacheslav Afonin „Šilokarčemai“ paaiškino, kad Uostadvaryje yra strateginės reikšmės uostas, kuriame laikoma vandens ūkio technika. Pasak pašnekovo, tai ne pramoginis uostas. V. Afonin dar pasidomėjo, ar direkcijos sargas elgėsi kultūringai, ar nebuvo kokių nors incidentų. Sužinojęs, kad viskas vyko ramiai, kultūringai, apgailestavo, jog žvejai apie šį draudimą iki šiol nebuvo informuoti. Pažadėjo artimiausiu metu ten iškabinti pranešmus, kad žvejyba uosto teritorijoje yra draudžiama.