Žaliavalgystė – kelias į sveikatą ar į ligą?

2016-03-19, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.
Žaliavalgystė – mitybos būdas, kai žalias, termiškai neapdorotas ir dažniausiai organiškas maistas sudaro didžiąją raciono dalį. Žaliavalgiai dažniausiai nevartoja nei mėsos, nei žuvies, nei pieno produktų ar kiaušinių. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ buvo ieškoma atsakymo į klausimą, ar staigus perėjimas nuo įprastos mitybos prie žaliavalgystės gali atnešti greitų teigiamų pokyčių.
 
Gyvą maistą propaguojantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto lektorius dr. Darius Kubilius teigia, kad norint pabėgti nuo tam tikros nepriklausomybės reikia lengvo perėjimo.

„Jei žmogus maitinasi nesveikai, gyvena sėslų gyvenimą ir patiria stresą, tada, jei mes jam iš karto pasiūlysim kažką visiškai priešingo ir paliksime jį vieną kapstytis, mes nepasieksime norimo rezultato“, – sako LSMU dėstytojas.

Tiesa, D. Kubiliaus teigimu, radikalus valgymo įpročių pakeitimas – perėjimas nuo mėsos valgymo prie žaliavalgystės – gali veikti tarsi vaistas.

„Kelių dienų bėgyje žmogaus sveikata iš esmės pagerėtų – sumažėtų antro tipo diabeto, pradėtų veikti kraujagyslės, atsistatytų kraujagyslių vidinis sluoksnis, sumažėtų kraujospūdis –  savaitės bėgyje žmonės, kurie turi padidintą kraujospūdį, galėtų atsisakyti dalies vaistų kraujospūdžiui mažinti“, – mano LSMU dėstytojas.


Straipsnio komentarai

..2016-03-19
ne žaliavalgystė, bet viena iš šundaktarysčių. pažiūrėkit kur nors youtube kaip jisai ten demonstruoja makaronus kur pas jį ten makaulėje gyvena. negana to dar ir su gražulio kelnėmis. ir kaip negėda? kas jau kas bet vaivorykštinė gražulio kelnininkystė tai tikrai nėra sveikas gyvenimo būdas Komentaras patinka Komentaras nepatinka