Politikai nusprendė: bus reorganizuotos keturios mokyklos
Praėjusią savaitę į Tarybos posėdį skubėjo mūsų išrinktieji, kurių balsų dauguma buvo patvirtintas rajono mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų bendrasis planas. O šis neva per metus sutaupys apie 200 tūkstančių eurų lėšų.
Pašyšių, Gardamo, Traksėdžių bei Inkaklių bendruomenės sužinojo, koks likimas laukia jų kaimuose esančių ugdymo įstaigų.
Žmonės nusivylė
Jau yra aišku - Pašyšių pagrindinė mokykla bus reorganizuota į pradinę mokyklą ir prijungta prie Juknaičių pagrindinės mokyklos. Nors mokykloje mokosi tik 71 mokinys, tačiau tai yra vienas didžiausių gyvenvietės kultūros židinių, kuris nuolat suburia įvairių kartų atstovus. Ugdymo įstaigos vadovė Liudmila Kazlauskienė tvirtino, kad ir kolektyvas, ir tėvai, ir bendruomenė labai nusivylę, nes tikėjosi kitokio politikų sprendimo. Pašyšių seniūnaitė Elena Venckienė gerai prisimena, kai politikai žadėjo, kad jų mokyklos neuždarys, o dar skirs geltonąjį autobusą, kuriuo galės pavėžėti mokinius į mokyklą ir iš jos. „Tai ir liko tik pažadais. Žmonės jaučiasi apgauti, nusivylę“, - tikino pašnekovė. Jos duomenimis, didžioji dalis mokinių mokslus tęs Usėnų pagrindinėje mokykloje, likusi dalis lankys Juknaičių pagrindinę.
Gardamo pagrindinė mokykla taps Žemaičių Naumiesčio gimnazijos progimnazijos skyriumi. Ugdymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daina Endzelienė sakė, jog džiaugiasi, kad pavyko išsaugoti tai, ką turėjo iki šiol. Todėl čia ir toliau mokslo žinias kaups 1-8 klasių moksleiviai. Šiandien rinksis mokyklos bendruomenė, kuri bus informuota apie tai, koks likimas ištiko jiems taip svarbią kaimo mokyklą.
Traksėdžių pagrindinė mokykla bus Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos progimnazijos skyriumi su 1-8 klasėmis. Šiuo metu čia mokosi 107 moksleiviai ir yra 37 darželinukai. „Džiaugsmo nėra labai daug. Iš tiesų daug metų dirbame. Turime puikią bazę ir mokinių, atrodo, pakankamai. Galėjome dirbti ir toliau kaip iki šiol. Ne nuo mūsų priklauso, jog krepšelio metodika yra tokia nepalanki. Nesame niekada buvę jokiu skyriumi. Todėl šiek tiek neramina, kaip čia viskas bus“, - kalbėjo direktorė Birutė Morkevičienė. Ji teigė, kad ir toliau sieks, jog moksleiviai gautų tai, kas yra geriausia, ir džiaugiasi, kad jie turi visas sąlygas ne tik mokytis, bet ir dalyvauti įvairioje popamokinėje veikloje - dainuoti, sportuoti, šokti, gali leisti daug laiko bibliotekoje.
Netiki, jog sutaupys
Inkaklių kaimo bendruomenė labai nusivylusi, jog jų mokykla-daugiafunkcis centras taps Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos skyriumi. Taip sakė šio centro direktorius Algimantas Jokšas. „Būsime unikalūs šalyje, kadangi tokių atvejų nėra, jog po trijų metų būtų reorganizuota mokykla-daugiafunkcis centras į pradinę stadiją. Ne man spręsti. Taryba tai sprendžia. Bet nemanau, kad labai jau daug sutaupys mūsų sąskaita, o žmonėms sąlygos negerės, o tik blogės. Turime suprofiliavę daugiafunkcio centro bazę sportinei ir kultūrinei veiklai. Gyventojai tiki ir pasitiki. Turime padarę apklausą. Per dieną surinkta 170 parašų, kurie pritaria mūsų idėjoms, veiklai. Dabar visą šį darbą turės vykdyti gimnazija“, - tęsė pokalbį vadovas. Jis išdavė – pas juos lankėsi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė ir prasitarė, jog pagrindines jėgas skirs ir toliau gimnazijai, o tik nuo gimnazijos likusį laiką ji skirs Inkaklių ugdymo įstaigai. „O mūsų daugiafunkcis ne tik ugdo. Mes ugdome visą kaimo bendruomenę. Daugiafunkciai centrai visoje šalyje yra įrengiami ten, kur prastos sąlygos gyventojams. O mūsų kaime daug sunkiai besiverčiančių žmonių. Daugiafunkcis centras įnešė nemažai gero vėjo“, - kalbėjo A. Jokšas.
Už tai, kad toks rajono mokyklų tinklo pertvarkos planas būtų patvirtintas, balsavo 14 Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių. Tai - Vaidas Bendaravičius, Algirdas Balčytis, Tomas Budrikis, Vladas Kainovaitis, Alfredas Nausėda, Genovaitė Kimbrienė, Povilas Tunaitis, Antanas Kubaitis, Vytautas Laurinaitis, Algis Bekeris, Arūnas Pupšys, Ričardas Stonkus, Laimutė Uselienė bei Antanas Martinkus.
Buvo nemažai ir balsavusiųjų prieš. Tai - Arvydas Jakas, Raimundas Ambrozaitis, Vidmantas Gečas, Jonas Jatautas, Arūnas Kurlianskas ir Zigmantas Jaunius. Susilaikė Sandra Tamašauskienė bei Daiva Žebelienė.
Norėdamas išvengti viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto balsavime nedalyvavo Algirdas Gečas. Tai pasielgė dėl to, jog jo žmona dirba pedagoge reorganizuojamoje Traksėdžių pagrindinėje mokykloje.