Rajono valdžia – apie šviesią ateitį draugaujant su latviais, lenkais, švedais ir net turkais

2016-04-24, Stasys BIELSKIS
Savivaldybės vadovai spaudos konferencijos metu pristatė šviesius ateities planus, bet nebenorėjo prisiminti, ar ką nors nuveikė draugaudami su turkais.
Savivaldybės vadovai spaudos konferencijos metu pristatė šviesius ateities planus, bet nebenorėjo prisiminti, ar ką nors nuveikė draugaudami su turkais.
Balandžio 19-ąją Šilutės rajono savivaldybės vadovai pakvietė žurnalistus į spaudos konferenciją, kurioje papasakojo, kokių gražių planų jie turi – kaip pertvarkys mokyklas, asfaltuos ir atnaujins kelius, gerins tarptautinius ryšius su užsienio šalių savivaldybėmis, kokios konkrečios naudos turės draugaudami su „braliukais“ latviais iš Saldus savivaldybės. Pasak mero, ir su turkais verta draugauti – tik važiuoti į Alanijos kurortą turi ne rajono valdžia, o šokėjai, dainininkai...

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis savo kalbą apie gražius ateities darbus pradėjo nuo Rusnės apžvalgos bokšto turistams statybos. Jis pasakojo, kad jau nuspręsta, jog bokštas bus statomas Atmatos upės žiotyse. Statybos darbai kainuotų apie pusę milijono eurų. Bet gali reikėti dukart daugiau lėšų, nes iki bokšto teks nutiesti  1 km ilgio kelią arba nors pėsčiųjų taką. Kitą savaitę žada atvykti pats aplinkos ministras ir Valstybės saugomų teritorijų tarnybos vadovas, kurie nori įsitikinti, ar investicijos bus naudingai panaudotos. Bokšto statybos darbus žadama pradėti šių metų rudenį.

Meras kalbėjo ir apie estakados kelyje iš Šilutės į Rusnę statybą. Dabar vykdomas poveikio aplinkai vertinimas, truksiantis iki rudens. Apie tą estakadą kalbama jau vos ne 20 metų. Dabar, kai jau investuoti nemaži pinigai poveikio aplinkai vertinimui, gal bus skirta lėšų ir estakados statybos darbams.

V. Laurinaitis dar kartą prašneko ir apie Šilutės rajono mokyklų tinklo optimizavimą. Net Savivaldybės tarybos posėdis, turėjęs įvykti balandžio 28 dieną, dėl to, kad nebūtų pažeisti teisiniai terminai pertvarkant mokyklas, nukeltas į gegužės 5-ąją.

Pirmieji sprendimai dėl mokyklų jau priimti. Gegužės 5-osios posėdyje tikriausiai bus priimti kiti mokyklų tinklo optimizavimo sprendimai. Meras sakė, kad su bendruomenėmis viskas aptarta, sutarta, todėl didesnių problemų nebeturėtų iškilti.

O štai pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, nepavyks išvengti ir tolesnio mokyklų tinklo optimizavimo. Nuo tokių veiksmų galėtų išgelbėti nebent rudenį naujai išrinktas Seimas, jei parlamentarai sugalvotų, kaip išsaugoti nykstančias mokyklas.

Kalbėta ir apie kitą reformą – Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro prijungimą prie Šilutės ligoninės.Ši reforma buvo pradėta praėjusių metų pabaigoje. Mero teigimu, PSPC vis dėlto bus prijungtas prie ligoninės, nes tai esą pažangu. Teismas neseniai panaikino laikinąsias apsaugos priemones praėjusį gruodį priimtam Tarybos sprendimui dėl sutikimo reorganizuoti PSPC, tad gegužės 5 dienos Tarybos posėdyje gal bus galima atnaujinti PSPC prijungimo prie ligoninės procesą. Nežinia, ar išvis įvyks tų dviejų gydymo įstaigų reforma, nes gegužės 9-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismas skelbs nutartį administracinėje byloje „Dėl sprendimo reorganizuoti viešąją įstaigą Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą pripažinimo neteisėtu ir šio sprendimo panaikinimo“. Niekas nežino, ką nuspręs teismas...

Spaudos konferencijoje kalbėta ir apie komunalinių atliekų tvarkymą. Pasidžiaugta, kad gyventojai vis daugiau išrūšiuoja atliekų, vis mažiau jų išvežama į regioninį sąvartyną, mažėja skolos atliekų vežėjui ir tvarkytojui.  Būtų gerai, jei patys galėtume dar daugiau rūšiuoti, o deginti tinkamas atliekas nuvežti į bendrovę „Fortum Klaipėda“. Mat pristatyti atliekas šioje termofikacinėje elektrinėje kainuoja pigiau nei Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centre. Deja, vežti ten deginti atliekas draudžia tas pats centras.

Savivaldybės vadovai neužmiršo pasigirti, kad Šilutėje puikiai renovuojami daugiabučiai, bus asfaltuojami žvyrkeliai, o Šilutės mieste ateityje bus įrengtos dar kelios žiedinės sankryžos.

Bet užtat apie Savivaldybės bendradarbiavimą su užsienio partneriais meras V. Laurinaitis kalbėjo liūdnoku balsu. Jis priminė, kad „Šilokarčemoje“ vasario 18-ąją buvo spausdintas išsamus straipsnis „Šilutė – dar ryškesnė žvaigždė Europos turizmo žemėlapyje?“, pagyrė net jo autorių už tai, kad jis ir Savivaldybės tarybos opozicijos atstovus pakalbinęs.

„Turime tų užsienių partnerių, bet ryšiai su jais nutrūkę – dabar prasidėjo naujasis finansinis periodas, kuriam būtina turėti partnerių iš užsienio, - ir vasario mėnesį, ir dabar, spaudos konferencijoje, panašiai kalbėjo meras. - Pvz., su Saldus savivaldybe iš Latvijos sutartis pasirašyta prieš 10 metų, bet su ja nė vienas projektas iki šiol nebuvo įvykdytas. Ostrūdoje (Lenkija) paskutinį kartą buvome 2005 metais, jokio konkretesnio bendradarbiavimo su šia savivaldybe dar nebuvo. Su Ljungby savivaldybe (Švedija) sutartis pasirašyta prieš 10 ar 12 metų, bet dar nė vieno bendro projekto neįvykdyta. Kam reikia turėti partnerių sąrašą, bet nė vieno projekto nevykdyti? Arba, sakykime, su Turkijos Alanijos miesto savivaldybe sutartis pasirašyta, bet jokia veikla nevyksta. Nebent tik mūsų Savivaldybės vadovai ten buvo nuvažiavę. Na, ne vadovams reikia važiuoti... Reikia turėti partnerių ir Ukrainoje, kuri siekia įstoti į Europos Sąjungą, ir Gruzijoje, iš kurios yra ką pasimokyti turizmo srityje“.

Bet ledai, kaip sakoma, jau pajudėjo. Šilutiškiai kartu su latviais iš Saldus savivaldybės vykdys bendrą europinį projektą – bus gauta lėšų planuojamų rekonstruoti Šilutės kultūros ir pramogų centro baldams, įrangai, užuolaidoms įsigyti…

Žurnalistai spaudos konferencijoje rajono vadovams priminė, kaip tuomet Virgilijui Pozingiui baigėsi kelionės į Turkijos Konaklio miesto savivaldybę. Prieš žiniasklaidos atstovus anądien sėdėjęs dabartinis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Pozingis tik šypsojosi ir nieko nebesakė...

„Šilokarčemos“ skaitytojams primename, kad 2007-ųjų spalio 3 dieną šalies laikraščiai mirgėjo nuo tokių ir panašių antraščių: „Už valdiškus pinigus – šilutiškių išvyka į Turkiją“. „Nors ruduo Lietuvoje kol kas neatšiaurus, Šilutės rajono valdžiai namie jau pasidarė per šalta, - rašė tuomet laikraščiai. – Spalio 2-ąją į Turkiją, į Alanijos regioną, pasišildyti pietų saulėje išskrido penki Šilutės savivaldybės politikai ir viena valdininkė. Ši iki spalio 10-osios truksianti išvyka mokesčių mokėtojams atsieis 6 390 litų“. „Rajono delegacija aptars Konaklio ir Šilutės savivaldybių bendradarbiavimo ir partnerystės galimybes“, – tvirtino Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas. Meras valstietis liaudininkas V. Pozingis tokių kelionių patirties jau turi, - pernai rudenį jis irgi atostogavo Turkijoje. Tada politikas buvo išsivežęs ir Savivaldybės vyriausiąją buhalterę Danutę Baikauskienę.

Tų pačių 2007-ųjų spalio 4 dieną žiniasklaida pranešė: „Turkiją pamėgęs Šilutės meras pažeidė įstatymą“. Mat V. Pozingis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, kai 2006-ųjų rudenį, eidamas administracijos direktoriaus pareigas, kartu su Savivaldybės buhaltere už Savivaldybės pinigus išvyko į Turkiją. Taip nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Kai buvo paskelbtas šis etikos sargų sprendimas, V. Pozingis su Šilutės savivaldybės delegacija ir vėl viešėjo Turkijoje, Alanijos regione. VTEK nusprendė, kad V. Pozingis dalyvavo tarnautojų kvalifikacijos kėlimą reglamentuojančių teisės aktų neatitinkančiuose mokymuose Turkijoje bei šiam tikslui netinkamai ir neracionaliai panaudojo Savivaldybės biudžeto lėšas. Todėl jis pažeidė įstatymo reikalavimus „nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti“ ir „priimant sprendimus vadovautis įstatymais bei visų asmenų lygybės principu“. „Mes nustatėme, kad jų vizitas Turkijoje truko aštuonias dienas, o mokomasi buvo vos aštuonias akademines valandas”, - teigė VTEK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

...Per tuos beveik 10 metų „bendradarbiavimo“ su turkais nebeliko Konaklio savivaldybės, ji buvo prijungta prie kurortinio Alanijos miesto savivaldybės. Jokių žadėtų mainų tarp Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos bei panašių Turkijos mokymo įstaigų per tą laikotarpį nebuvo. Tik vienintelį kartą į Alaniją buvo išvykęs vienas Šilutės rajono meno saviveiklos kolektyvas. Toks jau tas bendradarbiavimas su musulmoniškąja Turkija...


Straipsnio komentarai

..2016-04-25
greičiausiai tų projektų su tais užsieniniais cžvistais privykdė pilnas vaivorykštes tik bėda ta kad neturi paprasti mirtingieji leidimų dirbti su gražulio kelnėmis oj atsiprašau slapta informacija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
More2016-04-24
Ale tai pasakoriai,pagal tokius placius mostus, ko gero pasakoja spalvotai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to liuks musu valdžia2016-04-24
ten greičiausiai nei savi nei svetimi, bet tie kur kaip vanagaitės ir trikampiniai vadina "mūsiškiais". neveltui yra užsikrėtę istorijos orvelinimo, paminklų statymo ir gigantomanijų manijomis kaip kokie didieji šiaurės korėjos stalininiai lyderiai. lyderystė dar nieko prie gero neprivedė, nes laisvi netampomi ir nevedžiojami. Įsivaizduojate paims ir nužudys unikalų gamtos kampelį į kurį jau dešimtmečiais uždrausta žmonėms net koją įkelti kad apsaugoti gamtą, kad pastatyti kažkokį niekam nereikalingą bokštelį panaudojus medieną, iškertant tuos pačius lietuviškus miškus, vien dėl kažkokių kupranugarinių cžvistėlių žemės užgrobimo interesų, užmaskuotų kaip turizmas. Kai nebeliks to gamtos kampelio, čia net turistams nebus ko važiuoti. Iškils didelių išmierų gražulio kelnininkų bodeliai. Čia tas pats kas jeigu amerikoje grand kanjoną išasfaltuotų tam kad galėtų jurjonėlio riedutininkų klubas pasivažinėti su savo riedlentėmis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
liuks musu valdžia 2016-04-24
su svetimais idomiau nei su savais savi lai šala ir bada mato svarbiausia nuo svetimu pagarba ir milijonus gaut Komentaras patinka Komentaras nepatinka