Poezijos, meno ir muzikos valanda jaunaisiais kūrėjais

2016-04-29, Nijolė Rimkienė

„Dauguma žmonių skundžiasi, kad vos spėja suktis darbų ir idėjų verpete. Kol vieni skundžiasi netobulu pasauliu ir visomis  jo įmanomomis blogybėmis, kiti daro jį gražesnį“. Tokiais žodžiais balandžio 27 d.  lituanistė Rima Vingienė pradėjo „Poezijos, meno ir muzikos valandą“  Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale.  Savo kūrybiškumą, įvairiapusius gebėjimus pristatė 22 gimnazistai.

Peržvelgus parodos eksponatus, tokios įvairovės seniai neteko matyti. Parodoje eksponuojami tapybos, grafikos, kryželiu siuvinėti paveikslai, iš karoliukų suverti medžiai, vilnos vėlimo technika atlikti darbai. Savo dailės darbus pristatė seserys Kotryna ir Bernadeta Rupainytės. Jos pasakojo apie savo kelią į meno pasaulį,  spalvų kalbą, apie saviraišką per įvairias meno formas.  Paulina Šiaudvitytė – kūrėja, kuriai paklūsta ir žodis, ir spalvos, ir net adata, sakė, kad be kūrybos ji negali ir turi svajonę, kada nors išleisti savo poezijos knygą, kurią iliustruotų pati.  Susirinkusiems  perskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių.  Nuolatinių meninio skaitymo konkursų dalyvė, Monika Plauškaitė, auditoriją džiugino savo retoriniais gebėjimais, skaitydama Bernardo Brazdžionio kūrybą. Paklausta, ar ji turi dar kokių nors kitų kūrybinių gebėjimų, Monika sakė, kad jai patinka piešti, siuvinėti, kuria eilėraščius, bet kol kas tik sau. Meninio skaitymo įgūdžius pademonstravo ir Henrika Vindžigalskytė, perskaitydama Juozo Erlicko eilėraštį. Vaivos Šarkauskaitės kūrybos įrankis – vąšelis, kuris reikalauja nepaprastos kantrybės, kol pasiekiamas galutinis rezultatas. Vaiva parodoje eksponuojamą staltiesėlę nėrė apie keturis mėnesius.

Vygailė Vilčiauskaitė visus privertė suklusti jautriai ir tobulai atliekamomis dainomis. Vygailė kūrybinga optimistė, atvira, visada laukianti kito gyvenimo nuotykio ir tiesiog įsimylėjusi muziką, sakė jos klasės auklėtoja Rima Vingienė.

Pavasarinį džiugesį skleidė Linos Milerytės atliekamas kūrinys fortepijonui. o vyriškai santūrias garsais susirinkusius stebino  Nedo Dusevičiaus prakalbintas  trombonas.

Parodoje visų dėmesį traukė ir neįprasti eksponatai. Vaizduotės paliestus ir savo rankų nugludintus kūrinius pristatė Arturas Tumaitis. Arturo mokytojas Edmundas Naujokas džiaugėsi  talentingu moksleiviu, tobulai jaučiančiu formą.  2016 m. Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje laimėjo trečią vietą ir apdovanotas III laipsnio diplomu ir medaliu.

Apie tuos, kurie nenorėjo ar nedrįso kalbėti ir pristatyti savo darbų, kalbėjo dailės mokytoja Birutė Žvirblienė. Ji pasakė, kad džiaugiasi jaunimu, kurie mato prasmę ieškodami, kurdami ir džiugindami savo darbais kitus.

Pasimatymas su jaunaisiais kūrėjais iš Žemaičių Naumiesčio gimnazijos organizuotas Žemaičių Naumiesčio miestelio ir gimnazijos bibliotekų.

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2016-04-29
nelabai panašu į kūrybą ar meną, labiau į taip vadinamą meno terapiją gestapininkystės deinstitutalizacijos eros aukoms Komentaras patinka Komentaras nepatinka