Kur dėti tarą, kurios nepriima taromatai?
Tarą, kurios nepriima taromatai, kaip ir anksčiau, derėtų mesti į rūšiavimo konteinerius, LRT RADIJUJE pataria Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyriaus vedėja Laura Zukė. Jei specialių konteinerių šalia namų nėra, tarą derėtų vežti į atliekų priėmimo aikšteles, siūlo specialistė.
L. Zukė primena, kad taromatai priima tik specialiu ženklu pažymėtą tarą. „Jei užstato ženklu stiklinė, plastikinė ar skardinė tara nepažymėta, ją reikėtų mesti į rūšiavimo konteinerius, kurie pastatyti prie gyventojų namų“, – sako L. Zukė.
Jei tokių konteinerių arti nėra, ji rekomenduoja tokią tarą vežti į didelio gabarito atliekų surinkimo aikšteles ir ten ją palikti. „Už tokią tarą, kuri nepažymėta užstato ženklu, nėra mokama. Tiesiog tą pakuotę reikėtų tvarkyti taip, kaip ir visas kitas pakuotes – mesti į rūšiavimo konteinerius“, – priduria specialistė.
Jos aiškinimu, sunku pasakyti, kiek tokios taros, kurios nepriima taromatai, dar yra prekybos vietose. „Nuo vasario 1 d. iki gegužės 1 d. parduotuvėse tikrai yra gėrimų, supilstytų į pakuotes, kurios nepažymėtos. Dabar tebėra pereinamasis laikotarpis, kai prekiaujama tara, kuri pažymėta ir nepažymėta užstato ženklu. Tai daroma, kad būtų galima išparduoti nepažymėtas pakuotes. [...] Nuo gegužės 1 d. tokios taros parduotuvėse jau nebeturėtų būti. Turėtų būti tik užstato ženklu pažymėta tara“, – sako L. Zukė.
Jei perkami kiti maisto produktai, supakuoti į tarą, kuri nėra superkama, kaip ir iki šiol, ją derėtų mesti į rūšiavimo konteinerius.