Mokamas prekybos centro tualetas pykdo šilutiškius
Šilutės mieste į tualetus, esančius prekybos centruose, įėjimas nemokamas, tik „Iki“ – kitokia politika.
Į prekybos centro „Iki“, esančio Klaipėdos gatvėje, tualetą užsukusi šilutiškė pasipiktino, kad už apsilankymą reikia sumokėti nemažą sumą – 50 centų. Moteris daug keliavusi po įvairias pasaulio šalis, tačiau to dar nebuvo regėjusi ir tokią rinkliavą prilygino plėšikavimui.
Suma per didelė
Šilutiškė niekaip negali suprasti, kaip prekybos centre gali būti apmokestintas įėjimas į tualetą. „Nuėjau apsipirkti į minėtą prekybos centrą. Prireikė į tualetą. Einu, bandau atidaryti duris, o jos neatsidaro. Tada kažkas iš buvusių prekybos centre paaiškino, kad reikia susimokėti“, – dėstė moteris.
Ji įsitikinusi, kad 0,50 euro – didelė suma. Litais tai būtų 1,73 lito, o tiek tikrai niekam iki šiol Šilutėje nėra tekę mokėti už tai, kad galėtų atlikti gamtinius reikalus.
„Įstojom į Europos Sąjungą ir prasidėjo nesąmonės“,- pasipiktino šilutiškis Alfredas. „Tai ką dabar, susuks man pilvą parduotuvėje, tai turėsiu dar ieškoti 50 centų? O jei krūvoj jų neturiu? Dar bėk keistis, kol pasikeisi, žiūrėk jau ir per klešnes bėga. Belieka tik stovėti ir apsimesti, kad nieko čia neįvyko ir aš pats sau gražus. ‚Iki“ maišelis pigiau kainuoja. Jo pasinaudojus net policija nubausti negalės, juk neapdergiau kampo“, - juokiasi šilutiškis. „Nu nesąmonė, tikra nesąmonė. Nesiderina prie Europos Sąjungos, oi kaip nesiderina“.
Tame pačiame prekybos centre yra įsikūrę daugybė įvairių parduotuvių. Viena prekybininkė pasakojo, kad tualeto apmokestinimas klientams sukelia nepatogumų, kadangi norint įeiti į jį reikia įmesti 50 centų monetą, kitokių monetų aparatas nepriima ir grąžos neatmeta. Todėl pirkėjai nuolat kreipiasi su prašymais pakeisti pinigus, kad turėtų 50 centų monetą. Dažnai tenka išklausyti ir nepatenkintų klientų pretenzijas.
Mokesčio atsisakyti kol kas neketina
Prekybos centro „Iki“ patalpas administruojančios įmonės „Baltisches Haus“ Klaipėdos regiono administratorius Oleg Kryžanovskij teigė, kad mokestis už apsilankymą tualete įvestas siekiant išvengti vagysčių ir inventoriaus niokojimo. Pasak jo, tokie atvejai buvo dažni. „Kad būtų tvarka, kad būtų švara, valdžia nusprendė tą paslaugą padaryti mokama. Iki tol į tualetus eidavo ir narkomanai, ir kas tik norėjo. Ir darė, ką norėjo. Tualetas padarytas mokamas, kad būtų tvarka. Kad žmogus galėtų įeiti, kur bus malonus kvapas, švaru, kur bus popieriaus ir t. t.“, - aiškino pašnekovas. Jis tvirtino, kad mokami tualetai yra ir kituose šalies miestuose.
Tualetu nemokamai naudojasi tik tose patalpose dirbantys asmenys. Jie turi specialius raktus. Anot O. Kryžanovskij, kol kas nėra minčių, kad šis tualetas kada nors bus nemokamas.
Administratorius pasakojo, kad tualete tvarka, įvedus mokestį, atsirado. Jame yra įrengtas ir vaikų vystymo stalas, neįgaliesiems skirti turėklai.
Kodėl buvo nustatytas toks mokestis, O. Kryžanovskij negalėjo pasakyti, mat sprendimą priėmė įmonės vadovybė, esanti Vilniuje. O kokios žmonių reakcijos į reikalavimą susimokėti? „Kažkas skundžiasi, kažkas džiaugiasi. Yra žmonių, kurie nesipiktina, džiaugiasi švara ir tvarka. Nuomonės yra skirtingos“, - pokalbį baigė administratorius.
Belieka tikėtis, kad nesusuks pilvo žmogui, kuris atėjo tik batono nusipirkti ir kišenėje turėjo tik eurą, nes tokiu atvejų jam teks bėgti už kampo. O tą daryti draudžia įstatymai. Taigi, jei toks žmogus paklius policijos pareigūnams, jam dar teks ir baudą už viešosios tvarkos pažeidimą susimokėti, o pasiteisinimas „nebegalėjau iškęsti“ nepadės.