Tarnybą baigusiems pareigūnams padėsime atrasti naują profesiją, – ministras T. Žilinskas

2016-05-27, vrm.lrv.lt

Siekdama sudaryti palankesnes sąlygas tarnybą baigusiems darbingo amžiaus pareigūnams integruotis į darbo rinką, Vidaus reikalų ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, integracijos į darbo rinką ir medicininės reabilitacijos priemonių sistemos įgyvendinimo tvarkos aprašo projektą.

„Tarnybą iškart po studijų ar jų metu pradėję pareigūnai į pensiją išeina sulaukę maždaug 45-erių, taigi, būdami darbingo amžiaus. Daugumos pareigūnų pensijos nėra didelės, todėl jiems tenka persikvalifikuoti, ieškotis naujos profesijos, naujo darbo“, – sako vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

Pasak ministro, valstybė, kuriai pareigūnai atidavė dvidešimt ir daugiau gyvenimo metų dirbdami sudėtingomis sąlygomis, privalo padėti jiems rasti turimą kvalifikaciją atitinkantį darbą arba padėti įgyti naują paklausią profesiją ir įsitvirtinti naujoje darbo aplinkoje.

Parengtoje tvarkoje numatytos ne tik integracijos į darbo rinką, bet ir medicininės reabilitacijos priemonės, padėsiančios pašalinti tarnybos sukeltą psichologinę įtampą ir sveikatos problemas arba sumažinti jų poveikį. Šios priemonės bus taikomos ne tik vidaus tarnybos, bet ir krašto apsaugos sistemos, pataisos įstaigų, muitinės, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento pareigūnams, profesinės karo tarnybos kariams, kurie yra išėję iš tarnybos ir turi teisę į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją.

Integracijos sistemos priemones siūloma įgyvendinti trimis etapais: informacinio, parengiamojo ir paslaugų.

Tarnybą baigiantys pareigūnai ir kariai, kuriems iki teisės gauti pareigūnų ir karių valstybinę pensiją liko ne daugiau kaip 12 mėnesių, iš anksto bus informuojami apie numatomą jų tarnybos pabaigos laiką ir galimybę pasinaudoti integracijos sistemos priemonėmis, kad galėtų apsispręsti dėl savo tolesnės veiklos baigę tarnybą ir jai pasirengti.

Atsižvelgus į tarnybą baigiančio arba buvusio pareigūno pageidavimus ir poreikius, jam asmeniškai bus nustatomas taikytinų integracijos sistemos priemonių poreikis. Pareigūnai galės dalyvauti teritorinių darbo biržų organizuojamuose Darbo klubų renginiuose, kurių metu gaus informaciją apie darbo paiešką, bendravimą su darbdaviu, paklausias specialybes, CV parengimą, savo verslo kūrimą ir pan. Pareigūnams, pageidaujantiems pasinaudoti medicininės reabilitacijos paslaugomis, sveikatos priežiūros įstaigose bus nustatomas medicininės reabilitacijos poreikis.

Į pensiją išėjusiems buvusiems pareigūnams teritorinėse darbo biržose bus teikiamos darbo rinkos paslaugos (informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas įdarbinant ir kt.) ir taikomos užimtumo rėmimo priemonės (profesinis mokymas, remiamasis įdarbinimas, savarankiško užimtumo rėmimas ir kt.). Statutinės įstaigos, savo ruožtu, atsižvelgdamos į tarnybą baigiančio pareigūno pageidavimus, teiks informaciją apie jose esančias laisvas valstybės tarnautojų ir darbuotojų pareigas, į kurias pareigūnas galėtų pretenduoti. Pareigūnams, kuriems nustatytas medicininės reabilitacijos poreikis, bus teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos.

Vidaus reikalų ministerija šį projektą parengė konsultuodamasi su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Darbo birža, pareigūnų profesinėmis sąjungomis. Šiuo metu dėl projekto konsultuojamasi su visuomene, paskelbus jį Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).


Straipsnio komentarai

Fruktas2016-05-29
Negi tik pareigunai dirba sunkiomis salygomis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
22016-05-27
Du dalbajobai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-27
gali būti kad vyksta kažkokie įdomesni procesai ir tie visi tūkstančių tūkstančiai lietuviškų pasų kur išdavė buvę VRM ministrai (turbūt ir šitas tebetęsia šitą veiklą su steroidas turint omenyje kaip šito rezume atrodo) pagal naują skylę įstatymuose trečiųjų šalių piliečiams, buvo kažkokie "specialistai" užverbuoti kaip dirbantys dvigubiniuose Vidaus Reikaluose ir dabar atsikelinėja stažus panašiai kaip kad buvo galima atsikėlinėti žemes iš lenkijos ar vokietijos lanzbėrių reformų laikais. Nors jeigu yra kažkokie cžvistėliniai rakštisteinai tai jie gal per kažkokias JT programas dirba vienu metu 200 valstybėse ir įsivaizduokite kokios čia pensijos gaunasi. Aišku gali būti kad ir neužverbuoti ir ne agentai, tik pasilobistino per lydekas su norais ir tiek tų dainų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2016-05-27
greičiausiai tik sugalvota priedangą trikampinių, mūsiškių, cžvistėlių, alibabų, etc tolimesniam voluntariusinimui į lietuvos "human terrain" lygiagrečiai dūminant ir krematorinant saviškius ir vietinius. Kažkaip keistai skamba tokios programos tarsi nukopijuotos iš programų pabėgėliams ar kaliniams. Ypač turint omenyje kad tie pareigūnai ir turi tikrai daugiau informacijos negu paprasti piliečiai apie visą tą visuomenę, priėjimus prie visokių duomenų bazių, jau nekalbant apie tuos visus operatyvinius metodus. Aferiūgos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka