Ir apie palaikų parvežimą, ir apie euro įvedimą

2014-11-26, Stasys BIELSKIS
Ekonomikos ir finansų komiteto nariai ir rimtai posėdžiavo, ir juokavo.
Ekonomikos ir finansų komiteto nariai ir rimtai posėdžiavo, ir juokavo.
Šį ketvirtadienį vyks Šilutės rajono savivaldybės tarybos VII šaukimo 52-asis posėdis, kurio darbotvarkėje – 37 sprendimų projektai. Didžiąją jų dalį – 32 – praėjusį antradienį svarstė Ekonomikos ir finansų komiteto nariai, vienbalsiai nutarę teikti juos Tarybai.

Kompensuos palaikų parvežimo išlaidas

Vienas iš sprendimų, teikiamų svarstyti Tarybai, yra išmokėti L. B. iš Savivaldybės biudžeto 7 020 litų palaikų pargabenimo į Lietuvos Respubliką išlaidoms padengti. Šis sprendimas nuasmenintas, tad komiteto nariai domėjosi, kas slepiasi už šitų inicialų. Sprendimo projektą rengusi Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė pasakė, kad L. B. gyvena Rusnėje, jog iš Anglijos ji jau parsivežė savo brolio palaikus.

V. Paulauskienė išsamiai paaiškino, kokia tvarka yra kompensuojamos palaikų pargabenimo į Lietuvos Respubliką išlaidos.

Pasak jos, užsienyje mirusių (žuvusių) piliečių palaikų parvežimo į Lietuvos Respubliką išlaidas valstybė padengia, jeigu miręs asmuo nebuvo apsidraudęs arba kai asmuo buvo apsidraudęs, bet pagal draudimo sutartį tai nėra draudiminis įvykis. O jo šeimos arba artimojo giminaičio (pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.135 straipsnį) šeimos pajamos vienam asmeniui neturi viršyti 3 valstybės remiamų pajamų dydžių – 1 050 Lt (toliau VRP). Šeimos pajamos apskaičiuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsniu.  Šiuo metu 3 VRP yra 1 050 Lt.

Suma, skiriama piliečių palaikų parvežimo į Lietuvos Respubliką išlaidoms padengti, neturi viršyti 54 bazinių socialinių išmokų dydžių sumą (toliau BSI), t. y. nuo 2007-01-01  BSI yra  130 Lt x 54 dydžių = 7 020 Lt. Finansinę paramą teikia piliečių gyvenamosios vietos savivaldybė. Finansų ministerija, gavusi savivaldybės sprendimą dėl išmokėtos finansinės paramos, kompensuoja savivaldybėms jų išmokėtas sumas.

Pagal pateiktą ir apmokėtą sąskaitą, palaikų parvežimo išlaidos sudarė 8 500 Lt, bet L. B. bus grąžinta tik 7 020 Lt.

Sprendimai dėl euro įvedimo

Ekonomikos ir finansų komitete svarstyta nemažai sprendimų, susijusių su euro įvedimu, projektų.

Štai Tarybos posėdyje ketvirtadienį bus priimamas sprendimas „Dėl veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, 2015 metų fiksuoto pajamų mokesčio dydžių ir mokesčių lengvatų patvirtinimo“. Šio projekto rengėja Ūkio skyriaus vyr. specialistė Irma Augutienė paaiškino, kad jau ketvirti metai tų mokesčių dydžiai nesikeičia, tik dabar jie nurodyti nebe litais, o eurais.

Tarybos posėdyje bus priimti ir sprendimai dėl UAB „Šilutės autobusų parkas“ bei „Kintas“ keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais tarifų nustatymo. Tarifai nepasikeitė, tik dabar jie nurodyti jau eurais.

Taip pat eurais jau bus nustatytos bendrojo ugdymo mokyklose rengiamų diskotekų bilietų kainos.

Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus Turto poskyrio vedėjai Zitai Tautvydienei pristatant sprendimo dėl Šilutės viešojo tualeto paslaugų kainos nustatymo projektą, Tarybos narys Steponas Kazlauskas garsiai pajuokavo: „Sausio 1-osios rytą eurų neturiu... Ką daryti, ar į kelnes reikės daryti?“.

Juokavo Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje ir Šarūnas Laužikas. Svarstant sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės etninės kultūros saugos ir pritaikant turizmui 2015-2020 metų priemonių plano patvirtinimo“ projektą, Š. Laužikas paklausė: „Esu iš kaimo ir nelabai suprantu, ką reiškia „kultūros sauga“. Projekto rengėja Kultūros skyriaus vyr. specialistė Jurgita Skobienė tam žmogui iš kaimo paaiškino, kad tai reiškia kultūros išsaugojimą.

Posėdžiui baigiantis Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis bei Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas pateikė porą informacijų. Viena jų – dėl Žemaičių krašto etnokultūros centro muziejaus projekto įgyvendinimo ir muziejaus perspektyvų. Esmė tokia, kad muziejaus remonto projektas jau seniai įgyvendintas, o muziejus vis dar neveikia. Taip atsitiko todėl, kad nėra lentynų ir kitokios įrangos, ant kurių galėtų būti išdėlioti muziejaus eksponatai. Dabar planuojama dalyvauti 2014–2020 metų paramos programoje ir už gautas lėšas įsigyti muziejui reikalingų baldų.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Už ką balsuotumėte?