Ženklinti gyvūnus reikalauja, o vietos kur juos vedžioti - nėra
Laikinai einanti seniūno pareigas specialistė V. Dūdienė sakė, kad pasakyti, kiek tiksliai galėtų būti dar neregistruotų gyvūnų, yra beveik neįmanoma.
Į redakciją kreipėsi naumiestiškė, kuri teigė viską padariusi, kaip reikalauja įstatymai - įregistravo savo šunelį, sumokėjo mokesčius, tačiau Žemaičių Naumiestyje, anot jos, nėra rūpinamasi gyvūnais.
„Sumokėjau pinigus už registravimą bankiniu pavedimu. Nuėjau į seniūniją ir užregistravau savo šunį. Tačiau kas iš to? Kam jie renka tuos pinigus, jei mūsų šunys neturi net vietos kur palakstyti ir išsituštinti? Žemaičių Naumiestyje jos tikrai nėra arba aš net nežinau. Kodėl valdžia iš žmonių reikalauja, tačiau patys nesirūpina? Kas čia per nesąmonė? Kodėl gatvėse vis dar yra valkataujančių šunų? Niekam nerūpi naumiestiškių gyvūnai“, - dėstė supykusi pašnekovė.
Apie šią situaciją kalbėjomės su laikinai einančia seniūno pareigas Vaidilute Dūdiene. Ji patvirtino, kad miestelyje tikrai nėra vietos, skirtos šunų ar kačių vedžiojimui. Pasak jos, dar nėra jos ir numatyta, mat tai bus padaryta tik ateityje. „Žmonės vedžioja šunelius prie namų. Dauguma jų surenka ekskrementus, yra tvarkingi. Yra tokių, kurie to ir nepadaro. UAB „Nuaras“ kartą į mėnesį ar beveik kas du atvyksta į seniūniją ir surenka klajojančius arba likusius bešeimininkiais gyvūnus. Pastaruoju metu valkataujančių šunų vis mažiau ir jie nebesukelia problemų. Neseniai kreipėsi moteris. Ji prašė pasirūpinti vieno mirusio žmogaus šunimi. Jį minėta įmonė ir paėmė“, - dėstė V. Dūdienė.
Anot jos, naumiestiškiai neskuba registruoti globotinių. Nuo 2007 metų lapkričio gyvūnų registravimo žurnale užregistruoti tik 215 šunų. Neabejojama, jog tai - tik maža dalis laikomų augintinių. Neatsirado tokių, kurie norėtų užregistruoti kates. „Kažkada kalbėjau su veterinarijos gydytoju. Jis teigė, kad mūsų seniūnijoje gali būti apie šeši šimtai keturkojų. Manau, kad dvigubai daugiau nei registruotų jų tikrai yra“, - teigė seniūnijos darbuotoja. Pasak jos, pasakyti, kiek tiksliai galėtų būti dar neregistruotų gyvūnų, yra beveik neįmanoma.
Specialistė pastebėjo, jog žmonės tikrai turi fantazijos. Dažnai V. Dūdienė pasklaido gyvūnų registracijos žurnalą, kur nurodyti augintinių vardai. O jų labai įvairių: Kielė, Šniautas, Lumpis, Bardas, Bliuzas, Spaikis, Dagas, Zoika, Šnapė, Lada, Naita, Liuksas ir kt. Nemažai pavadintų ir žmonių vardais – Migle, Grantu, Liepa, Dinara ir pan. „Perskaitau vardus ir nuotaika pagerėja“, - išdavė V. Dūdienė. Ji yra girdėjusi, kad žmonės mano, jog moka registracijos mokestį seniūnijai, tačiau iš tikrųjų pinigai pervedami į Šilutės rajono savivaldybės sąskaitą. Daugiabučio gyventojas už gyvūno registraciją turi susimokėti septynis eurus, o privačių namų – 1,74 euro. Toks yra Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimas.