Apie gyvenimą be vaistų
Visi esame girdėję sakant, jog sveikata – didžiausias žmogaus turtas. Graikų filosofas Sokratas kadaise taip pat teigė: „Sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas – niekas“. Nė vienas tam tikriausiai nesiryžtų prieštarauti. Tačiau ar išties įsigiliname į šiuos žodžius, ar kasdien prisimename ir tinkamai puoselėjame tą savo turtą?
Šiltą ir saulėtą ketvirtadienio pavakarę Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje mezgėsi pokalbiai ir diskusijos apie sveiką gyvenseną, mat čia svečiavosi biologė chemikė, knygų „Gyvenu be vaistų“ ir „Dievo vaistas“ autorė Regina Balsevičienė.
Regina savo gyvenimą skirto į du tarpsnius – ligonės gyvenimą su daugybe cheminių vaistų ir gyvenimą be jų, visiškai pasitikint gydomosiomis paties organizmo galiomis. Įveikusi ne vieną sunkią ligą moteris savo patirtį išliejo dviejuose knygose, taip norėdama suteikti žmonėms viltį ir pasitikėjimą savo kūnu bei gamta, siekdama, kad būtume sveikesni, kad kiekvieną naują rytą sutiktume ne tik be skausmo ir nuovargio, bet ir su dideliu džiaugsmu bei noru gyventi.
Pirmojoje knygoje „Gyvenu be vaistų“ aprašyta, kaip autorė gyveno kamuojama įvairiausių ligų ir negalavimų iki tos dienos, kol ryžosi drastiškam perversmui, atsisakydama visų vaistų ir jai siūlomos chemijos. Daugelis žmonių, pažįstančių ponią Reginą, stebėjosi tokiu drąsiu žingsniu, tačiau ji pasitikėjo savo jėgomis ir biologės žiniomis. Ir netruko sulaukti teigiamų rezultatų.
Antroji knyga „Dievo vaistas“ – tarsi tęsinys pirmosios. R. Balsevičienė teigė neketinusi išleisti dar vieno leidinio, jautėsi viską sudėjusi į pirmąją knygą. Tačiau jai teko įveikti naują gyvenimo iššūkį – sunkią stuburo traumą. Sukaupusi naujos patirties, nuėjusi sunkų kelią, kupiną visko – ir klaidų, ir atradimų, ji vėl panoro padėti, patarti kitiems žmonėms. Taip gimė dar viena knyga, kurioje – ne teorija, o praktika pagrįsti tekstai, mat autorė aprašė tik tai, kas pačios išgyventa, patirta, išbandyta.
Optimizmo ir pozityvios energijos nestokojanti viešnia susirinkusiems pasakojo, kaip sveika gyvensena tapo jos kasdienybe, savastimi. Žmogus, jos nuomone, unikali būtybė, gebanti pati prisitaikyti, kovoti, išvengti ligų, pasinaudodama gamtos dovanomis. Regina dalijosi žiniomis apie kiaulpienių, dilgėlių, beržų pumpurų, asiūklių ir kitų augalų naudingąsias savybes, patarė iš ko verta spausti sultis, daryti užpiltines, ką smulkinti, džiovinti. Susitikimo dalyviai išgirdo daug vertingų patarimų, labiau susidomėję galėjo įsigyti R. Balsevičienės knygų. Šias autorės knygas taip pat galima rasti ir Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.