Vyriausybė: „Terese, privalai persidažyti plaukus „ryžai“
Teresė Tamošiūnienė į redakciją atsinešė „Šilutės būsto“ laišką, adresuotą jos gyvenamuoju adresu, tik visai kitiems žmonėms.
Šilutiškė Teresė Tamošiūnienė birželio 20-ąją suprato gyvenanti... nebe savo bute. Mat pašto dėžutėje rado laišką, ant kurio voko buvo tikslus jos buto adresas – Jaunimo al. 4-14, bet ne jos vardas, pavardė, o kažkokie kiti sutuoktiniai. Pasipiktinusi moteris atskubėjo į „Šilokarčemos“ redakciją pasiskųsti, kokias nesąmones išdarinėja rajono valdžia...
Akivaizdus ir dar vienas „faktas“ – šį laišką parašė UAB „Šilutės būstas“, tad panašu, kad nuo šiol jis jau yra namo administratorius. Bet gi laiptinėse, skelbimų lentose, kabo visai kitokia informacija – Jaunimo al. 4 veikia daugiabučio namo savininkų bendrija „Žemyna“. Tai kokia proga „Šilutės būstas“ atsiuntė sąskaitą už praėjusį mėnesį?
T. Tamošiūnienė „Šilokarčemai“ sakė žinanti, kad berods prieš trejus metus Jaunimo kvartalas buvo pervardintas į Jaunimo alėją, ir norinti paklausti: „Tai kaip tos alėjos – Jaunimo, Melioratorių, Laisvės – Šilutėje atsirado? Kur yra alėja, šalia kurios žaliuoja medžiai, palei ją namai sustatyti? Nieko panašaus nėra. Dabar mes turime eiti į Registrų centrą, ten mokėti pinigus, kad pakeistų registracijos adresą. Gerai, aš nueisiu ten, susitvarkysiu, bet juk nemažai atsiras senukų, kurie pasakys: „Man nieko nereikia“. Tai kas jiems sutvarkys dokumentus? Jeigu valdžia ėmėsi tokių dalykų, tai tegul sutvarko iki galo“.
Dar pašnekovė piktinosi ir dėl to, kad neseniai kažkas sugalvojo namą, kuriame ji gyvena, iš alėjos „perkelti“ į V. Kudirkos gatvę. Dabar T. Tamošiūnienė gyvena jau V. Kudirkos gatvėje, namo numerio nežino, nes ant pastato tebėra lentelė „Jaunimo al. 4“.
„Kas dabar atsakys už tai, kad aš nebegausiu korespondencijos iš Olandijos, kur mano dukra gyvena, kitų laiškų, ir negalėsiu laiku sumokėti mokesčių, nes tie pranešimai kažkur klaidžios? – piktinosi moteris. – Juk jau ir dabar gavau svetimą laišką, matyt, jau kitas namas yra „pakrikštytas“ Jaunimo al. 4-uoju numeriu. Bet niekas nežino, kur jis yra. Ar mes prašėme tą mūsų namą kilnoti? Nebeturi jie ką veikti, atsisėda ir dirba tokius š... darbus. O jūs, žmogeliai, varkite... Tai kur man dabar tą laišką dėti? Visų namo butų savininkai gavo tokius laiškus iš „Šilutės būsto“, o ar gaus juos tikrieji adresatai? Žmonės visi yra pikti, juk jie neišsikėlė į kitą gatvę. Sako, kad toks nurodymas keisti gatvių pavadinimus atėjo iš ministerijos, matyt, ministras neturi ką veikti. Per gyvenimą aš turiu įgijusi daugybę adresatų – ne tik giminių, bet ir šiaip visokių pažįstamų, tai kur dabar atsidurs man siunčiami laiškai, atvirukai?“
Kantrybės netekusi T. Tamošiūnienė šį valdininkų akibrokštą palygino su tokiu galimu reikalavimu: „Sumanys Vyriausybė ir palieps: „Terese, privalai persidažyti plaukus „ryžai“. O kodėl aš turėčiau taip daryti. Tai yra mūsų gyvenimas... Ar ta Vyriausybė siekia tik apsunkinti gyvenimą? Ar dar mažai turime rūpesčių?“
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Šilokarčemai“ pripažino, kad pervardinus kvartalus į alėjas, nieko blogo neatsitiko. Ir teigė, kad kai kurie alėjų namai buvo „atiduoti“ kitoms šalia esančioms gatvėms. „Pagal Registrų centro taisykles, namas turi būti prie gatvės arba turėti privažiavimą prie gatvės, - sakė meras. – Mes pakartotinai klausėme Registrų centro, ar galime iš V. Kudirkos gatvės vėl „perkelti“ namus į Jaunimo alėją, nes toks buvo gyventojų pageidavimas. Prieš pora savaičių gavome atsakymą, kad Registrų centras atsisako iš naujo registruoti“.
Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas paaiškino: „Buvo parengtas Savivaldybės tarybos sprendimo projektas ir išankstiniam pritarimui nusiųstas atsakingai institucijai – valstybės įmonei Adresų registrui. Gavome atsakymą, kad toks pakeitimas yra negalimas ir jo neregistravo. Tuo metu, kai kvartalai tapo alėjomis, galiojo tvarka, pagal kurią nebuvo galima keisti pastatų numeracijos, bet neseniai vidaus reikalų ministras pakeitė įsakymą, kad būtina keisti namų numerius, jei yra nors koks neatitikimas taisyklėms. Šilutės seniūnas tikrai nekeitė numerių pats, jis gavo įspėjimą, kad suteikta pastatų numeracija neatitinka nustatyto aprašo. Ir privalėjo imtis veiksmų bei pakeisti tą numeraciją taip, kad atitiktų aprašą. Taip jis ir padarė. Ir gavosi toks kazusas. Žinoma, tas adresų keitimas gyventojams yra nepatogus – reikia savo giminaičiams ir draugams pranešti apie tai“.
...Kazusas – lotyniškos kilmės žodis, lietuviškai tai - sudėtingas, keblus, painus atvejis, atsitikimas, paini byla. Tai šitaip ne vieną šimtą šilutiškių vidaus reikalų ministras įpainiojo į tokią situaciją.