Daugiau smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių galės pasinaudoti valstybės investicijomis
Vyriausybė posėdyje pritarė Ūkio ministerijos siūlymui patobulinti Smulkiojo ir vidutinio verslo įstatymo projektą. Jame pagal Europos Komisijos (EK) rekomendaciją patikslintos smulkiojo ar vidutinio verslo (SVV) subjekto statusui nustatyti reikalingos finansinių duomenų ribos, pagal kurias įmonės priskiriamos SVV subjektams.
„Patvirtinus Smulkiojo ir vidutinio verslo įstatymo projektą daugiau įmonių galės pasinaudoti valstybės parama, nes įmonių metinių pajamų ir balanse nurodyto turto vertės ribos sulyginimas su Europos Komisijos rekomendacijoje nurodyta aukščiausia riba leis didesniam skaičiui įmonių tapti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektais“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.
Pažymėtina, kad SVV statusas pagal EK rekomendaciją turi būti deklaruojamas pagal 2 metų įmonės duomenis, tačiau šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad deklaruojama pagal 1 metus. Nuostatų, susijusių su finansinių duomenų SVV subjektų statusui nustatyti padidinimu iki EK siūlomų ribų, pakeitimą paskatino Ūkio ministerijoje gauti SVV subjektų prašymai ir pasiūlymai. SVV atstovaujančios asociacijos taip pat siūlė tobulinti Įstatymo teisinį reglamentavimą, peržiūrėti ir pakeisti nebeaktualias Įstatymo nuostatas.
Įstatymo projekte taip pat patikslintos nuostatos, reglamentuojančios valstybės paramos SVV subjektams teikimo formas ir būdus, bei kitos nuostatos, kurios šiuo metu neatitinka pasikeitusios faktinės ir teisinės situacijos.
Mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) svarba šalies ekonomikoje labai didelė. Remiantis Eurostato 2015 m. duomenimis, MVĮ Lietuvoje, kaip ir Europos Sąjungoje (ES), sudaro 99,8 proc. visų įmonių, jose dirba 76,2 proc. visų užimtųjų (ES vidurkis 66,8 proc.), jos sukuria 70,3 proc. pridėtinės vertės (ES vidurkis 57,4 proc.).