Žemaičių Naumiestis turi naują seniūną
Gegužės pabaigoje Žemaičių Naumiestis liko be seniūno - Šilutės rajono vienuolikos seniūnų būrį paliko Jonas Budreckas. Tai buvo ilgametis Žemaičių Naumiesčio seniūnas, šias pareigas ėjęs nuo 2000-ųjų pavasario. Dabar naumiestiškiai turi jau naują seniūną – Virginijų Stasiulį. Jis mielai atsakė į keletą „Šilokarčemos“ užduotų klausimų.
- Papasakokite apie save, savo šeimą.
- Esu vedęs. Žmona Zita turi savo grožio saloną Šilutėje. Užauginome du sūnus - Tadą ir Mantą, kurie jau baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, įgijo gyvulininkystės technologo specialybes. Šiuo metu ūkininkauja.
- Kokius mokslus esate baigęs? Kur dirbote iki šiol?
- Pats esu baigęs Žemaičių Naumiesčio vidurinę mokyklą. Po to įstojau į tuometį Šilutės žemės ūkio technikumą, įgijau zootechniko specialybę. Baigęs mokslus studijavau Lietuvos veterinarijos akademijoje, kur įgijau gyvulininkystės technologo specialybę.
Teko dirbti Degučių daržovių sėklininkystės tarybiniame ūkyje – gyvulininkystės brigadininku, direktoriaus pavaduotoju asmeniniame sektoriuje, vyresniuoju zootechniku. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, dirbau VĮ „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ kontrolės asistentu, ekspertu, gyvulių skerdenų kokybės vertintoju. Reorganizavus VĮ į UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, dirbau Šilutės skyriuje vadovo pavaduotoju. Nuo 2014 metų pradėjau dirbti Klaipėdos skyriuje vadovu. Be viso to esu ir ūkininkas.
- Kas paskatino dalyvauti konkurse į Žemaičių Naumiesčio seniūno vietą?
- Dalyvauti konkurse nusprendžiau pats.
- Nuo kada pradėsite eiti naujas pareigas? Ką ketinate nuveikti pirmąją darbo dieną?
- Dirbti Žemaičių Naumiesčio seniūnu pradėsiu nuo rugpjūčio 8-osios. Pirmąją darbo dieną ketinu susipažinti su seniūnijos darbuotojų atliekamomis funkcijomis, jų kasdienybe ir rūpesčiais. Artimiausiu laiku norėtųsi susitikti su seniūnaičiais ir bendruomenės atstovais.
- Kaip manote, ar yra daug problemų Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje?
- Mūsų seniūnijoje, manau kaip ir visose kitose, problemų yra ir bus. Jas diktuoja gyvenimas, vienos baigiasi, kitos prasideda.
- Šiandien šalyje didelė problema - girtuoklystė. Alkoholio upės liejasi daugelyje seniūnijų. Dėl to įvyksta nemažai nusikalstamų veikų. Ar bandysite siekti, jog girtuokliavimo problema sumažėtų jūsų seniūnijoje? Kaip tai ketinate padaryti?
- Kalbant apie girtuoklystę Lietuvoje, aš savo seniūnijoje stengsiuosi šią problemą mažinti. Bandysiu žmones suburti į seminarus, kuriuose bus diskutuojama apie alkoholio žalą.
- Esate vietinis gyventojas. Kaip manote, ar tai padės dar geriau atlikti savo pareigas?
- Kadangi esu Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje vietinis gyventojas ir daugelis mane pažįsta, o aš pažįstu juos, todėl mūsų bendravimas turėtų būti paprastesnis. Visų lūkesčių ir poreikių sprendimas, manyčiau, bus lengvesnis.
- Koks, anot jūsų, yra seniūno darbas? Kaip jį įsivaizduojate?
- Mano manymu, seniūno darbe visų pirma turi būti didelis noras ir sugebėjimas bendrauti su žmonėmis, mokėjimas juos išklausyti, suprasti, paaiškinti tai, kas jiems neaišku.
- Kaip manote, kokias savybes turi turėti žmogus, kad jis būtų geras seniūnas?
- Geras seniūnas turi būti komunikabilus, teisingas, aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.
- Kaip apibūdintumėte save?
- Esu komunikabilus, lengvai prisitaikau naujoje aplinkoje, punktualus, reiklus sau ir kitiems, nebijantis naujovių.
- Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?
- Savo laisvalaikį mėgstu praleisti aktyviai. Labai patinka darbuotis sode. Mėgstu sportuoti, pasivaikščioti po mišką. Su šeima domimės kultūriniais renginiais ir stengiamės kuo dažniau į juos nuvykti.
- Ko palinkėtumėte seniūnijos gyventojams, skaitytojams?
- Visiems norėčiau palinkėti sveikatos, stiprybės, savitarpio supratimo, pagarbos vienas kitam ir, aišku, geresnio gyvenimo.