Griūvantis balkonas bus sutvarkytas
Į „Šilokarčemos“ redakciją kreipėsi šilutiškiai, teigiantys, kad nuo Tilžės gatvės 17-ojo namo avarinės būklės balkono krenta tinko gabalai. Namą prižiūrintys specialistai sako, kad jis bus sutvarkytas ir pridūrė, jog darbai būtų prasidėję greičiau, jei jiems būtų pritarę visi namo savininkai.
UAB „Šilutės būstas“ vadybininkė Rita Šulcienė, prižiūrinti šį namą, „Šilokarčemos“ korespondentui sakė, kad problema yra ta, jog balkonas – avarinės būklės, o norint jį suremontuoti, reikia nemažai laiko. Mat pastatas yra paveldo zonoje, tad darbai užtruko dėl tam tikrų procedūrų. Tačiau nepaisant iškilusių kliūčių, administratoriaus ir kai kurių iniciatyvių gyventojų dėka darbai jau juda į priekį.
„Mes, kaip daugiabučių namų administratorius, atliekant nuolatinę privalomąją apžiūrą, užfiksavome, kad jau 2015 metais balkonas buvo blogos būklės. Gegužės 27-ąją buvo surašytas defektinis aktas, jog matosi avarinės būklės požymiai. O kadangi tas balkonas yra išsikišęs į centrinę miesto gatvę, po juo – šaligatvis, šalia - parduotuvė ir kavinė, praeina žmonės, mes taip palikti negalėjome. Kadangi pastatas yra kultūros vertybių paveldo teritorijoje, paprašėme atlikti to balkono ekspertizę. Kiekvieno namo buto savininkas apie tai buvo informuotas raštu. Savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiajam specialistui Eugenijui Bistrickui buvo nunešti aktai, o jis mums pateikė raštą, jog mes privalome vykdyti prievolę – teisingai prižiūrėti pastatus, kad nenukentėtų praeinantys žmonės, kad balkonas toliau negriūtų ir būtų prižiūrimas“, - pasakojo R. Šulcienė.
Ji dar kartą pažymėjo, kad šis namas yra kultūros paveldo teritorijoje, todėl norint kažką daryti reikia išsiaiškinti priežastį, reikalinga ekspertizė. Buvo paskelbtas konkursas ekspertizės darbams atlikti, namo gyventojai apie tai informuoti asmeniškai raštu. Buvo gauti trijų įmonių pasiūlymai, pastato administratorius, kaip privaloma, išrinko pigiausią variantą, ir taip 2015 metų liepos 2-ąją buvo pasirašyta sutartis su UAB „Uostamiesčio ekspertizė“. Ekspertizės darbai kainavo 600 eurų. Ši suma išdalinta visų septynių patalpų savininkams, kuriems sudaryta galimybė išsimokėti per šešis mėnesius.
Praėjusių metų lapkričio 17 dieną vykusiame namo gyventojų susirinkime paviešinta, kad atlikus ekspertizę nustatyta, jog balkonas yra avarinės būklės, todėl būtina parengti balkono sutvarkymo techninį projektą. Šiais metais, ir sausio, ir vasario mėnesį, vėl buvo atliktos balkono apžiūros – jo būklė kaskart vis blogėja.
„Kad gyventojams pigiau kainuotų jo remontas, - pasakojo R. Šulcienė, - nutarėme parengti balkono sutvarkymo aprašą, tokiu atveju nereikia projekto. Pasiūlymai buvo trys, gyventojai, balsuodami raštu, išrinko pigiausią variantą. Iš septynių patalpų savininkų keturi pritarė, kad reikia rengti tą aprašą ir tvarkyti balkoną“.
„Šilutės būstas“ yra paskelbęs konkursą balkono remonto darbams atlikti ir dabar laukia pasiūlymų. Konkurso laikas jau baigiasi – pasiūlymus galima pateikti iki liepos 25 dienos, 12 valandos. Po to vėl vyks susirinkimas, gyventojai išrinks rangovą, kuris šiuos darbus atliks.
„Šilutės būsto“ direktorius Aleksas Kvederis „Šilokarčemai“ patikslino, kad jo vadovaujama bendrovė kiekvienu atveju atsižvelgia į gyventojų nuomonę, elgiasi demokratiškai, nors šį kartą jokių pritarimų ekspertizei ar remonto darbams atlikti iš butų savininkų nereikėjo – juk tinko gabalai krenta praeiviams ant galvos ir bet kada gali atsitikti nelaimė. Todėl jį būtina remontuoti – be jokių balsavimų, pritarimų ar nepritarimų...
Atsitikus nelaimei, visa atsakomybė tektų namą administruojančiai bendrovei – „Šilutės būstui“. A. Kvederis sakė, jog žmonės tai žino, todėl ir vienas vyriškis neseniai buvo užėjęs į „Šilutės būstą“. Jis parašė raginimą, kad būtų sutvarkytas šis balkonas, mat neseniai einant kartu su mažamečiu sūnumi didelis tinko gabalas nukrito visai šalia vaiko, vos nepataikydamas jam į galvą...
Minėtasis balkonas priklauso dviems butams. Vieno jų savininkas, gyvenantis Kaune, atsiuntė atsakymą, kad sutinka, jog balkonas būtų remontuojamas, o iš kito – jokios žinios.
Dar A. Kvederis sakė, kad Šilutėje esanti problema – dažniausiai miesto centre pirmieji aukštai būna išnuomoti prekybos ir kitoms įmonėms, o „Šilutės būstas“ nežino, kokiomis sąlygomis yra pasirašytos jų nuomos sutartys. Iš tikrųjų, spręsti dėl remonto ar kitų darbų pagal įstatymą turėtų tik butų savininkai, nebent patalpas išsinuomavusieji turi įgaliojimą tai daryti. Bet dažniausiai, pasak A. Kvederio, parduotuvių ir kavinių savininkai prieštarauja bet kokiems darbams pastate, kad tik neturėtų išlaidų. Taip yra ir Tilžės gatvės 17-ame name. Nors turėtų būti priešingai – pasirūpinti tokio griūvančio balkono remontu pirmiausia privalėtų tie, kurie turi kavinę ir parduotuvę pirmajame pastato aukšte, kad jų klientams neužkristų tinko gabalas ant galvos.
Šio namo kieme sutiktos moteriškės kategoriškai atsisakė ką nors pasakyti „Šilokarčemai“, nes jos bijančios patalpas pirmame aukšte išsinuomavusių verslininkų galimo keršto. Mat jos balsavo už tai, kad balkonas būtų remontuojamas.