Būryje ir negalia lengvesnė
Ne kiekvienam lemta visą gyvenimą išlikti stipriam ir sveikam. Niekada nežinome, kada negalia negailestingai užklups mus gyvenimo kelyje, ir visai nesvarbu, kiek mums bus metų. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (toliau - LASS) Šilutės rajono filialas siekia kuo labiau palengvinti tokių žmonių dalią. Todėl jų atliktų darbų sąrašas – ilgas.
Yra aktyvūs
Šilutėje LASS šiuo metu vienija 96 narius. Iš jų nuo 18 iki 40 metų – 8 nariai, nuo 40 iki pensinio amžiaus – 27 nariai, pensinio amžiaus – 61 narys. Šiemet skyriuje nuveikta daug įvairiausių darbų. Atėjus pavasariui pirmiausia suorganizuotas susitikimas su farmacininku, žolininku Virgilijumi Skirkevičiumi, kuriame dalyvavo apie 50 žmonių. Susirinkusieji gavo daug informacijos ir patarimų, kaip sustiprinti, išlaikyti regėjimą. Vaistininkas visiems rekomendavo sveikai maitintis ir daugiau judėti.
Grupė skyriaus narių gegužę vyko į Klaipėdos dramos teatrą, kur žiūrėjo spektaklį „Karalienė Luizė“. Premjera paliko didelį ir neišdildomą įspūdį. Tądien ne vienas pirmą kartą lankėsi atnaujintame dramos teatre.
Neseniai LASS Šilutės filialo pirmininkas Vytautas Jonikaitis skyrių atstovavo sąjungos suvažiavime. Čia paminėtas organizacijos 90-metis, spręsti įvairūs klausimai, suplanuoti ateities darbai, siekiai.
Skyrius turi ir nemažai tradicijų. Viena jų – dalyvavimas „LASS Maldos dienoje“. Šiemet ji suorganizuota Šventojoje, kur sulaukta daugiau nei 500 sąjungos atstovų. Renginyje dalyvavo ir 24 šilutiškiai. Po šv. Mišių dalyviai buvo vaišinami kareiviška koše. Visus sujungė šokis ir daina. Lankėsi šilutiškiai ir Biržuvėnų dvare, kur vyko LASS sąskrydis-festivalis. Gausiai susirinko būrys bendraminčių ne tik iš pamario, bet ir iš Telšių, Plungės, Kretingos, Skuodo, Mažeikių, Klaipėdos rajonų bei Klaipėdos miesto.
Darbuotojai siekia kuo daugiau padėti savo klientams
Vakar Šilutės filialo narius nemokamai konsultavo ortopedai. Jie visiems negalią turintiems asmenims, LASS nariams, pensininkams pagamins nemokamai vasarinę, žieminę avalynę. Organizacija glaudžiai bendradarbiauja ir su akių ligų gydytoja Janina Markauskiene.
1962 metais Lietuvoje savo kelią pradėjo neregių garsinė knyga. Ji padidino šių žmonių savarankiškumą ir informacijos prieinamumo galimybes, padėjo mažinti jų socialinę atskirtį visuomenėje. Pirmininkas pastebėjo, kad šilutiškiai mėgsta jas skaityti. Yra tokių, kurie perskaito po 30 knygų per mėnesį. Tai Aldona Damanskienė, Jonas Andriulaitis, Julijona Aldona Dikšienė, Stanislava Leleivienė. „Džiugina, kad skyriaus nariai nori gyventi aktyviai. Patys prašo organizuoti įvairias išvykas ir stengiasi prisidėti prie įvairios veiklos“, - sakė V. Jonikaitis. Jis teigia, kad darbuotojai siekia kuo daugiau padėti savo klientams, kurie mielai sutvarko dokumentus, kuriuos reikia pateikti Techninės pagalbos neįgaliems centrui. Taip pat ne tik palydi į įvairias instancijas negalią turinčius žmones, bet ir sutvarko kompensacijas, kurias galima gauti už nusipirktas priemones – telefonus, kraujospūdžio matavimo aparatus, laikrodžius, magnetolas ir t. t.
V. Jonikaitis pastebėjo, kad Šilutės mieste vis labiau atsižvelgiama ir į neįgaliųjų poreikius. Naujai tvarkomos gatvės yra pritaikomos neįgaliesiems. Pavyzdžiui, Dariaus ir Girėno gatvėje sudėtos grublėtu paviršiumi trinkelės prieš pėsčiųjų perėjas, nuėjimus nuo važiuojamosios dalies. Tai padeda akliesiems geriau orientuotis aplinkoje.
Šį mėnesį nariai planuoja vykti į ekskursiją po Žemaitiją. Nori aplankyti Antano Boso medžioklės, trofėjų muziejų, mini zoologijos sodą. Užsuks ir į Palangą, kur nori pamatyti Gintaro muziejaus eksponatus. Visas keliones remia LASS rėmimo fondas.
Pirmininkas kviečia drąsiai kreiptis visus turinčiuosius regėjimo negalią tel. 8 650 94 150 ir garantuoja, kad padės tiek, kiek tik galės.