„Tranmeta“ – aukštą mokumo reitingą turinti įmonė
Šilutės miesto Ramučių gatvėje veikianti uždaroji akcinė bendrovė „Tranmeta“ prieš keletą dienų gavo sertifiktą, liudijantį, kad įmonė turi aukštą mokumo reitingą, padeda kurti geresnę Lietuvos ekonomikos ateitį. Tokį reitingą turi tik 4 proc. Lietuvoje veikiančių įmonių. Toks įvertinimas – vienas pirmųjų Šilutėje.
Bendrovės direktorė Irena Gusakova „Šilokarčemai“ sakė, kad „Tranmeta“ užsiima metalo laužo supirkimu, smulkinimu, apdorojimu, o paskui jį parduoda Klaipėdos bendrovėms „Kusakovski“ ir „Tolmeta“.
Šilutės „Tranmetoje“ triūsia tik penki žmonės, tad direktorė džiaugėsi, kad maža bendrovė gavo tokį puikų įvertinimą – sugebėjo „įsisprausti“ tarp didžiųjų pelningai dirbančių šalies įmonių. „Neturime jokių skolų nei bankams, nei žmonėms, jokių didelių įsipareigojimų – pagal šituos ir kitus kriterijus buvo vertinama įmonės veikla, - pasakojo I. Gusakova. – Sekasi gana neblogai. Šilutėje metalo laužą superkančių įmonių yra keturios, todėl tokiam miesteliui gal jų ir per daug – stebuklų padaryti neįmanoma“.
Spalio 10-ąją sukako tik treji metai, kai veikia „Tranmeta“. Per tą laiką pavyko puikiai susiremontuoti pastatą, kuriame anksčiau buvo bendrovės „Vilbutas“ tepalinė. Dabar čia šiuolaikiškai įrengti kabinetai, santechniniai mazgai, dušas. Šiemet sumanyta dar viena investicija – jau baigiamos pastatyti elektroninės svarstyklės. Iki šiol parduodamas metalas buvo sveriamas ant „Šilutės girnų“ svarstyklių.
„Pagal visus rodiklius einame vis geryn ir geryn. Apyvarta didėja – 2012 metais turėjome 575,6 tūkst. litų, pernai – 484,1 tūkst. litų, o šiemet per 10 mėnesių – jau 646 tūkst. litų pajamų. Darbas nelabai dėkingas, visą laiką lauke – ar lyja, ar sninga. Kolektyvas darnus, darbuotojai vienas kitą suprantantys“, - kalbėjo I. Gusakova, metalo laužo supirkimo srityje dirbanti 14-us metus. Daug metų ji yra išdirbusi parduotuvės skyriaus vedėja Šilutės rajkoopsąjungoje ir „Šilutės prekyboje“.
Prieš įsikuriant „Tranmetos“ bendrovei I. Gusakova dirbo kitoje metalo laužo supirkimo įmonėje, kuri tikriausiai dėl jos savininkų aplaidumo bankrutavo. Ten I. Gusakova buvo pririnkusi daugybę senienų ir įkūrusi nemažą muziejų, turėjusį daugiau nei du tūkstančius įvairių vertingų eksponatų. Apie jį rašė šalies laikraščiai, rodė televizija. Pradėjo ir čia rinkti senienas, nes gaila išlydyti į metalą – jų vis mažiau Lietuvoje bėra ir jos jau niekada nebesugrįš. Jau nemažai surinkta – mažesni eksponatai sudėti direktorės kabinete, lentynose, o stambesni – senoviška žemės ūkio technika – yra lauke. Pavasarį bus atidaryta jų ekspozicija.
„Žmonės ateina, džiaugiasi, daug kas prašo parduoti, bet mes atkalbame: „Parduosime, tai jūs turėsite vienas, o čia matys daug kas, ir džiaugsis“, – pasakojo I. Gusakova.
Pasidomėjus, kokį metalą žmonės daugiausia atveža, bendrovės direktorė teigė: „Anksčiau atveždavo bankrutuojančios įmonės visokią įrangą, stakles, o dabar gyventojai dažniausiai atveža buityje naudotus daiktus – radiatorius, vamzdžius, vonias, kai juos keičia. Pernai, kai vyko rekonstrukcijos darbai, apie 70 tonų vamzdžių pirkome iš „Šilutės šilumos tinklų“. Daug senos technikos atveža ūkininkai – gavę europinę paramą jie įsigyja naują, šiuolaikišką techniką, padargus“.
I. Gusakova sakė, kad ir patys „Tranmetos“ darbuotojai, kai žmonės paskambina, važiuoja pas juos nebereikalingą techniką parsivežti. Gyventojai labai patenkinti tokia paslauga, mat ir už kelionę jiems nereikia mokėti.
Straipsnio komentarai
http://www.adidas-shoes.co.nl/