Perdėtas žmonių jaudulys dėl gulbių iš gelbėtojų atima daug laiko ir lėšų
Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba vien praėjusią savaitę užregistravo apie tris šimtus žmonių pranešimų telefonu, kad reikia gelbėti nepaskrendančius paukščius. Gelbėtojams nuvykus į nurodytą vietą paaiškėdavo, kad jokios pagalbos nereikia, – jos prireikė tik vienu vieninteliu atveju. Reaguojant į pranešimus, paukščių gelbėti siunčiami Gyvūnų globėjų asociacijos specialistai. Jeigu pavojus tik tariamas, tai ne tik sugaištamas gelbėtojų laikas, bet ir veltui eikvojamos gyvūnų apsaugai skirtos lėšos.
Pastaruoju metu maži ir seklūs vandens telkiniai yra pasidengę ledeliu, todėl Lietuvoje likę žiemoti vandens paukščiai – gulbės, antys, laukiai, didieji dančiasnapiai – jau neteko savo buveinių. Dauguma jų išskrido ieškoti dar neužšalusių telkinių, tačiau gulbės skristi neskuba, ypač iš ten, kur jas iki šiol maitino žmonės.
Pamatę tokius užsilikusius paukščius žmonės iš karto sunerimsta ir puola skambinti pavojaus varpais, kviesti gelbėtojus. Gamtininkai primena, kad paukščiai gali be lesalo ramiai ant ledo tupėti ar snūduriuoti net kelias dienas, ir prašo pranešti tik apie sužeistus ar neįgalius, luošus paukščius bendruoju pagalbos telefonu 112.