Dviguba nesėkmė - gimimo dieną šilutiškė užsidirbo 1 130 eurų baudą
Šilutės rajono apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje šilutiškei D. A. už kyšio davimą pareigūnui skirta 30 MG (1 130 eurų) dydžio bauda.
Teismas nustatė, jog D. A. kovo 15 dieną, apie 16 val. 10 min., automobilyje „Ford Galaxy“ siekdama papirkti valstybės tarnautojus, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus dviem vyriausiesiems tyrėjams pasiūlė ir davė 200 eurų kyšį. Jis buvo už tai, kad policijos pareigūnai nerašytų administracinio teisės pažeidimo protokolo už Kelių eismo taisyklių pažeidimą dėl to, jog moteris vairavo automobilį, kuomet jai atimta teisė vairuoti transporto priemonę.
Kaltinamoji dėl jai pareikšto kaltinimo pagal BK 227 str. 2 d. kalta visiškai prisipažino ir nurodė aplinkybes, kodėl ji taip pasielgė. Dėl padaryto nusikaltimo gailėjosi, nurodė, kad tą dieną buvo jos gimtadienis. Jai reikėjo važiuoti, o nebuvo kam pavežti. Buvo sutrikusi, todėl taip pasielgė.
Be kaltinamosios visiško prisipažinimo, jos kaltė įrodyta ir kitais duomenimis. Vienas iš policijos pareigūnų parodė, kad jis, dirbdamas su kolega, prasilenkė su automobiliu „Ford Galaxy“, kurį vairavo D. A. Žinojo, kad pastarajai yra atimta teisė vairuoti transporto priemonę, todėl apsisuko ir pradėjo važiuoti paskui šios moters vairuojamą automobilį. Jį aplenkė Klaipėdos gatvėje ir galutinai įsitikino, jog vairuoja būtent D. A. Panaudojus specialiuosius šviesos signalus, ėmė stabdyti šį automobilį, kuris staiga pasuko į automobilių stovėjimo aikštelę. D. A. išlipo iš automobilio ir norėjo pabėgti, bet buvo sulaikyta. Jiedu prisistatė kaip policijos pareigūnai, parodė tarnybinius pažymėjimus.
Moters buvo paprašyta parodyti automobilio dokumentus ir vairuotojo pažymėjimą. Ji pateikė tik automobilio registracijos dokumentą bei nurodė, kad vairuotojo pažymėjimą paliko namuose. Ir tik paklausus, ar ji tikrai turi vairuotojo pažymėjimą, prisipažino, kad teisės vairuoti transporto priemones nebeturi.
D. A. jiems pasiūlė susitarti, nurodė pinigų sumą - 200 eurų, iš ko pareigūnai suprato, jog moteris siūlo pinigus, kad išvengtų administracinės atsakomybės. D. A. primygtinai siūlė jiems kyšį, todėl ji buvo įspėta, kad pokalbis bus įrašinėjamas. Keletą kartų įspėta, jog bandymas papirkti pareigūną užtraukia baudžiamąja atsakomybę, bet į tai ji nekreipė dėmesio, toliau siūlė tartis, pasakė, jog yra jos gimtadienis ir kad nenori jokių nemalonumų.
Kadangi D. A. ir toliau atkakliai siūlė kyšį, pareigūnai įtarė, kad jos automobilyje gali būti ir kokių nors kitų įstatymo uždraustų daiktų. Vienam iš policininkų atsisėdus į moters automobilį, į keleivio vietą, ir apžiūrint daiktadėžę, D. A. iš striukės išsitraukė piniginę, iš ten paėmė pinigus, juos paskaičiavo ir keturias kupiūras po 50 eurų padėjo prie keleivio priekinės sėdynės - šalia rankinio stabdžio svirties. Tuomet apie tai, kad D. A. mėgino papirkti policijos pareigūnus duodama 200 eurų kyšį, pranešta Tauragės AVPK budėtojui.
Analogiškas šio įvykio aplinkybes nurodė ir kitas policininkas.
Dar viena liudytoja, policijos pareigūnė, ikiteisminio tyrimo protokole užfiksavo girdėjusi, kaip D. A. pripažino vairavusi transporto priemonę ir domėjosi apie tai, iš kur visi pareigūnai žino, kad ji nebeturi vairuotojo pažymėjimo. Tačiau D. A. atsisakiusi duoti kokius nors paaiškinimus ir nurodžiusi, jog tai padarys tik teisme.
Teismui buvo pateiktas įvykio metu darytas garso įrašas, kurio turinys patvirtino liudytojų parodymus apie tai, kad kaltinamoji pareigūnams siūlė kyšį.
Įvykio vietos protokole užfiksuota vieta ir automobilyje esančios keturios 50-ies eurų nominalo kupiūros, kurios apžiūrėtos ir perduotos saugojimui.
Tai, kad kaltinamajai atimta teisė vairuoti transporto priemones, patvirtino duomenys apie taikytą administracinę atsakomybę - 289 eurų baudą su atėmimu teisės vairuoti automobilius nuo 2016 m. sausio 25 dienos iki 2017 m. sausio 24-osios.
Kaltinamoji neteista, dirbanti, bausta administracine tvarka. Todėl teismas, atsižvelgdamas į šias aplinkybes ir siekdamas bausmės tikslų, konstatavo, jog kaltinamajai gali būti skirta tik bauda.
200 eurų, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, buvo saugomi Tauragės AVPK Finansų skyriuje kaip nusikalstamos veikos priemonė, o nuosprendžiui įsiteisėjus, jie konfiskuotini.
Šilutiškei D. A. paskirta 30 MGL (1 130 eurų) dydžio bauda, ją sumokant per keturis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti - 200 eurų, nuspręsta konfiskuoti.
Nustatyta, kad šis nuosprendis, po jo paskelbimo, per 20 dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.