Lietuvoje populiarėja Šarolė veislės galvijų auginimas
Skuodo rajono ūkininkai, susidomėję mėsiniais galvijais, pasiryžo ir patys juos veisti. Tačiau Lietuvos supirkėjams siūlant žemas kainas, geros kokybės galvijai ir skerdiena dažniausiai iškeliauja į užsienį.
Skuodo rajone net penkiuose ūkiuose ganosi Šarolė veislės galvijai. Tai viena populiariausių mėsinių galvijų veislė pasaulyje, išvesta prieš kone 200 m. Prancūzijoje.
„Jie turi labai didelį savo karkasą, skeletą ir labai išreikštą, mėsingą nugarą, šlaunis. Jie yra vėlyvo brendimo ir nekaupia riebalų. Visą laiką yra gaunama aukštos kokybės skerdiena“, – aiškina ūkininkas Algimantas Šadeikis.
Per parą šios intensyvios veislės galvijai priauga nuo dviejų iki trijų kilogramų svorio. Šios iš rinktinių Prancūzijos ūkių parsivežtos veislinės telyčios jau dabar, pasak ūkininko, sveria apie 800 kg, karvės – daugiau kaip toną. Didžioji dalis bandos, pasak ūkininko, skirta – veisimui, nes šios veislės mėsiniai galvijai Lietuvoje populiarėja.
„Lietuvoje daugėja tų ūkių, ypač jaunimas domisi, bet mums trūksta labai konsultantų, trūksta patarėjų mėsinei galvijininkystei. Čia turėtų būti valstybės politika, tokia strategija. Nėra kryptingumo“, – teigia Ūkininkų sąjungos Skuodo r. skyriaus pirmininkas Kazimieras Jucevičius.
Ūkininkas sako, kad Šerolė veislės galvijai – brangūs. Viena veislinė telyčia kainuoja iki 5 tūkst. eurų, dalį bandos jis įsigijo su valstybės parama. Skaičiuojama, kad investicijos atsipirks po maždaug penkerių metų.
„Juokingiausia yra tas, kad pas mus niekas nenori mokėti. Užsieniečiai atvažiuoja, nusiperka ir išsiveža mūsų pačius geriausius išaugintus gyvulius. Ir jie auga, noriu pabrėžti, pas mus ekologiškomis sąlygomis. Prancūzijoje dabar už gyvą svorį moka 2,70 euro, o čia moka iki dviejų – 1,70 euro“, – apie skirtumus kalba K. Jucevičius.
Skerdiena, lyginant su Prancūzija, Lietuvoje kainuoja maždaug euru pigiau, tačiau šios kokybiškos mėsos Lietuvos parduotuvėse beveik nėra.