Ar kraustysis Žemaičių Naumiesčio gimnazija į profesinės mokyklos patalpas?
Nors Žemaičių Naumiesčio gimnazijos pastatas ir atrodo didelis, bet dėl šiuolaikiškų mokymo reikalavimų jame jau per mažai patalpų.
Šiais laikais sparčiai mažėja mokinių kaimo mokyklose – pradinės uždaromos, kai kurios pagrindinio ugdymo įstaigos reorganizuojamos į pradines mokyklas. O štai Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vis dar trūksta kabinetų ir klasių. Tad Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Šilokarčemos“ žurnalistui papasakojo, kaip sumanyta išspręsti šios gimnazijos problemą.
Pasak mero V. Laurinaičio, Žemaičių Naumiesčio gimnazija dabar naudojasi ir netoli esančios buvusios profesinės technikos mokyklos (dabar – Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyrius) antro aukšto patalpomis. Ten kabinetus gimnazija turi jau kelerius metus.
„Visi gimnazijos mokiniai kiekvieną dieną vieną kartą turi eiti į profesinės patalpas, o kai kurie – ir du kartus, - pasakojo V. Laurinaitis. – Dabar Švietimo ir mokslo ministerija Savivaldybei perdavė profesinėje mokykloje esančią sporto salę, kuria kartu su gimnazija galės naudotis ir Žemaičių Naumiesčio bendruomenė. Gimnazijos sporto salė yra labai maža, ten negalima net krepšinio normaliai žaisti, tinka nebent tik užsiiminėti lengvąja atletika ir pan. Ji nebetenkina šiandienos poreikių fizinės kultūros pamokoms. O profesinėje sporto salė yra nenaudojama“.
Mero teigimu, Žemaičių Naumiesčio miestelis yra tikslinė teritorija, todėl bendruomenė galėtų gauti paramos lėšų, už kurias suremontuotų sporto salę, ir naudotųsi kartu su gimnazija. „Jeigu ten pradės vykti fizinės kultūros pamokos, tai gimnazistai į kitus pastatus turės eiti jau tris kartus per dieną. Ar patogu jiems ten bus visą laiką vaikščioti? Ir kas būtų, jei vieną dieną nebeliktų to žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriaus? Tada iš antro aukšto gimnazijai reikėtų išsikraustyti, nes pastatą tektų parduoti. Dėl to aš ir pateikiau tokias mintis bendruomenei, mokyklai – kokią numatome strateginę Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ateitį?“, – teigė V. Laurinaitis.
Profesinės mokyklos patalpas tektų kapitališkai remontuoti, reikėtų nemažai pinigų. Į tokį pastebėjimą meras atsakė, kad ir gimnazijos vidų jau būtina remontuoti, nes niekas nedaryta, tik išorinės sienos tėra apšiltintos.
„Bus taip, kaip nuspręs miestelio ir gimnazijos bendruomenės. Tai galėtų būti padaryta per dvejus-trejus metus, tai nebūtų greitai, nes reikėtų suremontuoti buvusios profesinės patalpas. Jeigu bendruomenės nesutiks, liks kaip buvę. O jeigu pavyktų įgyvendinti tokį perkraustymą, gimnazijos patalpos galėtų likti Žemaičių Naumiesčio pradinei mokyklai-darželiui. Pastarosios įstaigos patalpos yra šiek tiek suremontuotos, bet ji neturi jokios sporto salės, vaikai beveik nesportuoja, o valgo koridoriuje, nes nėra vietos valgyklai įrengti“, - pasakojo V. Laurinaitis, pridurdamas, kad prie šios mokyklos ir automobiliui sunku su maisto produktais privažiuoti, nes reikėtų išplatinti privažiavimą ir kiemą.
Pasak mero, taip jau būna, kad, kai pateikiama kokia nors mintis, idėja, naujiena, vieni sako, jog gal ir neblogai, kitiems – gerai, treti priešinasi – mes taip esame pripratę ir t. t.
Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys „Šilokarčemai“ sakė, kad patalpas buvusios profesinės mokyklos antrame aukšte gimnazija gavo prieš dešimt metų. Daugiau klasių ir kabinetų prireikė pasikeitus mokymo reikalavimams bei poreikiams.
„Pamokų metu klasės dalijamos į kelias grupes, nes vienuoliktose ir dvyliktose klasėse yra profilinis mokymas, - pasakojo L. Genys. – Sutilptume ir dabar turimose patalpose, bet tai būtų žingsnis atgal. Manau, kad jau nebe tie laikai, jog reikėtų spaustis. Juk reikia ir bibliotekos, ir mokinių laisvalaikio bei aktyvaus poilsio erdvių“.
Gimnazijos vadovas sakė pritariantis mero V. Laurinaičio idėjai, nes esminis klausimas – kurias patalpas, gimnazijos ar buvusios profesinės, reikės renovuoti. Nes gimnazija tik apšiltinta iš išorės, o kita mokymo įstaiga dar jokio remonto nėra mačiusi. Pastarosios pilnai renovacijai reikėtų daugiau lėšų.
„Yra tik idėja, dar nėra jokio sprendimo, mes dabar gimnazijos bendruomenėje svarstome, kaip čia reikės daryti – pritarti ar nepritarti tokiam siūlymui“, - teigė L. Genys.
Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje, neskaitant Degučių skyriaus ir Gardamo progimnazijos skyriaus, mokosi 275 mokiniai. 1990-1991 mokslo metais buvo 521 moksleivis ir visi tilpo viename gimnazijos pastate. Bet dabar kiti laikai ir kiti reikalavimai.