„Gerumo žvaigždė“ įteikta socialinio darbo šviesuolei Virginijai Murauskienei
Geriausių Lietuvos socialinių darbuotojų rinkimus vainikavo nugalėtojų apdovanojimų šventė. Joje pagerbta ir Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Virginija Murauskienė.
Įteiktas aukščiausias apdovanojimas
Renginio metu socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė aukščiausius ministerijos apdovanojimus už ypatingus nuopelnus socialinės apsaugos ir darbo srityje įteikė šešiose kategorijose geriausiais pripažintiems socialiniams darbuotojams.
„Socialinio darbuotojo profesinis kelias yra sudėtingas. Juo einantis turi būti ne tik labai stiprus, bet kartu geranoriškas ir kantrus. Ačiū, kad sudėtingose situacijose randate geriausius sprendimus, padedate žmonėms, juos skatinate keistis - tai darote profesionaliai ir nuoširdžiai“, – sveikindama dalyvius sakė ministrė A. Pabedinskienė.
Šiemet Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos jau trečią kartą organizuojamame konkurse sulaukta beveik 70 kandidatūrų. Socialinius darbuotojus geriausiųjų rinkimams siūlė jų kolegos, artimieji, žmonės, sulaukiantys pagalbos. Nugalėtojams įteiktos aukščiausias SADM apdovanojimas – „Gerumo žvaigždės“, o visiems nominuotiesiems – ministrės A. Pabedinskienės padėkos.
Nominacijoje „Už darbą bendruomenėje“ apdovanojimas įteiktas Šilutės rajono savivaldybės Šilutės seniūnijos socialinei darbuotojai Virginijai Murauskienei, kolegų apibūdinamai kaip itin atsakingą, pareigingą, komunikabilią ir empatišką , įvairių renginių organizatorę.
Ne visi džiaugėsi
Moteris teigė, kad šis apdovanojimas jai reiškia daug. „Pirmoji į galvą atėjusi mintis - atlikti darbai yra pastebimi kitų žmonių. Suvokiau - kažką galiu padaryti. Tai labai motyvuoja“, - sakė V. Murauskienė. Artimieji, sužinoję apie nominaciją, džiaugėsi labiau nei ji pati. Bet atsirado ir tokių, kurie pareiškė netiesiogines replikas. Tačiau iš daugumos žmonių jautė palaikymą.
Koks yra geras socialinis darbuotojas? Anot specialistės - tai žmogus, kuris atlieka darbą pagal savo pareigybes ir gebantis būti universaliu bei nešališku, spręsdamas įvairias problemas, neparandantis žmogiškumo. „Bendruomenės yra klientų namai, jie ten gyvena ir dirba. Todėl jos yra svarbios. Kokios institucijos labiausiai padeda mano darbe, išskirti negalėčiau. Kiekviena institucija yra svarbi, o tai priklauso nuo problemos pobūdžio. Jei problema yra susijusi su mokykla - tai tuo metu ji yra svarbiausia, jei su parama- tai svarbiausias Socialinės paramos skyrius, jei su vaiko apsauga - tai Vaikų teisių apsaugos tarnyba, jei su sveikata- tai gydymo įstaiga, jei su labdara- tai labdaros organizacijos ir panašiai“, - dėstė seniūnijos darbuotoja.
V. Murauskienė stengiasi įgyti kuo daugiau žinių, kadangi įsitikinusi, jog jos itin reikalingos. Todėl dar šiemet pradėjo studijuoti terapeuto specialybę. „Man ši sritis asocijuojasi su žmogaus dvasinio nestabilumo gydymu bei meilės ir atjautos suteikimu. Šiais metais bazinių mokymų metu teko mokytis gebėjimų išklausyti kitą žmogų ir gebėti išgirsti užšifruotas žinutes apie pagrindines žmogaus problemas. Buvo aktualu suvokti, ką pasako mintys ar pasakyti žodžiai apie mane pačią. Šiuos terapeuto gebėjimus galima įgyti tik po ilgų praktikos metų. Tačiau šie pradmenys darbe jau ne kartą padėjo“, - atviravo pašnekovė. Jos galvoje – daugybė idėjų, tarp jų - įkurti terapeuto kabinetą.