Kreipimasis į Seimo narius: kodėl už lavoną reikia mokėti 21 proc. PVM

2016-10-27, Dana iš Šilutės
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Šių metų rugsėjo 17 d. palaidojau savo 72 metų tėvuką... Jis visą gyvenimą pavyzdingai dirbo, truputį ūkininkavo. Mokesčius valstybei mokėjo tvarkingai. Išėjęs į užtarnautą poilsį, gaudavo 173 eurus pensijos. Iš jos buvo ir paminklui susitaupęs. Tačiau baisi liga, gerklų vėžys, smogė kaip iš giedro dangaus, ir visos santaupos tiesiog išgaravo. Beveik metus kovojome su liga, pirkome vaistus, už juos paskutinį kartą sumokėjome 114 eurų. Atlaikėme chemoterapijos kursą, bet tėvelį palaužė spinduliavimas – nusilpo ir  mirė...  

Atrodo, viską stengiausi daryti, jam susirgus, kad tik neišeitų iš šio pasaulio. Ir šaltibarščius skanesnius paruošdavau, kuriuos labai mėgdavo, bet paragavęs sakydavo, kad dabar nenori, gal vėliau. O paskui juos tiesiog išpildavo į klozetą.

 Pirkau įvairiausių rūšių sultis, bet, ir jų paragavęs, sakydavo -  neskanios, rūgščios, gal vėliau.

Vežėme į ligoninę lašinių statyti, kurias patys pirkome, ryžomės į slaugą paguldyti, bet ir ten už jas reikėjo mokėti. Nesvarbu, kad žmogus pensininkas, visą gyvenimą mokėjęs mokesčius, kad senatvėje galėtų oriai gyventi ir gautų visokeriopą medicininę pagalbą. Tai kodėl už viską  privalome mokėti, kur teisybė, kur pagarba pensininkui, ligoniui? Tėvelis niekada nebuvo gulėjęs ligoninėje, nors už privalomą sveikatos draudimą valstybei  mokėjo. Tai kur tie jo sukaupti pinigai?

Slaugoje tėvelis pragulėjo beveik tris savaites, ir jo gyvybė užgeso. Tai jau penktas mano šeimoje laidojamas žmogus, tačiau dabartinės laidojimo paslaugų kainos, švelniai tariant – šokiravo. Valstybės skiriami 304 eurai laidojimo išlaidoms kompensuoti primena ne paramą, o pasityčiojimą.

Nuo sąskaitos nusiėmiau 1000 eurų, galvojau užteks viskam:  palaidojimui, kunigui, giedotojams, gedulingiems pietums. Deja, smarkiai klydau. Tėvelis laidojimo namuose buvo pašarvotas tik parą -  rugsėjo 16 d. 16 val. pašarvojome, o kitą dieną, 14 val. karstą išnešėme. Už laidojimo paslaugas atliekančiai įmonei turėjau sumokėti 968,73 euro, iš kurių 168,13 eurai sudarė PVM.  Daugiau nei pusę sumos, kuriuos skyrė valstybė laidojimui, aš atiduodu PVM! Kur tai matyta? Manęs paklausė laidojimo namų darbuotoja, ar reikės giedorių, pasakiau, kad taip. Tik vėliau  sužinojau, kad  jiems dar  turiu sumokėti 90 eurų. Iš viso jau susidarė 1058,73 eurai. Kunigui dar 90,  už gedulingus pietus sumokėjau ir -  1 300 eurų kaip nebūta. O jeigu žmogus tokių pinigų  neturi? Tada kas belieka? Lavoną į juodą maišą ir užkasti?

Kai buvo litai, tokių kainų nebuvo. Dabar: salės nuoma – 90, kūno paruošimas-aprengimas – 95, kūno parvežimas nuo ligoninės iki laidojimo namų – 23, velionio kostiumas –54, palaidinė – 9, baltiniai – 2, apatinės kelnaitės – 3,50 euro ir t.t. Jei seniau karstą  nusipirkdavai už 500 Lt, tai dabar už paprastesnį turi sumokėti net 230 eurų. O kur dar duobės iškasimas už 121 eurą. Galėčiau vardinti ir vardinti, nes laidojimo namų „auksinį“ kvitą pasilikau atminimui.

Gerbiami Seimo nariai SUSIMASTYKITE! Kiek dar kentėsime mes, paprasti mirtingieji? Juk žadėjote – įvedus eurą, kainos nesikeis. Nebežlugdykite mūsų, nes jei neliks mūsų- nebus ir Jūsų!


Straipsnio komentarai

gobšas2016-10-28
visi žino,kas palaidoti vistiek reikės, be to ir padoriai, tai ir plėšia, Sustabdyti nėra kam, juk d e m o k r a t i j a Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mes2016-10-28
baisu kas darosi geda tokia lietuva tureti ir dar baisiau gyvent joje
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
greit ir už ora reiks mokėt2016-10-27
didesnio apsurdo nerasi kaip LIETUVOJ Komentaras patinka Komentaras nepatinka