Gerokai paklajojęs ėmėsi manikiūro

2016-10-26
Tomas Gabrielius Kuzas kol kas vienintelis vaikinas, darantis moterims manikiūrą. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka
Tomas Gabrielius Kuzas kol kas vienintelis vaikinas, darantis moterims manikiūrą. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka
Besirūpinančios savo nagais damos vieningai teigia, kad apsilankiusios pas vienintelį Lietuvoje vaikiną manikiūrininką Tomą Garbrielių Kuzą įsitikina, kad nėra ne vyriškų profesijų. Manikiūro, pedikiūro ir antakių priežiūros specialistas savo amatą tikrai išmano.

Tomas tikino negirdėjęs, kad profesionaliame grožio salone dirbtų dar nors vienas nagų priežiūros ir dekoravimo, pedikiūro ir antakių specialistas vaikinas. „Matyt, todėl ir pasirinkau šią sritį – norėjau būti pirmas“, – juokavo manikiūro meistras.

Laužyti stereotipus

Tomui smagu laužyti stereotipus ir nusistovėjusias taisykles. Kad nori įsitvirtinti grožio industrijos srityje, vaikinas žinojo nuo jaunų dienų. Tapti kirpėju regėjosi banalu – gerų plaukų stilistų vaikinų visame pasaulyje apstu. Prisipažino svarstęs gilintis į kosmetologo specialybę, bet ir į šią tradiciškai moterišką profesiją jau braunasi vyrukai. „Visada norėjau dirbti grožio, mados srityje, tačiau iš pradžių tai atrodė nerimta. Klausydamas bičiulių girdėjau kalbų, esą iš to darbo neišgyvensi, ir jis joks prestižinis“, – dėstė sostinės „Unison Hair Lab 5“ dirbantis manikiūro meistras.

Iš gimtojo Šilutės rajono Meškinės kaimo atvažiavęs į Vilnių Tomas įstojo į Lietuvos edukologijos universitetą studijuoti lietuvių kalbos ir literatūros. Prisipažino, kad prasidėjus pedagogikos paskaitoms vis dažniau susimąstydavo – dirbti su vaikais jaunuolio netraukė. „Supratau, kad tai ne ta sritis, kurioje norėčiau daryti karjerą. Tad mečiau filologiją, padariau nedidelę pertrauką ir įstojau studijuoti visai kitko – Vilniaus kolegijoje mokiausi buhalterinės apskaitos. Mokytis patiko, sėkmingai baigiau studijas ir pradėjau dirbti apskaitininku vienoje didelėje kompanijoje“, – apie karjeros vingius pasakojo Tomas.

Tačiau po poros metų vos 22 metų vaikinas suvokė, kad ir šis darbas jam nelabai mielas. Reikėjo ryžtis radikaliems pokyčiams, nes, kaip prisipažino Tomas, pradėjo jausti beprasidedančios depresijos požymius – nesinorėjo bendrauti su draugais, dėl patiriamo streso darbe susilpnėjo sveikata, dingo gyvenimo džiaugsmo pojūtis.

„Niekam nesakydamas užsirašiau į manikiūro kursus. Apie tai, kad pasukau tokia netikėta linkme, žinojo tik mano tuometinė viršininkė ir viena kolegė, mane pavaduodavusi, kol lankiau šiuos kursus. Net mano šeima nežinojo, kad mokausi manikiūrininko specialybės“, – tikino pašnekovas. Jis planavo per vasarą baigti kursus ir nuo rudens pradėti ieškoti darbo pagal naują specialybę. Taip nutiko, kad jo buvusi darbovietė, kurioje keletą metų padirbėjo apskaitininku, buvo uždaryta, tad naujo darbo teko ieškoti anksčiau. Dažnai užtenka vieno smagaus akcento, kad manikiūras būtų tobulas.

Precedento būta

Tomas juokėsi, jog atėjęs į manikiūro kursus sužinojo, kad jis nėra pirmas vaikinas, kuris juos lankė. „Paklausiau kursų rengėjų, ar čia mokėsi vaikinų. Išgirdau, kad vienas buvo, o po gana ilgokos pauzės pridūrė – prieš dešimt metų. Tačiau pagal specialybę jis, matyt, nedirbo“, – svarstė Tomas. Tik baigęs manikiūro kursus vaikinas iš karto gavo pasiūlymą dirbti grožio salone „Unison Hair Lab 5“ ir jame sukasi jau trejus metus. Dabar jaučiasi radęs tikrąjį pašaukimą, darbas jam teikia didelį malonumą. „Daug blaškiausi, kol radau tai, kas man prilipo, manau, verta buvo paklaidžioti, kad rastum veiklą, kuri iš tiesų patinka“, – pabrėžė pašnekovas.

Kad iš pagrindų pakeitė veiklos sritį, Tomas dar gerą pusmetį slėpė net nuo šeimos. „Kai pradėjau dirbti grožio salone, tėvams iš pradžių sakiau, jog dirbu administratoriumi, ne manikiūrininku, – šyptelėjo jis. – Mano šeima didelė: turiu du vyresnius brolius, jau sukūrusius šeimas. Tad kiekvienam, radęs tinkamą progą, papasakojau, kad ėmiausi tokio gana neįprasto darbo. Visi reagavo labai normaliai. Net tėvai, kurių reakcijos baiminausi labiausiai – esą ši profesija neprilygsta buhalterio ar filologo – žinią priėmė labai palankiai. Be to, jie mato, kad esu laimingas, darbas man labai patinka, todėl džiaugiasi dėl manęs.“ Kukliai, bet prabangiai atrodo ant nagų priklijuotos detalės.

Mokykla skatino saviraišką

Bendraudamas su savo kraštiečiais, sėkmingai siekiančiais karjeros sostinėje, Tomas sakė svarstantis, kad siekti pasirinktos profesijos aukštumų dažnai žemaičius skatina mokytojai. „Meškinės kaimo mokykloje mūsų klasės buvo nedidelės, mokytojai galėjo daugiau dėmesio skirti kiekvienam vaikui. Kai jau mokiausi Šilutės Vydūno gimnazijoje, joje taip pat buvo labai neformali aplinka, mokiniai turėjo daug galimybių saviraiškai. Mokytojai labai skatino kūrybiškumą“, – geru žodžiu buvusius pedagogus minėjo Tomas.

Polinkį kurti grožį vaikinas sako paveldėjęs ir iš šeimos – visi jo šeimynykščiai labai dainingi, vienas brolių baigė muzikos mokyklą. Tėtis groja armonika, brolis – gitara ir akordeonu. „Mano tėvai – ūkininkai, vienas brolių jau baigė tarnybą policijoje, kaip pareigūnas išėjęs į pensiją, tad dirba savivaldybėje. Kitas brolis tvarko ūkio reikalus Šilutės ligoninėje“, – pasakojo manikiūrininkas.

Nagams trūksta dėmesio

Dirbdamas kiek neįprastą vaikinui darbą, Tomas sakė pastebėjęs, kad Lietuvoje moterys ir merginos nagų priežiūrai skiria per mažai dėmesio. Pirmiausia jos rūpinasi plaukais, stengiasi susitvarkyti antakius ir tik suskaičiavusios, kad dar liko grožio procedūroms skirtų pinigų, daro manikiūrą. „Manikiūro sąskaita nereikėtų taupyti. Gražiai sutvarkyti nagai – ne prastesnė moters vizitinė kortelė nei gera šukuosena“, – aiškino specialistas. Merginos dažnai renkasi dvispalvį manikiūrą.

Pastaruoju metu pas manikiūro meistrą apsilanko vis daugiau vyrų. Pasak Tomo, savo rankomis besirūpinančių stipriosios lyties atstovų tarp jo klientų kasmet vis daugiau. Jau tapo įprasta, kad prieš vedybas pas grožio specialistus apsilanko ne tik būsimos nuotakos, bet ir jaunikiai. „Dažniausiai vaikinams tai būna pirmas toks vizitas. Tačiau vyrai pastaruoju metu dažniau tvarkosi antakius, nei daro higieninį manikiūrą. Ši procedūra gerokai skiriasi nuo atliekamos merginoms ir moterims, vyro antakiai turi atrodyti kuo natūraliau“, – pabrėžė pašnekovas.

Specialisto teigimu, jis visada pataria moterims, kokią nagų lako spalvą rinktis, kad ji derėtų prie odos tipo, konsultuoja dėl galimos nagų puošybos įvairiais piešinukais. „Džiugu, kad dažniausiai moterys ir merginos leidžia spręsti man, – prisipažino meistras. – Esu gana kategoriškas. Jeigu matau, jog klientė nori lakuoti nagus jai visai nederančia spalva, nesutinku to daryti, perkalbu, įtikinu, kad pasirinkusi mano siūlomą variantą ji atrodys gražiau.“

Anot Tomo, lietuvės dažniau daro proginį manikiūrą – jeigu jau susiruošia tvarkyti nagų, vien higieninėmis procedūromis nesitenkina. Moterys dar nelabai pamėgusios ekstavagantišką nagų puošybą, dažniausiai lakuoja juos viena ar dviem spalvomis. Pastaruoju metu populiarėja ilgalaikis gelinis lakavimas, jis beveik išstūmė įprastą. Pasak manikiūrininko, ilgalaikis gelinis lakavimas, jei jį atlieka specialistas, visai nekenkia nagams, kaip kad kartais kalbama. „Nagus gali sugadinti nepatyręs žmogus, o ir pačios moterys dažnai daro klaidą užsiimdamos saviveikla – bandydamos nuvalyti ilgalaikį lakavimą namų sąlygomis. Jeigu procedūrą atlieka profesionalas, ji yra saugi“, – tikino Tomas.

lzinios.lt


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!