Turizmo sezono uždarymas: pamario kraštas įdomus ir įspūdingas bet kokiu oru

2016-11-10, Stasys BIELSKIS

Šilutės turizmo informacijos centras krašto visuomenei surengė šių metų sezono uždarymą. Atvykusieji į renginį pakviesti pasivaikščioti po Hugo Šojaus dvaro menes, buvo aptarti besibaigiančių metų turizmo sezono lūkesčiai bei rezultatai, nauji veiklos planai 2017-iesiems.

Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė pasidžiaugė šių metų turizmo sezono rezultatais kartu su renginyje dalyvavusiais pamario krašto verslininkais, prisidedančiais prie turizmo paslaugų plėtojimo.

„Pagal veiklas, kurios turėtų įvykti dar šiemet, turizmo sezonas iš tikrųjų nesibaigia, - pasakojo R. Kmitienė. - Lapkričio mėnesį Ūkio ministerija organizuoja renginį apie Pasaulinės turizmo organizacijos nuopelnus, todėl į Šilutę sugužės daug svečių“.

Vyriausybės nutarimu yra patvirtinta Lietuvos turizmo plėtros 2014-2020 metų programa. Ji parengta siekiant, kad turizmas, kaip viena iš ūkio šakų, tinkamai naudodamas šalies turizmo išteklius ir siūlydamas paklausių, kokybiškų bei konkurencingų turizmo produktų užsienio bei vidaus turizmo rinkoms, padėtų didinti gyventojų pajamas, kurtų naujas verslo nišas, pritrauktų privačių investicijų, didintų šalies bendrąjį vidaus produktą. Ši programa taip pat turi spręsti regionų ekonominės ir socialinės raidos klausimus, o drauge – saugoti kraštovaizdžio (gamtos bei kultūros) vertybes, racionaliai naudoti gamtos ir kultūros išteklius.

Pasak R. Kmitienės, informacinio centro siekiamybė yra ta, kad sezonas neturėtų nei pradžios, nei pabaigos. Todėl jau kitais metais tokiam renginiui jau gali tekti galvoti kitokį pavadinimą. Kreipdamasi į verslininkus ji kalbėjo: „Turizmo informacijos centras be jūsų negalėtų egzistuoti, vykdyti veiklos. Tik jūsų dėka mes galime vykdyti savo darbus ir pasidžiaugti tuo, kiek šiemet sulaukėme turistų, ką nuveikėme. Vienas iš pagrindinių mūsų centro tikslų – informacijos teikimas atvykstamajam turizmui Šilutės mieste bei rajone skatinti. Mes turime formuoti pamario krašto, kaip patrauklios turizmui vietovės, įvaizdį. Tai mes ir stengiamės, kiek tik įmanoma, su jūsų visų pagalba viešinti bei skleisti“.

Atliekant tokį darbą, per šiuos metus buvo priimtos penkios žurnalistų grupės – tai buvo svečiai iš Vokietijos, Olandijos, Baltarusijos.

Sukurtas naujas paslaugų paketas „Pažink pamario kraštą“, kuriame bandoma sujungti keletą turizmo paslaugų – tai yra kelionės laivais, Ventės rago ir kitų pažintinių objektų aplankymas. Pagal turistų poreikį, lankomasi ir maitinimo įstaigose, siūlomos apgyvendinimo paslaugos.

„Mes – Šilutės rajonas arba pamario kraštas – kaip viena vietovė ne visada esame įdomūs lankytojams iš užsienio šalių, todėl daugeliu atvejų, kviesdami į parodas ar dalyvaudami įvairiuose renginiuose, pristatome Klaipėdos regioną kaip visumą – palanką teritoriją, kurioje turistai gali poilsiauti ir keliauti. Iš to tikimės geros naudos ir džiaugiamės, kad apsiniaukiusiomis dienomis sulaukiame labai daug lankytojų iš Palangos bei Nidos. Turbūt pasitvirtina taisyklė, kad nėra blogo oro, o yra tik prasta apranga, o mūsų pamario kraštas yra įdomus ir įspūdingas bet kokiu oru“, - teigė R. Kmitienė.

Buvo įteikti pažymėjimai su stiklinėmis skulptūrėlėmis: Birutei Servienei (už pamario krašto tradicijų puoselėjimą), Rusnės salos gyventojams (už pastangas plėtojant turizmą Rusnėje), Šilutės rajono populiariausiai 2016 metų maitinimo įstaigai – turizmo kompleksui „Mėlynasis karpis“ ir populiariausiai apgyvendinimo įstaigai – poilsio ir laisvalaikio centrui „Ventainė“.

Įteiktos padėkos: muziejininkei Indrei Skablauskaitei (už idėjas ir bendradarbiavimą viešinant pamario kraštą), Hugo Šojaus muziejui (už sėkmingą bendradarbiavimą) bei Stasiui Petrošiui (už turistų simpatijas ir šypsenas).

Renginio pabaigoje jame apsilankiusieji buvo pakviesti trumpai kelionei po H. Šojaus dvarą ir jame įsikūrusį muziejų. Juk ir daugelis šilutiškių dar ne viską žino apie šį beveik 300 metų senumo statinį bei jo aplinką. Tai nesudėtingų formų vėlyvo klasicizmo bei istorizmo laikų pastatas su neryškiais stiliaus bruožais bei santūriu, Klaipėdos kraštui būdingu dekoru. Šalia dvaro buvo įkurtas angliško tipo parkas su trimis tvenkiniais ir pasivaikščiojimo takais. Parke, kuris driekiasi palei Šyšos upę iki senojo geležinkelio tilto, būta apie 150 rūšių augmenijos. Dabar parke išlikę apie 40 rūšių medžių ir krūmų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!