Pirmasis nuožulnus keltuvas rajone padės „įkalintam“ neįgaliojo vežimėlyje
Žmonės teikia Šilutės rajono savivaldybei prašymus, kad neįgaliesiems būtų patobulinti ar kitaip pritaikyti būstai. Todėl trečiadienį Šilutės rajono savivaldybės Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija vyko priimti ką tik atliktų darbų. Šilutėje, Gluosnių gatvėje esančiame daugiabutyje įrengtas pirmasis nuožulnus keltuvas mūsų rajone.
Gluosnių gatvėje esančiame daugiabutyje gyvenantis trečią dešimtį įpusėjęs Andrius Petrošius prieš vienuolika metų nesėkmingai nėrė į vandenį. Po traumos šiandien jis laiką leidžia neįgaliojo vežimėlyje, kadangi vandenyje, atsitrenkus į kliūtį, lūžo stuburo slanksteliai. Vežimėlyje jam teks sėdėti visą likusį gyvenimą.
Dar praėjusių metų rugpjūtį vaikinas pateikė prašymą, įrengti prie namo laukinių durų pandusą (nuovažą), kad galėtų vežimėliu savarankiškai išvažiuoti į lauką, nes to padaryti negalėjo be tėvų pagalbos.
Prašymas buvo patenkintas. Trečiadienį Šilutės rajono savivaldybės Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija vyko įvertinti padarytų darbų. Prie namo įrengtas pirmasis Šilutės rajone nuožulnus keltuvas. Jo įrengimui panaudota 7829,20 eurai. Iš jų: valstybės biudžeto lėšos – 5480,44 eurų, savivaldybės biudžeto lėšos – 2348,76 eurai.
„Įrenginys labai palengvins mano gyvenimą. Ir dabar važiuoju į sporto salę. Be tėvų pagalbos niekada negalėjau išeiti į lauką. Ateidavo padėti ir draugas. Kai šalta, nedažnai eini į lauką, bet vasarą... Jei nėra draugų, tėvas negali padėti, tuomet išeiti ir negali. Vienas niekaip to nepadarysi. O dabar galiu“, - džiaugėsi įrenginiu A. Petrošius.
Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis teigia, kad šiais metais dar yra galimybė gauti papildomai lėšų iš valstybės biudžeto būsto (aplinkos) pritaikymui neįgaliesiems, todėl ragina Šilutės rajono gyventojus kreiptis į Šilutės rajono administraciją ir pasinaudoti šia galimybe.
Vedėjas primena, kad būsto (aplinkos) pritaikymas – minimalus gyvenamųjų patalpų (aplinkos) pertvarkymas, panaudojant specialius elementus, keičiant neįgaliesiems, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, neprieinamas erdves, ir smulkus remontas, įgyvendinant šiuos statybos sprendimus. Pritaikius būstą (aplinką) neįgaliesiems, yra užtikrinamas jų savarankiškumas ir galimybė palaikyti socialinius ryšius su visuomene.