Susidorojimas naktį – neblaivių panelių kerštas
Kaime po išgertuvių dvi neblaivios nepilnametės naktį lydėjo į namus dar girtesnę vyresnio amžiaus moterį. Kartu traukė alumi pasivaišinęs vyras, turėjęs būti apsauginiu moteriškei, bijojusiai savo palydovių. Baimės nuojauta pastarosios neapgavo: kilus žodiniam konfliktui, nepilnametės ėmė ją mušti. Vyriškis bandė tramdyti aršias paneles, bet ne itin sėkmingai.
Tampė už plaukų, mušė kumščiais, spardė
Tai atsitiko šiemet, kovo 23 – iosios naktį netoli Usėnų kaimo parduotuvės. Apie 22 valandą, 20 minučių šešiolikmetė Kristina (vardas pakeistas) sugriebė už plaukų būsimą nukentėjusiąją R.P. ir ėmė tąsyti. Metais vyresnė Kristinos draugė Nida (vardas pakeistas) taipogi nesnaudė: trenkė delnu moteriškei per veidą. Ši pargriuvo. Tuomet prasidėjo egzekucija: Kristina paleido į darbą kumščius, taikydama į galvą bei viršutines kūno dalis, o Nida spardė nugarą ir šonus. Nukentėjusiajai kliuvo ne mažiau kaip po 5 smūgius. R.P., nusiritus nuo kelkraščio į griovį, nepilnametės nesiliovė ją mušti: dabar spardė abi. Kai trijulę lydėjusiam dėdei pagaliau pavyko nutempti agresyvias mergužėles nuo nukentėjusiosios, jos pagaliau paliko kruviną R.P. ramybėje. Smūgių pasekmės išvardytos valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus specialisto išvadoje: sumuštas veidas, poodinės kraujosruvos abiejų akių vokuose, skruostuose, muštinės žaizdos viršutinėje lūpoje, smakre, krūtinės ląstos dešinės pusės sumušimas su VII-VIII šonkaulių lūžiais. R.P. padarytas sužalojimas įvardytas nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Nukentėjusioji teisme parodė, kad po įvykio 3 dienas neišlipo iš lovos, nes skaudėjo krūtinę, buvo sunku kvėpuoti. Ligoninėje buvo gydoma apie pusantros savaitės.
Vakare viename name marga kompanija, suskilusi į dvi dalis, vaišinosi kava ir degtine. Alkoholį ragavo ir nepilnametės, tiesa, susėdusios atskirai. Buvo ir Kristinos mama. Vėliau prisidėjo Kristinos mamos brolis. Taurelę kilnojo ir būsimoji nukentėjusioji R.P. Netrukus ji tapo ne itin pageidaujama viešnia dėl beriamų įžeidžiamų pastabų apie vienos išgertuvių dalyvės draugą bei ją pačią. Maža kas nuo liežuvio nusprūsta, kai kraują kaitina svaigalai. Ištrūkusio žodžio kišenėn nebeįsidėsi. Kliuvo nuo R.P. ir nepilnametėms, nes jei jos vartoja alkoholį, tai tokios pat ir jų mamos. Ar ne dingstis nepilnamečių panelių pykčiui? Teisme Kristina ir Nida teigė, jog, lydint R.P. į namus, pastaroji ėmė jas pravardžiuoti, įžeidinėti jų šeimos narius. Jų parodymus patvirtino trijulę lydėjęs Kristinos dėdė, nors tiksliau įvardyti kas ką pasakė negalėjo, nes neprisiminė.
R.P. į svečius buvo atvažiavusi dviračiu. Grįžtant į namus, dviratį stūmė Nida. Anot R.P., einant į namus, merginų neįžeidinėjo. Pastarosios ir trijulę lydėjęs Kristinos dėdė teisme liudijo priešingai. Kaip ten buvo kaip nebuvo, bet nepilnametės griebėsi smurto. Mušama R.P. šaukėsi vyro pagalbos. Šis bandė ją ginti, kelis kartus atitraukė išsikarščiavusias mergužėles, tačiau rimčiau sutrukdyti neįstengė, buvo išsigandęs. Nepilnametės siautėjo tol, kol jas nuo į griovį įsiritusios aukos nutempė Kristinos dėdė. Susidorojimas tamsoje tęsėsi apie pusvalandį.
Išlipusi iš griovio, nukentėjusioji dviračio (sūnaus dovanos iš Anglijos) neberado. Kruvinai, verkiančiai, šoko būsenos ištiktai moteriai greitąją pagalbą ir policiją iškvietė arti įvykio vietos gyvenantis pilietis.
Kaltę prisiėmė, bet bėdą vertė alkoholiui
Nidos ir Kristinos baudžiamoji byla dėl viešosios tvarkos pažeidimo (LR BK 284 str. 1 d.) ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo (LR BK 138 str. 2 d. 8 p.) išnagrinėta Šilutės rajono apylinkės teisme spalio 31 dieną. Nepilnametės savo kaltės neneigė, gailėjosi. Jų nuomone, agresijai paskatino išgertas alkoholis. Nusikaltimo dieną Nidai buvo nustatytas 0,52 promilės girtumas, Kristinai – 1,30. Neblaivi buvo ir nukentėjusioji – 2, 02 promilės. Vis dėlto laikas suvokti net ir nepilnamečiams, jog panašiais atvejais į teisiamųjų suolą sodinamas ne išgertas degtinės butelis, o jos vartotojas, kuriam girtumas - baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė.
Abi nepilnametės žinomos Vaiko teisių apsaugos skyriui ir policijai. Kristina - teista, į policiją dominančių vaikų profilaktinę įskaitą įrašyta pernai, balandžio mėnesį, o Nida – rugpjūčio pabaigoje. Taigi, ne angeliukai, nors Kristina anksčiau yra buvusi perspektyvi sportininkė, laimėdavusi prizines vietas rajoninėse varžybose. Šiandien, deja, garsėja be pateisinamos priežasties praleistomis pamokomis ir įžūliu elgesiu. Ar ji sugebės pasikeisti, rimčiau, atsakingiau pažvelgti į gyvenimą, į savo ateitį? Teisėja I.Vilkienė jai tokį šansą paliko kaip ir Nidai. Kristina už du nusikaltimus pelnė vienerius metus ir 6 mėnesius nelaisvės. Šią bausmę subendrinus su šiemet gegužės 5 dienos nuosprendžiu paskirta bausme, galutinis bausmės laikas – dveji metai nelaisvės. Bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams, paskirta auklėjamojo poveikio priemonė vieneriems metams: ji įpareigota tęsti mokslus dvejus metus ir būti namuose nuo 22 iki 6 valandos.
Nidai paskirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas vieneriems metams ir 6 mėnesiams. Bausmės vykdymas atidėtas metams. Jai irgi paskirtos auklėjamojo poveikio priemonės vieneriems metams – įpareigojimas mokytis arba dirbti, būti namuose nuo 22 iki 6 valandos.
Iš Nidos ir Kristinos priteista Klaipėdos teritorinei ligonių kasai 357,54 eurai, taip pat atlyginti nukentėjusiajai R.P. 165 eurus turtinę ir 700 eurų neturtinę žalą. Nukentėjusioji prašė gerokai didesnės sumos, tačiau neturtinės žalos ieškinys tenkintas dalinai. Neturtinė žala yra dvasinė skriauda, kuri tik sąlyginai nustatoma bei įvertinama teismo požiūriu ir kompensuojama pinigais, atsižvelgiant į konkrečios bylos faktus, į turtinę teisiamųjų padėtį. Kadangi nepilnametės neturi turto ir pajamų, žalą privalės atlyginti jų motinos. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Šilutės rajono apylinkės teismą.