R. Baškienė: platus Darbo kodekso svarstymas – pavasarį
Detalus naujojo Darbo kodekso, kurio įsigaliojimą siūloma nukelti iki vasaros, svarstymas įvyks pavasario sesijoje, sako Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė.
„Detalus ir platesnis svarstymas pavasario sesijoje tikrai įvyks“, – parlamentarams antradienį pristatydama Seimo rudens sesijos darbų programos projektą teigė R. Baškienė.
Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas liberalas Kęstutis Glaveckas klausė, kada planuojamas priimti pataisas dėl dalies socialinio modelio įsigaliojimo atidėjimo.
Konservatorius Andrius Kubilius priekaištavo, kad nuo sausio numatomą pensijų indeksavimą ir automatinį jų padidinimą vidutiniškai 15 eurų buvusioji valdžia yra „prijungusi prie socialinio modelio“, todėl jis suabejojo, ar pensijos bus didinamos, kaip žadėta – nuo 2017-ųjų.
„Norint, kad būtų galima tuos pinigus panaudoti, reikia įtikinti Briuselį, kad ir Darbo kodeksas ir visas socialinis modelis bus įgyvendintas . Dabar jūsų siūloma nukelti įgyvendinti sukelia abejonių, ar iš tiesų bus galima taip kaip buvo numatyta padidinti pensijas“, – teigė A. Kubilius.
R. Baškienė Seimo narius tikino, kad vyriausybė ras, kaip įtikinti Europos Komisiją dėl darbo rinkos ir „Sodros“ reformos – socialinio modelio įgyvendinimo nukėlimo būtinybės ir aplinkybių.
„Atsakomybę jaučiame prieš Europos Komisiją. Manau, naujoji vyriausybė turės pakankamai svarių argumentų paaiškinti“, – tvirtino R. Baškienė.
„Dėl pensijų negalėjimo (padidinti – BNS), tai manau tai tikrai negalėtų būti – mes esame įsipareigoję ir labai atsakingai nuo sausio 1-osios tai, ką buvo numačiusi buvusi vyriausybė, pensijų padidinimas 15 eurų niekur neturėtų dingti“, – tikino ji.
Konservatorius Jurgis Razma priekaištavo, kad žinia iš Seimo, jog modelis atidedamas, yra blogas dalykas.
„Žinia, kad modelis atidedamas, yra blogai visais atžvilgiais – tiems, kurie siekia pažangos, kurie laukia didesnių pensijų, tai yra bloga žinia“, – kalbėjo J. Razma.
Seimui šį ketvirtadienį ketinama pristatyti valdančiosios koalicijos partnerių teikiamas pataisas, kuriomis siūloma iki 2017-ųjų vidurio atidėti dalį naujojo socialinio modelio, numatančio darbo rinkos ir „Sodros“ sistemos pertvarką, įstatymų, įskaitant naująjį Darbo kodeksą, įsigaliojimą.
Pataisų autoriai nesiūlo iki 2017 metų vasaros atidėti pensijų indeksavimo, dėl kurio padidėtų pensijos.
Lietuva Europos Komisijos prašo naująjį socialinį modelį pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą. Šios išlaidos dabar siekia 243 mln. eurų ir sudaro apie 0,6 proc. prognozuojamo bendrojo vidaus produkto.