G. Landsbergis politikams siūlė kalbėtis, girdėti ir būti sąžiningiems
Tėvynės sąjungos –Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis lankėsi Šilutės rajone. Parlamentaras Šilutės bibliotekoje susitiko su Jaunųjų konservatorių lygos Šilutės skyriaus nariais ir Šilutės jaunimu. Vėliau G. Landsbergis dalyvavo TS-LKD Šilutės skyriaus susirinkime, kuriame buvo aptarti rinkimų rezultatai tiek Lietuvoje, tiek ir Šilutės rajone. TS-LKD Šilutės skyrius priėmė sprendimą ir artėjančiuose partijos pirmininko rinkimuose iškėlė G.Landsbergio kandidatūrą.
Politikai privalo kalbėtis
Šilutės bibliotekoje, susitikęs su Jaunųjų konservatorių lygos Šilutės skyriumi ir rajono jaunimu (susitikimas buvo atviras), Gabrielius Landsbergis pažymėjo, kad jis ir jo komanda nuolat lankosi įvairiuose Lietuvos regionuose. „Kai paskutinį kartą vasarą lankėmės Lietuvos regionuose, daugelis žmonių manė, kad tai darome tik prieš rinkimus. Tačiau ir, praėjus rinkimams, mes su komanda toliau važinėjame per Lietuvą, nes tik taip suvokiu politiko darbą. Seimo narys turi ne tik balsuoti Seime, tačiau ir paaiškinti visuomenei, kodėl priėmė vieną ar kitą politinį sprendimą“,- kalbėjo Gabrielius Landsbergis.
Po rudenį įvykusių Seimo rinkimų visuomenėje ir partijoje prasidėjo diskusijos dėl partijos veiklos krypties ir ateities. TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis pasiūlė paankstinti partijos pirmininko rinkimus. Gegužę turėję vykti partijos pirmininko rinkimai, bus surengti vasario 11-12 dienomis. „Paankstinti partijos pirmininko rinkimai leis mūsų partijai greičiau apsispręsti dėl jos veiklos krypties, tačiau tuo pačiu neužsidaryti ir eiti toliau į priekį“,-teigė G. Landsbergis.
Gyvename keistu laiku
Susitikimą su jaunimu G. Landsbergis pradėjo nuo aplink Lietuvą vykstančių sukrėtimų. Britanijos pasitraukimas iš ES, Donaldo Trampo pergalė Prezidento rinkimuose JAV, jo nuomone, nėra atsitiktinumai. Gali būti, kad Prancūzijoje, Olandijoje, Austrijoje vyksiančius rinkimus laimės vadinamosios „netradicinės“ partijos – dažniausiai ultradešiniosios krypties. Tai, politiko nuomone, atskleidžia gilius socialinius reiškinius. Spartėjantis gyvenimo tempas, technologijos, prekybos globalizacija ir visa kita didina nesaugumo jausmą. Žmonės ima balsuoti vedini protesto už tuos, kurie prižada pristabdyti pokyčius ir grąžinti senus gerus laikus.
„Mano nuomone, politikai privalo būti sąžiningi. Mes negalime sustabdyti pokyčių ir sulėtinti gyvenimo tempo. XX a. yra buvę daug pavyzdžių, kai populistiniai politikai žadėjo sustabdyti pokyčius ir viską sutvarkyti. Kai to padaryti negalėjo, jie meistriškai parodė, kas dėl to kaltas. O visa tai pasibaigė dar didesnėmis nelaimėmis ir katastrofomis“,- pasakojo TS-LKD pirmininkas. Jis išreiškė viltį, kad Europai ir pasauliui pavyks pasimokyti iš dviejų pasaulinių karų karčios patirties ir nedaryti tų pačių klaidų
Didesnė minimali alga emigracijos nesustabdys
Kalbėdamas apie Šilutės ir kitų panašių Lietuvos miestų ir miestelių ateitį, parlamentaras atkreipė dėmesį, kad Šilutė ir kiti panašūs miesteliai, pradės vystytis tada, kai Lietuvos Vyriausybė pakeis požiūrį į regionų plėtrą. Norint, kad mažesnėse savivaldybėse žmonės matytų savo ateitį, būtina, kad jose būtų darbo.
„Lietuva yra maža, atvira ekonomika ir be eksporto plėtros mes neišgyvensime. Norint plėsti eksportą, būtinos užsienio investicijos, tačiau investuotojai į Lietuvą (ir į Šilutę) vangiai eina. Jei į Lietuvą savo gamybą nuspręstų perkelti rimta į eksportą orientuota įmonė, jei garantuotai Lietuvoje pritrūktų specialistų. Net Alytaus mieste vargiai ar pavyktų surasti 500 darbuotojų, jei ten atsirastų nauja įmonė. Mažesnėse savivaldybėse surasti 100 naujų darbuotojų būtų didelė problema. Antra problema yra ta, kad Lietuvos švietimo sistema rengia specialistus nepritaikytus darbo rinkos poreikiams. 90 procentų darbuotojų verslas turi mokyti darbo vietoje.“,- teigė G. Lansbergis.
Jei valstybė atliktų būtinas reformas švietimo srityje, organizuotų žmonių pavėžėjimą į darbą kitame mieste, darbuotojų perkvalifikavimą ir panašiai, tokiuose miestuose kaip Šilutė atsirastų daugiau pinigų. Juos žmonės leistų pirkdami smulkaus verslo sukurtus produktus ar paslaugas. Taip kurtųsi darbo vietos ir žmonės pasiliktų gyventi čia, o ne emigruotų į didesnius miestus ar užsienį.
„Mums visada rūpėjo valstybės ateitis, todėl net, būdami opozicijoje, esame pasiruošę talkinti Vyriausybei, jei ji nuspręstų šias priemones įgyvendinti. Tada jūs po studijų galėtumėte pasirinkti galimybę vėl sugrįžti į Šilutę,“- pokalbį su jaunimu optimistine gaidele pabaigė TS-LKD pirmininkas.
Užs. Nr. 2016/12/06-1