Jų niekas nelaukia, bet jos ateina neprašytos, tai – pagirios

2017-01-04, Informaciją surinko Kęstutis Jočys

Prieššventiniame šurmulyje, apsipirkimo maratone, valgių gaminimo procese, stalų serviravimo metu ir, galų gale, šventinėje euforijoje nėra kada net pagalvoti, kad išauš kitas rytas, kuris nebebus linksmas, priešingai, rūškanas, labiau primenantis pragaro kančias nei rojaus malonumus.

Sunkus tas „pijoko“ gyvenimas, bet kalba ne apie juos, o apie likusius, kurie šventinės euforijos sukūryje šiek tiek „padaugino“. Ir čia nieko nuostabaus – taip buvo prieš daugelį metų, taip yra dabar ir bus ateityje. Bet kiekvieniems nuodams žmonės sugalvojo priešnuodžius. Todėl norime jūsų dėmesiui pasiūlyti keletą pagirių gydymo būdų, kuriais naudojasi įvairių šalių gyventojai.

Japonai suvalgo kelis bananus, anglai – lėkštę avižų košės, prancūzai gydosi svogūnų sriuba, italai – spagečiais su pomidorų padažu. Vokiečiai ir skandinavai pirmenybę teikia marinuotai žuviai, pagardintai grietine arba jogurtu, padauginę norvegai „ant tuščio skrandžio“ išmaukia gerą puoduką riebios grietinės.

Vengrijoje kasmet pagaminama 200 mln. tablečių, kurios sumaišytos su vandeniu, tampa šnypšiančiu gėrimu, prisodrintu vitamino C. Šis būdas plačiai naudojamas ir kitose šalyse. O amerikiečiai linkę gydytis dideliu kiekiu skysčių (du litrai greipfruto sulčių ir trumpas poilsis).

Egzotikos mėgėjams norime priminti Senegalo (Afrika) receptą, kurį reikia pasigaminti iš anksto. Lygiomis dalimis supjaustyti vištienos gabalėlius, citriną, svogūnus, gerai išmaišyti ir palikti per naktį. Ryte visa tai apkepama su dviem aitriųjų paprikų skiltelėmis, kol įgaus auksinį atspalvį ir valgoma su ryžiais. Šį būdą išbandė bei įvertino ir europiečiai. Tačiau greičiausias būdas – stiklinė arbatos, tabletė nuo galvos skausmo ir gilus miegas, aišku, jei pavyks užmigti ir neprireiks „pratęsimo“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!