Prezidentės vyriausioji patarėja: valstybines įmones būtina reformuoti
„Vyriausybės planuojama valstybinių įmonių reforma yra reikalinga, bet turi būti vykdoma atsakingai“, – šiuos šalies Prezidentės vyriausiosios patarėjos ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Linos Antanavičienės žodžius, pasakytus .per „Žinių radiją“, cituoja naujienų agentūra „ELTA“.
Pasak Linos Antanavičienės, valstybines įmones reikia optimizuoti. „Apie tai seniai kalbame. Ir ne tik mes, bet ir Europos Komisija, ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija nurodo mums šią sritį kaip nesutvarkytą. Tai, kad Premjeras kalba apie pertvarkas, yra labai gerai. Tačiau bet kokią reformą darant reikia labai įsigilinti ir pasiruošti“, – sakė Prezidentės vyriausioji patarėja. Ji pažymėjo, kad vienas iš neatidėliotinų sprendimų yra urėdijų optimizavimas.
Prezidentė visada pasisakė, Linos Antanavičienės žodžiais, už urėdijų jungimą, vetavo įstatymą dėl 42 urėdijų ir jos pozicija nesikeičia. Aplinkui visose ES valstybėse tai padaryta, ir miškų sektoriaus efektyvumas nepalyginti didesnis nei Lietuvoje. Prezidentės patarėja pastebėjo, kad prasminga sumažinti dabar urėdijose veikiantį administracinį aparatą, savo ruožtu tiesiogiai miške dirbančių specialistų turėtų daugėti.
Aplinkos ministerijos skaičiavimais, sujungus 42 urėdijas į vieną valstybinių miškų valdymo įmonę, grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė. Vienoje įmonėje centralizuojant bendrąsias administracines funkcijas ir sumažinus teritorinių padalinių skaičių, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto.
Vykdant miškų ūkio valdymo reformą, planuojama atleisti, kaip vakar naujienų agentūrai „ELTA“ sakė aplinkos viceministras Martynas Norbutas, iki 400 darbuotojų. Tai būtų bendrąsias ir administracines funkcijas vykdantys darbuotojai.
Reformai reikalingų Miškų įstatymo pataisų projektas Seimui turėtų būti pateiktas kitą mėnesį. Bendra įmonė galėtų atsirasti jau kitų metų pradžioje, bet visa pertvarka gali užtrukti kiek ilgiau.