Šešiolikmetis Karolis Pundinas ketvirtą kartą iškovojo rajono čempiono titulą

2017-02-23, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Pajėgiausiųjų rajono stalo tenisininkų šešetukas (iš kairės): Laimis Li Čin Chai – 6 vieta, Artūras Silius – 3 v., Tomas Li Čin Chai – 5 v., čempionas Karolis Pundinas, Rokas Piekautas – 4 v., Jonas Piekautas – 2 v.
Šilutės rajono asmeninėse stalo teniso pirmenybėse netrūko įdomių kovų bei staigmenų, kai net favoritai gavo pylos nuo žemesnio reitingo žaidėjų ir buvo priversti „kapstytis“ iš sunkių situacijų. Kai kas nebeišsikapstė. Vis dėlto turnyrinės lentelės viršūnę užvaldė pajėgiausieji: ketvirtą kartą čempiono titulą pelnė šešiolikmetis traksėdiškis Karolis Pundinas, 2-ąją ir 3-ąją vietas užėmė veteranai Jonas Piekautas ir Artūras Silius. Mergaičių varžybas laimėjo sporto mokyklos auklėtinė Karina Alkimavičiūtė, aplenkusi treniruočių drauges Darintą Ašmantaitę ir Almantę Šimkutę.

Pirmenybės surengtos vasario 11-ą dieną Traksėdžių pagrindinės mokyklos sporto salėje. Organizatoriai: VšĮ „Šilutės sportas“ (direktorius D. Gricevičius) ir stalo teniso klubas „Varmas“ (vadovas J. Piekautas). Dalyvavo 29 vyrai ir 5 mergaitės. Vyrai buvo suskirstyti į 8 grupes, mergaitės žaidė ratų sistema. Tarp pastarųjų nenugalima buvo šilutiškė K. Alkimavičiūtė, laimėjusi visas keturias partijas. Antrą vietą pelnė juknaitiškė D. Ašmantaitė, trečią – šilutiškė A. Šimkutė. K. Alkimavičiūtė, D. Ašmantaitė, A. Šimkutė – sporto mokyklos trenerio A. Siliaus perspektyvios auklėtinės. 4-5 vietas užėmė traksėdiškės Auksė Arnašiūtė ir Inga Nausėdaitė, lankančios neformalaus ugdymo grupės treniruotes, kurias veda J. Piekautas. Apdovanojimais paskatintos visos dalyvės. Gaila, kad pirmenybėse seniai nebematome pajėgių stalo tenisininkių Gražinos Mikalauskienės, Sigitos Jakubauskienės, Rominos Zamuškienės, Džerinijos Atutytės. Moksleivėms dar būtų sunku jas nugalėti.

Ne visi atvažiavo

Vyrų turnyre jėgas išbandė suaugusiųjų, taip pat sporto mokyklos auklėtiniai ir penki neformalios ugdymo grupės berniukai. Dalyviai burtų tvarka buvo suskirstyti į 8 grupes. Grupių nugalėtojai ir antrųjų vietų laimėtojai pateko į finalinį etapą, kur kovota dėl 1-16 vietų. Toliau žaista dviejų minusų sistema. Grupių nugalėtojais tapo jų favoritai: K. Pundinas (Traksėdžiai), J. Piekautas (Šilutė), A. Silius (Rusnė), L. Li Čin Chai, J. Čimkus, Z. Šikšnius, J. Petrošius, R. Piekautas (Šilutė). Kvalifikaciniame etape jie nepatyrė ypatingo spaudimo. Tiesa, veteranas Z. Šikšnius turėjo nemažai vargo, kol įveikė sporto mokyklos auklėtinį, vienuolikmetį Rytį Damulį. Tam prireikė penkių setų – 3:2. Aršiau kovota dėl antrų vietų kelialapių į finalą. Jas užėmė V. Agintas (Pašyšiai), T. Li Čin Chai (Šilutė), E. Naujokas (Juknaičiai), A. Bagdonavičius, E. Jucius, R. Damulis (Šilutė), V. Šaulys (Juknaičiai) ir S. Stašys (Usėnai).  Turnyre buvo ir keletas debiutantų, kurie kitąmet, sukaupę patirties, ketina pasirodyti sėkmingiau. Dėl įvairių priežasčių (liga, iš anksto suplanuota kelionė, namų reikalai) šį čempionatą praleido galėję „įnešti vėjo“ D. Kairys, A. M. Šaulys, Z. Tamošiūnas, G. Valančius, kiti.

„Patranka“ šaudė pro šalį

Staigmenos pabiro nuo aštuntfinalio. Visiems nelauktai Saulius Stašys (gyvena Panevėžyje, bet dirba mūsų rajone, atstovauja Usėnus) rezultatu 3:2 nugalėjo prie lyderių priskiriamą kombinacinio stiliaus žaidėją, veteraną Zigmą Šikšnių. Pergalės paakintas S. Stašys ketvirtfinalyje įvarė baimės ir būsimajam antros vietos laimėtojui J. Piekautui. Vis tik į pusfinalį iškopė Jonas, įveikęs Saulių rezultatu 3:2. Prieš tai J. Piekautas nugalėjo pašyšiškį V. Agintą, pravardžiuojamą „patranka“ dėl jo stipraus smūgio dešine raketės puse. „Patranka“ labai skubėjo „šaudyti“, tačiau netaikliai – 0:3.

Aštuntfinalio partija daug nervų bei kantrybės pareikalavo iš būsimo trečios vietos laimėtojo A. Siliaus. Jam labai atkakliai pasipriešino gynėjas Jonas Čimkus, nuolat grąžinantis ant stalo stipriausiai kirstus kamuoliukus. Jonas, radęs progą ar ją susikūręs, moka ir užpulti. Žaisdamas prieš Artūrą jis pirmavo setais 2:0, tačiau rusniškis išlygino rezultatą – 2:2. Penktas setas taipgi pakrypo J. Čimkaus naudai: pirmavo 9:4. Atrodė, A. Silius nebeišsigelbės. Pastarasis nepasidavė, sugebėjo susikaupti ir „išsivynioti“ iš itin sunkios padėties. Pergalę šventė Artūras – 3:2.

Mokinys nugalėjo mokytojus, sūnaitėlis-ąžuolėlis įveikė tėvą

K. Pundinas pakeliui į finalą nugalėjo Tomą Li Čin Chai – 3:1, po to įveikė savo trenerį A. Silių, o lemiamą partiją dėl čempiono titulo žaidė su buvusiu treneriu J. Piekautu. Abu pretendentai į nugalėtojus gerai žino vienas antro žaidimo pliusus bei minusus, be to, neretai kartu treniruojasi, todėl žiūrovai turėjo malonių akimirkų stebėti greitą, šiuolaikišką stalo tenisą. Karolis apgynė čempiono titulą ir ketvirtą kartą tapo rajono pirmenybių laimėtoju. Jis nugalėjo rezultatu 3:2. J. Piekautas liko antras. Trečią vietą užėmė A. Silius, įveikęs Roką Piekautą – 3:0. Rokas gyvena ir treniruojasi Vilniuje, jo „skrydis“ rajono pirmenybėse netgi lauktas. Dėl 5-6 vietų mažąsias raketes sukryžiavo sunkiosios atletikos treneris Laimis Li Čin Chai ir jo sūnus, Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės narys Tomas Li Čin Chai. Fanai, pasidalinę į dvi palaikančiųjų grupes, negailėjo katučių tėvui ir sūnui. Nugalėjo Tomas. Tolimesnė šešioliktuko žaidėjų rikiuotė: J. Čimkus – 7 vieta, V. Šaulys – 8 v., Z. Šikšnius – 9 v., J. Petrošius – 10 v., S. Stašys – 11 v., E. Jucius – 12 v., V. Agintas – 13 v., R. Damulis – 14 v., A. Bagdonavičius – 15 v., E. Naujokas – 16 v.