Kaimynai piktinasi: „Kaip galima grąžinti vaikus dar neišsiblaiviusiems tėvams?“

2017-03-02, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Tikimasi, kad vaikams šeimoje bus gerai. Asociatyvi nuotrauka.
Tikimasi, kad vaikams šeimoje bus gerai. Asociatyvi nuotrauka.
Vasario 12-ąją  Šilgalių kaime, Pagėgių savivaldybėje dėl nepriežiūros iš šeimos paimti trys vaikai. Jie jau sugrąžinti atgal. Tai labai papiktino kaimynus. Jie abejoja, ar vaikais bus pasirūpinta tinkamai.

Jau rašėme apie tai, kad vaikai išvežti iš namų tuomet, kai policijos pareigūnai su Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuoja prevenciškai lankė socialinės rizikos šeimas.

Tądien namuose rasti girtaujantys sutuoktiniai – 1982 metais gimęs vyras ir 1984 metais gimusi moteris. Vyrui nustatytas 0,49 promilės girtumas, moteriai – 2,20 promilės. Šeimoje buvo trys neprižiūrėti nepilnamečiai. Jie pristatyti į vaikų globos namus.

Stoniškių seniūnas Gintautas Stančaitis teigė, kad šeima yra rizikos grupei priklausančiųjų sąraše, nuolat stebima ir ją kartais net per dieną tenka aplankyti keletą kartų.

Šeimos galva iki šiol dirbdavo įvairius laikinus darbus pas ūkininkus. Moteris – namų šeimininkė. Seniūnija siekia, kad šeima turėtų pastovias pajamas, kad bent vyras rastų pastovų darbą.

Atžalos jau grąžintos į šeimą. Tai papiktino kaimynus. „Pagėgiai – stebuklų kraštas. Per keletą dienų niekas neišsiblaivo. O čia jau grąžinti vaikai. Kodėl taip greitai tai padaryta? Kaip galima grąžinti vaikus dar neišsiblaiviusiems tėvams? Netikiu, kad jais bus tinkamai pasirūpinta“, - dėstė telefonu paskambinusi moteris.

Iškilus grėsmei netekti vaikų, sutuoktiniai pasižadėjo daryti išvadas, rasti sprendimą.

Pagėgių savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Augustinavičiūtė teigė, kad atimti vaikai gyveno vaikų globos įstaigoje vieną savaitę. „ Mama kasdien lankė juos, vykdė įpareigojimus. Pristatė dokumentus apie gydymąsi nuo priklausomybės. Vasario 20 dieną  vyko skyriuje posėdis, kuriame dalyvavo vaikų tėvai, mokyklos, seniūnijos, vaikų globos namų, socialinės paramos skyriaus atstovai. Atsižvelgiant į tėvų dėtas pastangas, posėdyje dalyvavusių asmenų nuomones bei vaikų didelį norą ir prisirišimą prie tėvų, nutarta suteikti galimybę šeimai. Motina užsiregistravo psichologo konsultacijai, tėvas turi darbą“, - kalbėjo skyriaus vedėja.

Į pagalbos procesą įsijungė ir Šilgalių kaimo bendruomenė, o seniūnija įsipareigojo suaktyvinti socialinį darbą su šeima.

„Siekiame, kad vaikai būtų saugūs“, - tvirtino specialistė. Asmenys, kurie žino  apie vaikus, prieš kuriuos yra smurtaujam, nedelsiant turėtų pranešti tel. 112 arba Vaikų teisių apsaugos skyriui, seniūnui, socialinėms darbuotojoms, mokyklai, medicinos įstaigai ir pan. Vaikų teisių apsaugos skyrius glaudžiai bendradarbiauja su visomis išvardintomis institucijomis, todėl jos gavusios bet kokią informaciją, žino kam ją perduoti ir kaip sureaguoti.


Straipsnio komentarai

MARTA2017-03-03
Manau vaikui yra geriausia gyventi šeimoje, nesvarbu kokia ji yra, bet vaikas myli ją tokią, kokia ji yra ir jaučiasi ten saugus. Vaikų globos namai, negali atstoti vaikui šeimos, ten šalta, nėra šilumos: už menkiausią nusižengimą - vaikas patiria psichologinį, o kartais ir fizinį smurtą iš suaugusių žmonių. Vaikui nieko nėra skaudžiau, kai prieš jį ranką pakelia svetimas, o ne savas žmogus. Vaikui vystosi agresija ir neapykanta visam pasauliui. Vaikai turi augti šeimoje...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vistiek2017-03-03
geriau sava šeima, nei valdiški namai. Kai kam noras rūkyti, noras išgerti - panašus į išalkusio norą valgyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka