„Šilutės būstas“ sutvarkys stogą greičiau, nei jis užgrius ant neįgaliosios?

2017-03-02, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutiškė Milda Ramanauskienė jau nebežino, ką daryti, kad UAB „Šilutės būstas“ sutvarkytų daugiabučio stogą.
Šilutiškė Milda Ramanauskienė jau nebežino, ką daryti, kad UAB „Šilutės būstas“ sutvarkytų daugiabučio stogą.
Į redakciją kreipėsi šilutiškė: „Padėkite mano neįgaliai sesei. Ko gero, ilgai nebeliko laukti -  bute įgrius lubos ir ją palaidos“.  Nuvykus į nurodytą vietą, paaiškėjo, kad problema iš mažyčio lopinėlio  išaugo ir toliau sparčiai didėja.

Bijo, kad gali nukentėti žmonės

“Mano sesuo turi pirmos grupės negalią. Daug metų  gyvena viena. Butas, kuriame ji įsikūrusi, yra name, kurio administratorius UAB „Šilutės būstas“. Ne kartą jiems skambinome ir prašėme sutvarkyti kiaurą stogą. Dėl to  baisi ir laiptinės  siena. Sunku net suprasti – ar  nuo vandens pelėja ar nuo sudrėkusių  kalkių. Bet esmė tame, kad  „Šilutės būstas“ nesirūpina bendro naudojimo patalpų priežiūra ir turi kentėti gyventojai. Mano sesers butelyje iš koridoriaus per sienas veržiasi vanduo. Dėl to beveik visuose kambariuose krenta tinkas, atšokinėja tapetai, lubos nusidažė baisia spalva. Virtuvėje nėra elektros. O visos bėdų priežastis – per stogą varvantis vanduo. Žodiniai prašymai šiandien  nieko nereiškia, nors kiek kartų buvo prašyta. Gal kažkas pamatys bėdą tada, kai nuo to nukentės žmogus. Jaučiu, kad be spaudos įsikišimo, čia niekas nesikeis.  Gelbėkite, bijau, kad sesuo neatsidurtų po stogo blokais“, - telefonu pasakojo šilutiškė.

Nuvykus nurodytu adresu, buto duris atidarė miela moteris.  Tai Milda Ramanauskienė.  Įsikibusi į lazdelę, parodė, kokios problemos užgulė ant jos ligotų pečių. „Turiu miego problemų. Negaliu miegot. Tačiau, kai lauke lyja, užmigt išvis būna sudėtinga. Neįgalumo pašalpa – 160 eurų. Neturiu galimybės imti ir pati sutvarkyti daugiabučio stogą. Vaistams reikia kiekvieną mėnesį nemažos sumos. O dar komunaliniai mokesčiai, maistas... Norėjau drausti butą, tačiau nedraudžia, nes jis yra viršutiniame aukšte“, - pokalbį pradėjo moteris.

Niekas neužsuko pažiūrėti

Šilutiškės butas – trijų kambarių. Pirmiausia ji parodė koridoriaus sieną: čia nuo laiptinės koridoriaus sienos vanduo veržiasi į namus. Dėl to atšokinėjo medinės lentelės. Dalis jų net nukrito. Tas pats  tualete ir svetainėje. Virtuvėje vaizdelis dar prastesnis – čia net elektros daugybę metų nėra, mat jos įvesti negalima dėl tekančio vandens. „Varva vanduo į mano namus, laša jis ant grindų. Kai šąla, susidaro ledas. Jis iškelia, ko gero, stogo blokus. Dėl to mano lubos taip pat jau suskilo“,- sakė M. Ramanauskienė. Ji kreipėsi su raštišku prašymu š.m. sausio 30 dieną į „Šilutės būstą“.  Prie prašymo net vaizdinę medžiagą paruošė – nufotografavo padarytą žalą. Tačiau kažkas iš „Šilutės būsto“ priėmusių prašymą, nuotraukų į savo kompiuterį nekėlė. M.Ramanauskienės sūnus norėjo, kad jos atsirastų pas administraciją, todėl jas išsiuntė internetu.

 „Stogą keletą kartų tvarkė praėjusiais metais. Tačiau kaip bėgo vanduo, taip ir tebebėga. Po prašymo raštu pateikimo visada buvau namuose. Niekas pas mane neatėjo pasižiūrėti, kiek bėdų atsirado. Niekam neįdomu. Kažkada dirbau buhaltere Šilutės „Drobės“ gamykloje. Visuomet su žmogumi elgėmės pagarbiai, stengėmės išklausyti, padėti, o dabar, atrodo, esame būsto klientai, bet su mumis nesiskaito“, - tęsė pokalbį šilutiškė.

Spręs bendraturčiai

Naujasis UAB „Šilutės būstas“ vadovas Marius Stankus paaiškino, kad  Cintjoniškių gatvėje esančio daugiabučio, pažymėto numeriu 7, situacija yra dviprasmiška. „Dėl stogo žmonės prašymą parašė š.m. sausio 30 dieną. Sausio 31 dieną buvo atlikta apžiūra. Dabar darome apklausą, kad sužinotumėme kainas. Paskui bendraturčiai spręs. Susirinkimas arba balsavimas raštu vyks kovą. Dviprasmybė šiame name tokia – jau yra visi dokumentai renovacijai. Siūloma tą stogą sutvarkyti laikinai, nes jai namas bus renovuojamas po metų, ten viskas bus pertvarkyta. Mes linkę sutvarkyti jį normaliai, bet laukti, kada bus renovuojamas“, - kalbėjo M. Stankus.

Pasak jo, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija jau išdalino kvotas. Šilutės rajone ruošiamasi renovuoti 9 namus. Cintjoniškių gatvėje esantis namas, numeriu 7, gali būti renovuotas geriausiu atveju 2018-aisiais. Ką daryti žmogui, kuris dėl prastos namo būklės negali ramiai gyventi, nes kasdien vis labiau niokojamas jo turtas?

Anot M.Stankaus, dabar skaičiuojama sąmata, kuri bus pristatyta namo gyventojų susirinkime. Vadovas pripažįsta, kad kiauras stogas – problema didžiulė. Todėl gyventojams ketina siūlyti nelaukti, kada namas bus renovuojamas, o stogą tvarkyti anksčiau. „Sprendimą priimame ne mes, o bendraturčiai – žmonės“, - pabrėžė pašnekovas.

Taigi, jei namo gyventojai sutiks, stogas bus tvarkomas, o jei ne, kas tada? Kas kompensuos patirtą nuostolį neįgaliai moteriai? Vadovas patarė tiesiog apsidrausti savo būstą.

M.Stankus pabrėžė – kas vyksta butuose, jų darbuotojai nežino, nes po juos nevaikšto. Jis patarė gyventojams, matantiems problemas, nieko nelaukti ir apie jas informuoti kuo greičiau. Apie tai, kad stogas pernai buvo tvarkytas du kartus, vadovas žinojo, tačiau nesupranta, kodėl žmonės, neva, tylėjo iki šiol, jei problema nebuvo pašalinta.

Nepavydėtinoje situacijoje šilutiškė Milda. Jos namuose sutvarkytas kiekvienas kampelis. Jaukų lizdelį naikina per stogą varvantis lietaus vanduo.  Tvarkys stogą ar ne – sprendimą priims gyventojai. Tačiau negalime pamiršti - stogo problemos aktualios viršutiniuose aukštuose gyvenantiems žmonėms, o tokių daugiabučiuose nedaug. Tad gali būti ir taip, jog moters problema liks tik jos pačios reikalas.

 

Įtempiamos lubos Vilniuje - montavimas ir priežiūra cempianos.lt


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Vilija2017-03-03
Deja, bet draudimas man neapmokėjo pratekėjimo nuo stogo. Pareiškė, kad bendrija turi stogą susitvarkyti, o apmoka tik kaimynų apliejimą. Taigi, viršutiniams aukštams niekas neapmokės.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aurelija2017-03-03
Ar butas draustas? Jis padėtų daug problemų išspręsti. Žinau tai iš asmeninės patirties. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik nereikia 2017-03-02
nuo kada bustas toks rūpestingas paliko jie greičiau prisigrops būstu nei naudos padarys ir saskaitas kuo reičiau išsiuntinės kad užsimokėtum už nieka o kad naudos butu iš ju kas Komentaras patinka Komentaras nepatinka