Intriga užsimezgė

2017-03-21

NKL pirmenybių atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje kovo 14 dieną „Šilutė“ (treneris R. Kuncaitis) uostamiestyje tiksliau sužaidė ketvirtojo kėlinuko pabaigą prieš vietos „Naftą-Uni-Akvaservis“ ekipą (treneris R. Vaišvila) ir įveikė favoritais laikytus klaipėdiečius – 83:86 (25:20, 13:27, 27:20, 18:19).

Reguliariajame čempionate Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ užėmė antrąją vietą, „Šilutė“ – septintąją. Šios poros ketvirtfinalio dvikovoje auksčiau vertinti uostamiesčio komandos šansai. Bet statistika besiremiantys prognozuotojai ne visada atspėja nugalėtoją, be to, atkrintamosios varžybos savotiškos, su eile niuansų, įtemptos psichologiškai.

„Šilutė“ Klaipėdoje parodė dvasios tvirtybę. Įpusėjus rungtynėms, aikštelės šeimininkai turėjo 9 taškų deficitą – 38:47. Po trečiojo kėlinuko švieslentėje tebedegė svečius guodžiantys skaičiai – 65:67. Į kurią pusę nusvirs pergalė lėmė paskutinė ketvirtojo kėlinuko minutė, kai „Šilutė“ bepirmavo vieno taško persvara – 80:81. Pamariškių puolėjo S. Raupio (Nr.27) pelnytas dvitaškis ir gynėjo A. Eitutavičiaus (Nr.15) realizuotas baudos metimas, likus 15 sekundžių, leido kiek atitrūkti „Šilutei“ – 80:84. Bet tai nebuvo viskas. “Naftos-Uni-Akvaservis” krepšininkas M. Stašys (Nr.10) įmetė tritaškį – 83:84. „Šilutei“ pergalingus taškus baudų metimais pelnė tą dieną rezultatyviausiai rungtyniavęs amerikietis B. S. Wanamaker (Nr.9) – 83:86. Klaipėdos krepšininkas dar spėjo švystelėti tolimą metimą, bet nepataikė. „Šilutė“ laiminga – grįžo namo nugalėjusi ir iki trijų pergalių įsiveržė į priekį – 1:0.  Mūsų komandai daugiausiai taškų pelnė B. S. Wanamaker – 18, S. Raupys – 17, A. Pukelis – 16, M. Žaunierūnas – 13, U. Thomas – 12.

Antrąsias rungtynes su „Nafta-Uni-Akvaservis” ekipa „Šilutė” žais namuose kovo 16 d.