Pamario šokėjai išsiskleidė it pavasario žiedai

2017-03-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Viržytė“ jaunučių ir jaunių grupių šokėjai pasirodė puikiai.
Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Viržytė“ jaunučių ir jaunių grupių šokėjai pasirodė puikiai.
Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvo jaunučių ir jaunių grupės  „Viržytė“ šokėjai dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Keliaujantis festivalis-2017“, kuris vyko Rygoje, o sugrįžę išskubėjo į Plungę, kur ir save parodė, ir į kitus pasižiūrėjo.

Šilutės šokėjai Rygoje puikiai leido laiką su gera nuotaika, nes ir festivalis buvo puikus, ir smagi diskoteka, ir naujos pažintys bei patirtys. Iš anksto sudėliota ir parinkta programa neleido niekam nuobodžiauti. Tarp 640 festivalio dalyvių jie pasirodė  šauniai.

Pasak kolektyvo „Viržytė“ vadovės Ritos Kurpeikytės, jaunuosius keliauninkus itin džiugino viešbutis, kambariai, restoranas ir nakvynė be mamų priežiūros.

Drauge su ekskursijų gide Baiba, puikiai kalbančia lietuviškai, pamario krašto šokėjai aplankė Rygos senamiestį, nusifotografavo prie Bremeno muzikantų skulptūros, palietė jų nosis, sugalvojo norus, nusipirko prisiminimui suvenyrų apie brolių latvių kraštą.  Pavargę, bet laimingi, pilni įspūdžių grįžo namo.

Tik grįžus į namus, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, šio miesto Kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Mažasis Suvartukas“  pakvietė kolektyvą dalyvauti tradiciniame Tarptautiniame vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių festivalyje „Laisvės vaikai“. Jame 2012 m. jau yra dalyvavę Šilutės pirmosios gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Atlaja“ šokėjėliai.

Festivalio tikslas - užtikrinti liaudiškų šokių sklaidą, populiarinimą, suvienijant geriausius respublikos ir kitų šalių vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvus, siekiama prisidėti prie vaikų ir jaunimo pilietiškumo, patriotizmo ugdymo.

Šilutiškiai susipažino su profesionaliais kolektyvais iš Latvijos ,,Randinš“ ir ,,Memelite“  bei svečiais iš  Gruzijos ,,Marula“, šokių studija iš Gargždų ,,Trepsiukas“.

„Neįkainuojama patirtis festivalio jauniesiems dalyviams, manau, ir žiūrovui, pamatyti, išgirsti skirtingų tautų šokį, muziką, papročius, išvysti scenoje skirtingų tautinių kostiumų įvairovę. Ir mums, vadovams, nieko nėra gražiau girdėti vaikus, vienu metu kalbančius skirtingomis pasaulio kalbomis, girdėti susijaudinimo atodūsius belaukiant savojo  pasirodymo. Kiekvienas kolektyvas  šokiu stengėsi  parodyti,  ką turi savo tautoje gražiausio ir brangiausio“, - kalbėjo R. Kurpeikytė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!