Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda: „ Ūkį perėmiau iš tėvo“
A.S.Nausėda teigė, kad tik tapus jam LR Seimo nariu, jis su žmona Vitalija nuvyko pas notarą, kur surašė įgaliojimą, kuriame visą su ūkiu susijusią veiklą perleido jai.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK) nutarė perduoti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (toliau – SEPK) nagrinėti pranešimą dėl dvylikos Seimo narių elgesio. Tarp jų ir pamario krašto žmonių išrinktas LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Pasak politiko, ūkininkavimas – specifinė veikla ir jo taip greit neuždarysi.
Balandžio 7 d. VTEK gavo grupės Seimo narių - L. Balsio, A. Maldeikienės, B. Matelio, M. Navickienės, I. Šimonytės - prašymą, įvertinti kitų dvylikos Seimo narių - J. Baublio, R. Karbauskio, V. Ąžuolo, A. Gaidžiūno, B. Markausko, A. S. Nausėdos, P. Nevulio, V. Rastenio, J. Rimkaus, V. Rinkevičiaus, A. Stančiko ir A. Šimo - elgesį. Prašyme teigiama, jog, pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Taip pat Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą. O nurodyti asmenys, prieš jiems tampant Seimo nariais, Ūkininkų ūkių registre buvo įregistravę ūkius, kuriuos valdė vieni arba buvo partneriai kituose ūkiuose, ir už tai gavo pajamas. Teigiama, jog, tapę Seimo nariais, jie ūkių neišregistravo, privačių interesų deklaracijų nepatikslino arba jose nurodė tikrovės neatitinkančius duomenis.
Sprendimą VTEK priėmė atsižvelgdama į tai, jog savireguliacijos principu veikianti SEPK, pagal Seimo statuto jai suteiktus įgaliojimus, yra kompetentinga minėtame pranešime nurodytas aplinkybes nagrinėti kompleksiškai. VTEK atkreipia dėmesį, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas nepriskiria VTEK kompetencijai vertinti valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų elgesio atitikties Konstitucijai bei Seimo statuto nuostatoms. Šiuos įgaliojimus turi SEPK, kuri prižiūri ir nuolat kontroliuoja, kaip laikomasi šių bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių Seimo narių veiklą. SEPK taip pat turi teisę kontroliuoti, ar Seimo nariai laiku ir tinkamai pateikia privačių interesų deklaracijas. Be to SEPK gali pradėti tyrimą dėl galimo minėtų reikalavimų pažeidimų ir inicijuoti kitus procedūrinius veiksmus.
A.S. Nausėda teigė, kad, tapęs LR Seimo nariu, jis su žmona nuvyko pas notarą, kur surašė įgaliojimą, kuriame visą su ūkiu susijusią veiklą perleido žmonai. Pasak politiko, ūkininkavimas – specifinė veikla ir jo taip greit neuždarysi. Ūkį jis perėmė iš savo tėvo, iki šiol puoselėjo pats, o ateityje tikisi, kad darbus tęs kažkuris iš vaikų. „Buvau kaimo reikalų skyriaus vedėjas ir tuo pačiu metu ūkininkavau. Mano atliekamo darbo kokybė dėl ūkininkavimo nenukentėjo. Buvau ne pats blogiausias vedėjas, priešingai, visada buvau tarp geriausiųjų“, - sakė LR Seimo narys. Jo ūkis yra įsisavinęs Europos Sąjungos lėšas. Todėl privalo veiklą vykdyti mažiausiai penkerius metus. Stubriuose esančiame ūkyje yra įsteigtos šešios darbo vietos.
Straipsnio komentarai
esant reikalui). Kiek žinau visos ūkio sąskaitos, algalapiai, važtaračiai, atstovavimas įv. įstaigoms tik su žmonos parašais.
Svarbu patikimi darbuotojai, o su jais Nausėdoms pasisekė.
Bet kažkam dar pavydas bambą graužia, kad viskas vyksta planingai ir ūkio su šešiomis darbo vietomis uždaryti nereikia. Tokie gal tik prie plyno lauko neprsikabintų.