Savivaldybės darbuotojai dirba laisvu darbo grafiku – nori dirba, nori tobulinasi arba medituoja?
Tuo metu, kai Šilutės rajono savivaldybės vadovams rūpėjo svarbūs rajonui reikalai (šiuo atveju, susitikimas su premjeru S. Skverneliu Rusnėje dėl estakados statybos), kitiems valdininkams svarbesnė buvo vidinė meditacija (šiuo atveju, susitikimas su jogos mokytoju iš Indijos).
Egzotiška alternatyvioji medicina ir meditacijos forma
Žodis joga, kilęs iš sanskrito kalbos, atsirado iš tos Indijos vietos, kur gimė Joga, reiškia „susijungimą“ – sąjungą tarp proto, kūno ir dvasios. Tai dvasinė realizacija apie subtilų žmogaus kūną, čakrų valymo būdus. Bet joga dažniausiai apibūdinama kaip Asana, kuri reiškia fizinių pozų praktikavimą. Tai jau daroma ir Lietuvoje, Šilutėje galima jogos pratimus atlikinėti kultūros ir pramogų centre.
O kokius pratimus galima atlikti savivaldybėje?
Susipažinus su jogos pozų pavadinimais (vartų, katės, kobros, varlės, karvės) ir pamačius pilną posėdžių salę tarnautojų, pirmiausia kilo klausimas, nuo kurios pozos užsiėmimai prasidės – juk nė vienas neturėjo sportinės aprangos ir specialaus kilimėlio? Bet, kai visi susėdo prie didelio stalo, pasidarė aišku, kad vyks meditacija. O moterys, kurių buvo dauguma, sugužėjo į salę ir vedinos smalsumo – pamatyti egzotiškąjį jogos mokytoją iš Indijos. „Dvasinis vadovas“ su vertėjos pagalba pradėjo valyti čakras. Meditacija – tai jogos elementas, apibūdinamas kaip sėdėjimas tyloje, klausantis savo vidinio balso. Šiuo atveju, tai, galimai, buvo atsipalaidavimui skirtas pratimas: reikia sėdėti tiesiai ir įsivaizduoti įtampos tekėjimą raumenimis nuo galvos per visą kūną, kad galiausiai ji išeitų pro kojas lauk. O tada, sutelkus dėmesį į centrinį krūtinės tašką, įsivaizduoti, kad ten yra neaprėpiamos ramybės jūra. Sunku dabar pasakyti, ar pajuto nirvaną meditavusieji, ar buvo kiek prisnūdę, bet išvargusiems valstybės tarnautojams – tai, galimai, buvo vienas iš būdų atstatyti savo vidinę harmoniją. Paklaustas, ar tai vyko su vadovybės leidimu, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis atsakė teigiamai, pridurdamas, kad įvairios paskaitos, kitokio pobūdžio užsiėmimai savivaldybėje vyksta dažnai, kartais net po kelis. „Toks jau mūsų darbas, juk pasitaiko dienų, kai posėdžiai užtrunka vos ne visą darbo dieną, todėl dalį dokumentų tenka pasiimti į namus“, - aiškino direktorius. O paklaustas, ar nebuvo galima tai padaryti per pietų pertrauką (iki jos buvo likusi valanda), kad žmonėms nereikėtų laukti pirmojo aukšto koridoriuje, S. Šeputis atsakė, jog užsiėmimų laiką nustato organizatoriai, savivaldybei tenka prie jų derintis. Susidaro įspūdis, kad savivaldybės darbuotojams taikomas laisvas darbo grafikas – kai noriu dirbu, kai noriu tobulinuosi arba medituoju.
Straipsnio komentarai
Kai tik užmiega jis ramiai,
Ar saulė šypsos ar mėnulis,
Mes galim šokt ir dūkt linksmai.
Kai tik vaikelis liūlia liūlia,
Kai tik užmiega jis ramiai,
Ar saulė šypsos, ar mėnulis,
Mes galim šokt ir dūkt linksmai.